Kdo je to?
Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Miki Volek?

Kdo byl Miki Volek? Životopis, informace, biografie, hudba

Miki Volek, původně Michael Volek, byl zpěvák označovaný jako král českého rokenrolu. Vystupoval také jako kytarista a pianista, byl také skladatelem a oblíbeným showmanem. Hře na kytaru a klavír se věnoval již od dětství. Rokenrolu se začal věnovat na základě inspirace Elvisem Presleym. Vystupoval s kapelou Crazy Boys, která se po jeho odchodu rozpadla. Následovala spolupráce s kapelou Olympic. Jeho další kariéra byla ovlivněna užíváním drog a alkoholu.
Po odchodu z Olympicu vystupoval Miky Volek s dalšími hudebními skupinami, jeho závislost však začala výrazně ničit jak zdraví, tak možnost veřejně vystupovat, a stala se i příčinou Volkova předčasného úmrtí.Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Miki Volek

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1943
Místo narození: Uherské Hradiště
Datum úmrtí: 14. srpna 1996

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Miki Volek? s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Drobný hmotný majetek? Víte co je Odstavec? Vzpomněli byste si co označuje výraz Stockholmský syndrom? Vzpomněli byste si co označuje výraz Advent?

Klíčová slova: národnost, život, zajímavosti, wiki, datum narození, kdo je Miki Volek?, lexikon, osobnost, kdo to je, místo narození, popis, životopis, Miki Volek, hudba, nežijící, narození

Pojem Miki Volek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Miki Volek zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Miki Volek ve Wikislovníku

Hledat termín Miki Volek ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Miki Volek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miki Volek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Miki Volek například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Miki Volek

Právě nyní již víte Kdo byl Miki Volek? Kdy se narodil Miki Volek? Kde se narodil Miki Volek? Kdy zemřel Miki Volek? Miki Volek se nachází v sekci Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Miki Volek dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miki Volek i v jiné kategorii než je hudba.