Kdo je to?
Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Miki Volek?

Kdo to byl Miki Volek? Stručný životopis

Miki Volek, původně Michael Volek, byl zpěvák označovaný jako král českého rokenrolu. Vystupoval také jako kytarista a pianista, byl také skladatelem a oblíbeným showmanem. Hře na kytaru a klavír se věnoval již od dětství. Rokenrolu se začal věnovat na základě inspirace Elvisem Presleym. Vystupoval s kapelou Crazy Boys, která se po jeho odchodu rozpadla. Následovala spolupráce s kapelou Olympic. Jeho další kariéra byla ovlivněna užíváním drog a alkoholu.
Po odchodu z Olympicu vystupoval Miky Volek s dalšími hudebními skupinami, jeho závislost však začala výrazně ničit jak zdraví, tak možnost veřejně vystupovat, a stala se i příčinou Volkova předčasného úmrtí.Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Miki Volek

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1943
Místo narození: Uherské Hradiště
Datum úmrtí: 14. srpna 1996

Líbí se stručný životopis s osobou Miki Volek? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Umakart? Znáte definici termínu Krajní pravice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kamenické dláto? Pamatujete si definici pojmu Deformace?

Klíčová slova: význam, co znamená, synonymum, kdo je Miki Volek?, význam slova, termín, vysvětlení, slovo, wiki, lexikon, formulace, informace, definice, pojem, kdo to je, popis

Pojem Miki Volek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Miki Volek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Miki Volek ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Miki Volek na Google.cz

Hledat pojem Miki Volek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Miki Volek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Miki Volek?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Miki Volek? Kdo to byl Miki Volek? Kdy se narodil Miki Volek? Kde se narodil Miki Volek? Kdy zemřel Miki Volek? Miki Volek je v kategorii hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Miki Volek řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miki Volek i v jiné kategorii než je hudba.