Kdo je to?
Kdo byl Martin Roháč? Životopis Martin Roháč, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Martin Roháč

Kdo byl Martin Roháč? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Martin Roháč byl voják, loupežník a sériový vrah, který měl během let 1568-71 na svědomí 59 lidských životů. Roháč se narodil v moravské Velké Bíteši.
O Martinu Roháčovi se ví, že jako voják českých zemí bojoval ve válce s Turky během let 1566-68. Válka skončila Drinopolským mírem a Roháč se vrátil zpět do českých zemí. Spolu s několika vojáky se rozhodli, že budou loupit. Bohužel to nezůstalo jen u loupení. Během působení Martina Roháče a jeho bandy v letech 1568-71 přišlo o život minimálně 59 osob. Mezi nimi byli zejména kupci, řemeslníci, těhotné ženy i děti.
Při návratu zpět z války s Turky spáchali první hrůzný čin již v Sedmihradsku (dnešní západní Rumunsko), kde usmrtili celkem čtyři lidi. Další obětí byl kupec kousek za Vídní. Dále své zločiny spáchali u Stupavy, u Prešpurku (dnešní Bratislava), u Uherského Hradiště, v Uherském Brodě, u Bánova, Velkých Bílovicích, Hustopečích u Brna, Poštorné, Ivančicích a Poštorné. Někteří lapkové se postupně odloučili, protože byli již z války doma. Nakonec zůstal jen Martin Roháč, Mikuláš Míča a Jan Čech. Dostali se až k Mělníku, Čáslavi a Chrudimi, kde jsou známy případy zabití několika těhotných žen, jejichž plody uvařili a snědli.
Po třech letech ukrutných vražd byl nejprve dopaden Mikuláš Míča, který se následně přiznal k hrůzným činům. Později byl dopaden i Martin Roháč ve Velké Bíteši, který skončil stejně jako Míča na mučidlech. K činům se také doznal.
Rozsudek byl vyřčen dne 7. 2. 1571. Roháč byl mučen a zemřel dne 17. 2. 1571. Trest na něm vykonával brněnský kat s dalšími šesti pomocníky.Kdo byl Martin Roháč? Životopis Martin Roháč, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Martin Roháč

Národnost: česká
Místo narození: Velká Bíteš, Morava, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 17. 2. 1571

Líbí se stručný životopis s osobou Martin Roháč? Pak se podělte s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Kontušovka? Vzpomněli byste si na význam slova Gufero? Znáte definici termínu Vtip? Znáte definici termínu Infekce?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnost, datum úmrtí, informace, zločin, kde se narodil Martin Roháč?, kdo to je, wikipedie, nežijící, osobnosti, Kdy zemřel Martin Roháč, zajímavosti, biografie, lexikon, životopis, život

Pojem Martin Roháč je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Martin Roháč ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Roháč ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Martin Roháč ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Martin Roháč na Google obrázcích

Najít výraz Martin Roháč ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Roháč například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Martin Roháč?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Martin Roháč? Kde se narodil Martin Roháč? Kdy zemřel Martin Roháč? Martin Roháč je v kategorii Zločin

Kategorie zločin, mafián, martin Roháč, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Martin Roháč třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Roháč i v jiné kategorii než je zločin.