Kdo je to?
Kdo byl Jan Čep? Životopis Jan Čep, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Jan Čep?

Kdo byl Jan Čep? Životopis, informace, biografie, literatura

Jan Čep byl český spisovatel, překladatel a rozhlasový komentátor. V roce 1948 emigroval z České republiky do Paříže, kde strávil zbytek života. Jeho dílo je velmi ovlivněno silným katolickým vyznáním.
Jan Čep se narodil v roce 1902 ve vesnici Myslechovice u Litovle. Po maturitě se přestěhoval do Prahy, kde studoval češtinu, angličtinu a francouzštinu na Univerzitě Karlově. Studium nedokončil, ale už během studií napsal své první dílo Anglické dojmy. Po jeho příznivém přijetí se stal spisovatelem a překladatelem. Publikoval v několika časopisech a věnoval se psaní prózy. Největší úspěch měly jeho povídky, například Dvojí domov či Vigilie. V roce 1935 vydal román Hranice stínu, po zbytek kariéry ale zůstal věrný spíše povídkám, próze a esejím. Do celé jeho tvorby se silně promítalo katolické vyznání.
V roce 1948 byl Jan Čep vyloučen ze Syndikátu českých spisovatelů a tato událost přispěla k jeho rozhodnutí opustit Československou republiku. Emigroval do Paříže, krátce žil také v Mnichově. Psaní se nadále věnoval a v emigraci napsal několik dalších knih. Začal také pracoval pro rádio Svobodná Evropa jako zpravodaj a autor kulturní rubriky. Ač se mu po rodné zemi velmi stýskalo, nikdy už se nevrátil. V roce 1965 prodělal mozkovou mrtvici a kvůli jejím následkům už se nemohl dále věnovat práci. Roku 1991 byl in memoriam oceněn Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo byl Jan Čep? Životopis Jan Čep, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Jan Čep

Národnost: česká
Datum narození: 31.12.1902
Místo narození: Myslechovice u Litovle, Česká republika
Datum úmrtí: 25.1.1974

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Čep? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Přeslice? Víte co je Fixní plat? Znáte termín Pracharanda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tlumivka?

Klíčová slova: Jan Čep, život, wiki, literatura, biografie, vysvětlení, zajímavosti, místo narození, národnost, osobnosti, kde se narodil Jan Čep?, narození, kdy se narodil Jan Čep?, datum narození, osobnost, wikipedie

Pojem Jan Čep je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Jan Čep v následujících zdrojích

Hledat výraz Jan Čep ve Wikipedii

Zkusit najít Jan Čep ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Jan Čep ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Jan Čep ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Jan Čep ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Čep například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Jan Čep? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Jan Čep? Kdy se narodil Jan Čep? Kde se narodil Jan Čep? Kdy zemřel Jan Čep? Jan Čep je v sekci Literatura

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jan Čep dejme tomu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Čep i v jiné kategorii než je literatura.