Kdo je to?
Kdo je Iman? Životopis Iman, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Iman

Kdo je Iman? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, modeling

Iman Mohamed Abdulmajid je somálská modelka, podnikatelka, herečka a bývala manželka hudebníka Davida Bowieho (1992-2016). Iman se narodila v hlavním městě Somálska v Mogadišu do rodiny somálského diplomata a doktorky gynekologie. Na University of Nairobi v Keni studovala politologii. Na univerzitě ji objevil fotograf Peter Beard z USA. Iman se následně přestěhovala do USA (1976), kde se celých 14 let plně věnovala modelingu a stala se z ní supermodelka.
Během své modelingové kariéry spolupracovala s fotografy jako Annie Leibovitz, Irving Penn, Richard Avedon nebo Helmut Newton. Roku 1994 založila vlastní kosmetickou značku s názvem Iman Cosmetics. Produkty Iman Cosmetics je určená hlavně pro ženy tmavé pleti.
V USA se Iman dostala také do filmové branže. Debutovala roku 1979 ve snímku Lidský faktor. Následovaly filmy jako Bez šance (1983), Vzpomínky na Afriku (1985), Bez východiska (1987), Velká sázka, Star Trek VI: Neobjevená země, Příběh z Los Angeles (1991) nebo Útěk do ráje (1994).
Objevila se rovněž v seriálech Miami Vice, Cosby Show nebo V žáru noci.
Roku 2010 obdržela cenu Fashion Icon za celoživotní přínos modelingu, kterou ji udělila komise CFDA (Council of Fashion Designers of America).Kdo je Iman? Životopis Iman, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Základní údaje o osobě Iman

Národnost: somálská
Datum narození: 25. 7. 1955
Místo narození: Mogadišo, Somálsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Iman s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Podmiňovací způsob? Znáte termín Alternativni léčba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Rovník? Víte, co je to Drobná stavba?

Klíčová slova: modeling, popis, Iman, místo narození, osobnost, kdy se narodila Iman?, lexikon, životopis, datum narození, narození, Iman, život, wikipedie, zajímavosti, modeling, kdo je Iman?

Pojem Iman je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Iman na Youtube

Zkusit najít frázi Iman ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Iman na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iman ve Wikimedia Commons

Najít slovo Iman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Iman například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Iman

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Iman? Kdy se narodila Iman? Kde se narodila Iman? Iman se nachází v kategorii Modeling

Kategorie modeling, blondýna krátké, iman, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Iman dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iman i v jiné kategorii než je modeling.