Kdo je to?
Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Miki Volek?

Kdo to byl Miki Volek? Stručný životopis

Miki Volek, původně Michael Volek, byl zpěvák označovaný jako král českého rokenrolu. Vystupoval také jako kytarista a pianista, byl také skladatelem a oblíbeným showmanem. Hře na kytaru a klavír se věnoval již od dětství. Rokenrolu se začal věnovat na základě inspirace Elvisem Presleym. Vystupoval s kapelou Crazy Boys, která se po jeho odchodu rozpadla. Následovala spolupráce s kapelou Olympic. Jeho další kariéra byla ovlivněna užíváním drog a alkoholu.
Po odchodu z Olympicu vystupoval Miky Volek s dalšími hudebními skupinami, jeho závislost však začala výrazně ničit jak zdraví, tak možnost veřejně vystupovat, a stala se i příčinou Volkova předčasného úmrtí.Kdo byl Miki Volek? Životopis Miki Volek, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Miki Volek

Národnost: česká
Datum narození: 21. května 1943
Místo narození: Uherské Hradiště
Datum úmrtí: 14. srpna 1996

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Miki Volek sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Xylitol? Vzpomněli byste si co znamená slovo Elektromagnetická indukce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kóma? Víte co je Kumys?

Klíčová slova: Miki Volek, přesný význam, význam slova, heslo, informace, lexikon, hudba, odborný výraz, formulace, synonymum, wiki, termín, význam pojmu, vysvětlení, popis, pojem

Pojem Miki Volek je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Miki Volek ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Miki Volek ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Miki Volek na Google.cz

Hledat heslo Miki Volek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Miki Volek například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Miki Volek?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Miki Volek? Kdo to byl Miki Volek? Kdy se narodil Miki Volek? Kde se narodil Miki Volek? Kdy zemřel Miki Volek? Miki Volek patří do sekce hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Miki Volek třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miki Volek i v jiné kategorii než je hudba.