Kdo je to?
Kdo byl Martin Roháč? Životopis Martin Roháč, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Martin Roháč?

Kdo byl Martin Roháč? Životopis, informace, biografie, zločin

Martin Roháč byl voják, loupežník a sériový vrah, který měl během let 1568-71 na svědomí 59 lidských životů. Roháč se narodil v moravské Velké Bíteši.
O Martinu Roháčovi se ví, že jako voják českých zemí bojoval ve válce s Turky během let 1566-68. Válka skončila Drinopolským mírem a Roháč se vrátil zpět do českých zemí. Spolu s několika vojáky se rozhodli, že budou loupit. Bohužel to nezůstalo jen u loupení. Během působení Martina Roháče a jeho bandy v letech 1568-71 přišlo o život minimálně 59 osob. Mezi nimi byli zejména kupci, řemeslníci, těhotné ženy i děti.
Při návratu zpět z války s Turky spáchali první hrůzný čin již v Sedmihradsku (dnešní západní Rumunsko), kde usmrtili celkem čtyři lidi. Další obětí byl kupec kousek za Vídní. Dále své zločiny spáchali u Stupavy, u Prešpurku (dnešní Bratislava), u Uherského Hradiště, v Uherském Brodě, u Bánova, Velkých Bílovicích, Hustopečích u Brna, Poštorné, Ivančicích a Poštorné. Někteří lapkové se postupně odloučili, protože byli již z války doma. Nakonec zůstal jen Martin Roháč, Mikuláš Míča a Jan Čech. Dostali se až k Mělníku, Čáslavi a Chrudimi, kde jsou známy případy zabití několika těhotných žen, jejichž plody uvařili a snědli.
Po třech letech ukrutných vražd byl nejprve dopaden Mikuláš Míča, který se následně přiznal k hrůzným činům. Později byl dopaden i Martin Roháč ve Velké Bíteši, který skončil stejně jako Míča na mučidlech. K činům se také doznal.
Rozsudek byl vyřčen dne 7. 2. 1571. Roháč byl mučen a zemřel dne 17. 2. 1571. Trest na něm vykonával brněnský kat s dalšími šesti pomocníky.Kdo byl Martin Roháč? Životopis Martin Roháč, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Martin Roháč

Národnost: česká
Místo narození: Velká Bíteš, Morava, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 17. 2. 1571

Popis osobnosti Martin Roháč můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Pirohy? Vzpomněli byste si co znamená slovo Artralgie? Znáte definici termínu Kardamom? Víte co je Taliban?

Klíčová slova: wiki, Martin Roháč, informace, zločin, Martin Roháč, život, Kdy zemřel Martin Roháč, nežijící, místo narození, kdo to je, národnost, datum úmrtí, narození, vysvětlení, lexikon, kde se narodil Martin Roháč?

Pojem Martin Roháč je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Martin Roháč na Google.cz

Zkusit najít Martin Roháč ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Martin Roháč ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Martin Roháč na Youtube

Zkusit najít heslo Martin Roháč na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Roháč například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Martin Roháč? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Martin Roháč? Kde se narodil Martin Roháč? Kdy zemřel Martin Roháč? Martin Roháč patří do kategorie Zločin

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Martin Roháč dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Roháč i v jiné kategorii než je zločin.