Kdo je to?
Kdo byl Jan Čep? Životopis Jan Čep, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Jan Čep

Kdo byl Jan Čep? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Jan Čep byl český spisovatel, překladatel a rozhlasový komentátor. V roce 1948 emigroval z České republiky do Paříže, kde strávil zbytek života. Jeho dílo je velmi ovlivněno silným katolickým vyznáním.
Jan Čep se narodil v roce 1902 ve vesnici Myslechovice u Litovle. Po maturitě se přestěhoval do Prahy, kde studoval češtinu, angličtinu a francouzštinu na Univerzitě Karlově. Studium nedokončil, ale už během studií napsal své první dílo Anglické dojmy. Po jeho příznivém přijetí se stal spisovatelem a překladatelem. Publikoval v několika časopisech a věnoval se psaní prózy. Největší úspěch měly jeho povídky, například Dvojí domov či Vigilie. V roce 1935 vydal román Hranice stínu, po zbytek kariéry ale zůstal věrný spíše povídkám, próze a esejím. Do celé jeho tvorby se silně promítalo katolické vyznání.
V roce 1948 byl Jan Čep vyloučen ze Syndikátu českých spisovatelů a tato událost přispěla k jeho rozhodnutí opustit Československou republiku. Emigroval do Paříže, krátce žil také v Mnichově. Psaní se nadále věnoval a v emigraci napsal několik dalších knih. Začal také pracoval pro rádio Svobodná Evropa jako zpravodaj a autor kulturní rubriky. Ač se mu po rodné zemi velmi stýskalo, nikdy už se nevrátil. V roce 1965 prodělal mozkovou mrtvici a kvůli jejím následkům už se nemohl dále věnovat práci. Roku 1991 byl in memoriam oceněn Řádem Tomáše Garrigua Masaryka.Kdo byl Jan Čep? Životopis Jan Čep, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Jan Čep

Národnost: česká
Datum narození: 31.12.1902
Místo narození: Myslechovice u Litovle, Česká republika
Datum úmrtí: 25.1.1974

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Čep s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Emoce? Znáte termín Nový zákon? Znáte termín Fara? Víte, co je to Veni vidi vici?

Klíčová slova: wikipedie, informace, osobnosti, Jan Čep, wiki, datum narození, národnost, narození, kde se narodil Jan Čep?, život, Kdy zemřel Jan Čep, literatura, kdo je Jan Čep?, kdo to je, místo narození, datum úmrtí

Pojem Jan Čep je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat slovo Jan Čep v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Jan Čep ve Wikislovníku

Zkusit najít Jan Čep ve vyhledávači Qwant

Najít termín Jan Čep ve Wikipedii

Hledat slovo Jan Čep na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Čep například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jan Čep?

Teďka už zajisté víte Kdo byl Jan Čep? Kdy se narodil Jan Čep? Kde se narodil Jan Čep? Kdy zemřel Jan Čep? Jan Čep se nachází v kategorii Literatura

Kategorie literatura, písařka kniha, jan Čep, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Čep kupř. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Čep i v jiné kategorii než je literatura.