Kdo je to?
Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Miki Volek?

Kdo to byl Miki Volek? Stručný životopis

Miki Volek, původně Michael Volek, byl zpěvák označovaný jako král českého rokenrolu. Vystupoval také jako kytarista a pianista, byl také skladatelem a oblíbeným showmanem. Hře na kytaru a klavír se věnoval již od dětství. Rokenrolu se začal věnovat na základě inspirace Elvisem Presleym. Vystupoval s kapelou Crazy Boys, která se po jeho odchodu rozpadla. Následovala spolupráce s kapelou Olympic. Jeho další kariéra byla ovlivněna užíváním drog a alkoholu.
Po odchodu z Olympicu vystupoval Miky Volek s dalšími hudebními skupinami, jeho závislost však začala výrazně ničit jak zdraví, tak možnost veřejně vystupovat, a stala se i příčinou Volkova předčasného úmrtí.Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Miki Volek

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1943
Místo narození: Uherské Hradiště
Datum úmrtí: 14. srpna 1996

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Miki Volek? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Xylitol? Znáte termín Trdelník? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kóma? Víte, co je to Facepalm?

Klíčová slova: heslo, formulace, pojem, popis, definice, význam, informace, termín, popis, význam slova, původ slova, co je to Miki Volek?, lexikon, slovo, přesný význam, hudba

Pojem Miki Volek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Miki Volek ve vyhledávači Yandex

Najít termín Miki Volek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Miki Volek na Google.cz

Hledat výraz Miki Volek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Miki Volek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miki Volek

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Miki Volek? Kdo to byl Miki Volek? Kdy se narodil Miki Volek? Kde se narodil Miki Volek? Kdy zemřel Miki Volek? Miki Volek je v kategorii hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Miki Volek dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miki Volek i v jiné kategorii než je hudba.