Kdo je to?
Kdo je Iman? Životopis Iman, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Kdo je Iman?

Kdo je Iman? Životopis, informace, biografie, modeling

Iman Mohamed Abdulmajid je somálská modelka, podnikatelka, herečka a bývala manželka hudebníka Davida Bowieho (1992-2016). Iman se narodila v hlavním městě Somálska v Mogadišu do rodiny somálského diplomata a doktorky gynekologie. Na University of Nairobi v Keni studovala politologii. Na univerzitě ji objevil fotograf Peter Beard z USA. Iman se následně přestěhovala do USA (1976), kde se celých 14 let plně věnovala modelingu a stala se z ní supermodelka.
Během své modelingové kariéry spolupracovala s fotografy jako Annie Leibovitz, Irving Penn, Richard Avedon nebo Helmut Newton. Roku 1994 založila vlastní kosmetickou značku s názvem Iman Cosmetics. Produkty Iman Cosmetics je určená hlavně pro ženy tmavé pleti.
V USA se Iman dostala také do filmové branže. Debutovala roku 1979 ve snímku Lidský faktor. Následovaly filmy jako Bez šance (1983), Vzpomínky na Afriku (1985), Bez východiska (1987), Velká sázka, Star Trek VI: Neobjevená země, Příběh z Los Angeles (1991) nebo Útěk do ráje (1994).
Objevila se rovněž v seriálech Miami Vice, Cosby Show nebo V žáru noci.
Roku 2010 obdržela cenu Fashion Icon za celoživotní přínos modelingu, kterou ji udělila komise CFDA (Council of Fashion Designers of America).Kdo je Iman? Životopis Iman, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Základní údaje o osobě Iman

Národnost: somálská
Datum narození: 25. 7. 1955
Místo narození: Mogadišo, Somálsko

Zaujala vás biografie osobnosti Iman? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Trimování? Znáte definici termínu Šindel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Usedlost? Pamatujete si definici pojmu EET?

Klíčová slova: národnost, lexikon, život, datum narození, modeling, osobnost, narození, wiki, modeling, kde se narodila Iman?, vysvětlení, životopis, wikipedie, zajímavosti, popis, místo narození

Pojem Iman je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iman ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Iman v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Iman ve Wikipedii

Najít výraz Iman ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Iman na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Iman například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Iman?

Právě jste zjistili Kdo je to Iman? Kdy se narodila Iman? Kde se narodila Iman? Iman patří do kategorie Modeling

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Iman dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iman i v jiné kategorii než je modeling.