Kdo je to?
Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Miki Volek?

Kdo byl Miki Volek? Životopis, informace, biografie, hudba

Miki Volek, původně Michael Volek, byl zpěvák označovaný jako král českého rokenrolu. Vystupoval také jako kytarista a pianista, byl také skladatelem a oblíbeným showmanem. Hře na kytaru a klavír se věnoval již od dětství. Rokenrolu se začal věnovat na základě inspirace Elvisem Presleym. Vystupoval s kapelou Crazy Boys, která se po jeho odchodu rozpadla. Následovala spolupráce s kapelou Olympic. Jeho další kariéra byla ovlivněna užíváním drog a alkoholu.
Po odchodu z Olympicu vystupoval Miky Volek s dalšími hudebními skupinami, jeho závislost však začala výrazně ničit jak zdraví, tak možnost veřejně vystupovat, a stala se i příčinou Volkova předčasného úmrtí.Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Miki Volek

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1943
Místo narození: Uherské Hradiště
Datum úmrtí: 14. srpna 1996

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Miki Volek s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Drobný hmotný majetek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Štěstí? Vzpomněli byste si co označuje výraz Osmifinále? Znáte termín Chirurgie?

Klíčová slova: životopis, hudba, kdo to je, lexikon, Miki Volek, nežijící, vysvětlení, hudba, zajímavosti, Kdy zemřel Miki Volek, místo narození, informace, wiki, wikipedie, kde se narodil Miki Volek?, datum úmrtí

Pojem Miki Volek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Miki Volek doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Miki Volek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Miki Volek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Miki Volek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Miki Volek na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Miki Volek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Miki Volek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Miki Volek?

Právě jste zjistili Kdo byl Miki Volek? Kdy se narodil Miki Volek? Kde se narodil Miki Volek? Kdy zemřel Miki Volek? Miki Volek je v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Miki Volek kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miki Volek i v jiné kategorii než je hudba.