Kdo je to?
Kdo je Iman? Životopis Iman, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Kdo je Iman?

Kdo je Iman? Životopis, informace, biografie, modeling

Iman Mohamed Abdulmajid je somálská modelka, podnikatelka, herečka a bývala manželka hudebníka Davida Bowieho (1992-2016). Iman se narodila v hlavním městě Somálska v Mogadišu do rodiny somálského diplomata a doktorky gynekologie. Na University of Nairobi v Keni studovala politologii. Na univerzitě ji objevil fotograf Peter Beard z USA. Iman se následně přestěhovala do USA (1976), kde se celých 14 let plně věnovala modelingu a stala se z ní supermodelka.
Během své modelingové kariéry spolupracovala s fotografy jako Annie Leibovitz, Irving Penn, Richard Avedon nebo Helmut Newton. Roku 1994 založila vlastní kosmetickou značku s názvem Iman Cosmetics. Produkty Iman Cosmetics je určená hlavně pro ženy tmavé pleti.
V USA se Iman dostala také do filmové branže. Debutovala roku 1979 ve snímku Lidský faktor. Následovaly filmy jako Bez šance (1983), Vzpomínky na Afriku (1985), Bez východiska (1987), Velká sázka, Star Trek VI: Neobjevená země, Příběh z Los Angeles (1991) nebo Útěk do ráje (1994).
Objevila se rovněž v seriálech Miami Vice, Cosby Show nebo V žáru noci.
Roku 2010 obdržela cenu Fashion Icon za celoživotní přínos modelingu, kterou ji udělila komise CFDA (Council of Fashion Designers of America).Kdo je Iman? Životopis Iman, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Hlavní informace o osobě Iman

Národnost: somálská
Datum narození: 25. 7. 1955
Místo narození: Mogadišo, Somálsko

Popis osobnosti Iman můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Ravioly? Vzpomněli byste si co označuje výraz Holandská káva? Vzpomněli byste si co označuje výraz Performance? Znáte termín Kauce?

Klíčová slova: kdo je Iman?, národnost, osobnost, zajímavosti, wiki, modeling, Iman, místo narození, životopis, kdy se narodila Iman?, Iman, wikipedie, osobnosti, život, informace, datum narození

Pojem Iman je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Iman ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Iman na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Iman ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Iman ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Iman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Iman například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Iman?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Iman? Kdy se narodila Iman? Kde se narodila Iman? Iman je v kategorii Modeling

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Iman například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iman i v jiné kategorii než je modeling.