Kdo je to?
Kdo je Ludacris? Životopis Ludacris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ludacris

Kdo je Ludacris? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Christopher Brian Bridges, profesionálně známý jako Ludacris, je známý americký rapper a herec. Je trojnásobným držitelem ceny Grammy, autorem mnoha úspěšných hitů a také talentovaným hercem, který zazářil v několika dílech oblíbené série Rychle a zběsile.
Ludacris se narodil 11. září 1977 v Champaignu ve státě Illinois. V devíti letech se s rodinou přestěhoval do Atlanty ve státě Georgia, kde začala jeho cestu k rapu. Nejprve začínal jako DJ a později, na konci 90. let, založil svou nahrávací společnost Disturbing tha Peace. Jeho debutové album Incognegro (1999) bylo později přebaleno a znovu vydáno pod názvem Back for the First Time poté, co podepsal smlouvu s Def Jam Recordings. Slávu získal díky hitům jako Southern Hospitality a What\'s Your Fantasy, vydal devět alb a několik jeho singlů se umístilo na předních příčkách hitparád. Spolupracoval také s Usherem, Fergie či Justinem Bieberem.
Kromě hudební kariéry je Ludacris také úspěšným hercem, známým především díky roli Teje Parkera ve filmové sérii Rychle a zběsile. Podílel se také na mnoha dalších filmech a v roce 2021 vytvořil dětský hudební televizní seriál pro Netflix. Často je považován za jednoho z průkopníků v rapperském stylu Dirty South a během své bohaté kariéry získal tři ceny Grammy, Screen Actors Guild Award, Critic\'s Choice Award a MTV Video Music Award. Je ženatý a má tři děti. Daří se mu i v oblasti podnikání – má vlastní nahrávací společnost, je spolumajitelem likérky Conjure Cognac a restaurací Chicken N Beer. V roce 2002 založil nadaci Ludacris Foundation, jejímž cílem je inspirovat mládež prostřednictvím vzdělávání a nezapomenutelných zážitků.Kdo je Ludacris? Životopis Ludacris, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ludacris

Národnost: americká
Datum narození: 11.9.1977
Místo narození: Champaign, Illinois, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Ludacris? Pak se podělte s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Rychlosůl? Rozumíte pojmu Osciloskop? Znáte definici termínu Akciová společnost? Znáte pojem Clearing?

Klíčová slova: wiki, informace, kdo je Ludacris?, život, životopis, kdy se narodil Ludacris?, narození, Ludacris, hudba, hudba, Ludacris, lexikon, zajímavosti, osobnost, datum narození, národnost

Pojem Ludacris je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ludacris ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ludacris ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Ludacris v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Ludacris ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Ludacris na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludacris například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Ludacris? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Ludacris? Kdy se narodil Ludacris? Kde se narodil Ludacris? Ludacris patří do kategorie Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Ludacris dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludacris i v jiné kategorii než je hudba.