Kdo je to?
Kdo je to Zápasník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zápasník? Lidé, sport

Zápasník

Co znamená a jaký je význam slova Zápasník?

Zápasník je sportovec, který vyniká zejména svou fyzickou a mentální sílou a také obratností. Tyto schopnosti využívá k tomu, aby přemohl svého soupeře.
Zápas jako sportovní disciplína vznikl již ve starověku. Od té doby se postupně vyvíjel a postupně začaly vznikat nové bojové sporty a bojová umění. Mezi bojové sporty řadíme např. box, kickbox, thajský box, savate (Francie). V asijských kulturách vznikala bojová umění jako karate, aikidó (Japonsko), kung-fu (Čína), eskrima (Filipíny), aj.
Ze samotné podstaty řecko-římského zápasu vznikaly sporty jako brazilské jiu-jitsu, japonské sumó a judo, ruské sambo, wrestling a mnoho dalších.
V některých bojových sportech zápasníci bojují v boxerských rukavicích a s chrániči na zuby, jinde zase v tradičním oděvu – kimonu. Zápasí se v ringu, oktagonu (v kleci) nebo na žíněnkách.
V posledních dekádách se velmi oblíbeným sportem stalo MMA (mixed martial arts), neboli smíšené bojové umění. Zápasník MMA většinou ovládá více než jeden styl boje. Čím více stylů boje zápasník zná, tím větší má výhodu nad svým oponentem. Ve světě sportu jsou zápasníci rozděleni do několika váhových kategorií (muší, lehká, střední, polotěžká, těžká váha, atp.)
Mezi nejúspěšnější MMA zápasníky historie patří Američan Jon Bones Jones, který kombinoval kickbox společně s brazilským jiu-jitsu. Mezi další úspěšné MMA zápasníky patří bratři Nick a Nate Diazovi, irský zápasník Connor McGregor, Khabib Nurmagomedov, Chamzat Chimaev nebo český zápasník Jiří Procházka.
Dvě zlaté olympijské medaile má na svém kontě český judista Lukáš Krpálek.
Ve 20. století se díky filmovému průmyslu stali propagátory bojových umění a sportů herci jako Bruce Lee, Chuck Norris, Jet-Li, Jackie Chan, Jean Claude Van Damme, Sylvester Stallone nebo Steven Seagal.Kdo je to Zápasník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Zápasník? Lidé, sport

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Zápasník? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Životní pojištění? Víte, co je to Kondiční cvičení? Vzpomněli byste si co znamená slovo Státní příslušnost? Rozumíte pojmu Destilace?

Klíčová slova: Zápasník, odborný výraz, wikipedie, slovo, popis, formulace, lexikon, etymologie, význam pojmu, přesný význam, pojem, wiki, vysvětlení, přesný výraz, původ slova, termín

Pojem Zápasník je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Zápasník lze najít v následujících zdrojích

Hledat frázi Zápasník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Zápasník ve Wikislovníku

Hledat pojem Zápasník na Google obrázcích

Najít pojem Zápasník ve Wikipedii

Hledat pojem Zápasník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zápasník například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Zápasník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní již víte Kdo je to Zápasník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zápasník? Definice pojmu Zápasník je v sekci Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Zápasník i v jiné kategorii než v sport.