Kdo je to?
Kdo je Iman? Životopis Iman, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Kdo je Iman?

Kdo je Iman? Životopis, informace, biografie, modeling

Iman Mohamed Abdulmajid je somálská modelka, podnikatelka, herečka a bývala manželka hudebníka Davida Bowieho (1992-2016). Iman se narodila v hlavním městě Somálska v Mogadišu do rodiny somálského diplomata a doktorky gynekologie. Na University of Nairobi v Keni studovala politologii. Na univerzitě ji objevil fotograf Peter Beard z USA. Iman se následně přestěhovala do USA (1976), kde se celých 14 let plně věnovala modelingu a stala se z ní supermodelka.
Během své modelingové kariéry spolupracovala s fotografy jako Annie Leibovitz, Irving Penn, Richard Avedon nebo Helmut Newton. Roku 1994 založila vlastní kosmetickou značku s názvem Iman Cosmetics. Produkty Iman Cosmetics je určená hlavně pro ženy tmavé pleti.
V USA se Iman dostala také do filmové branže. Debutovala roku 1979 ve snímku Lidský faktor. Následovaly filmy jako Bez šance (1983), Vzpomínky na Afriku (1985), Bez východiska (1987), Velká sázka, Star Trek VI: Neobjevená země, Příběh z Los Angeles (1991) nebo Útěk do ráje (1994).
Objevila se rovněž v seriálech Miami Vice, Cosby Show nebo V žáru noci.
Roku 2010 obdržela cenu Fashion Icon za celoživotní přínos modelingu, kterou ji udělila komise CFDA (Council of Fashion Designers of America).Kdo je Iman? Životopis Iman, osobnosti, slavná žena z kategorie modeling

Základní údaje o osobě Iman

Národnost: somálská
Datum narození: 25. 7. 1955
Místo narození: Mogadišo, Somálsko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Iman s jinými lidmi na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Ravioly? Vzpomněli byste si co označuje výraz Poslední zvonění? Vzpomněli byste si co označuje výraz Copyright? Znáte termín Dermatitida?

Klíčová slova: wikipedie, místo narození, vysvětlení, kde se narodila Iman?, Iman, zajímavosti, životopis, kdo je Iman?, datum narození, wiki, narození, národnost, popis, biografie, informace, Iman

Pojem Iman je v kategorii Modeling, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Iman zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Iman ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Iman ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Iman ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Iman na Google obrázcích

Zkusit najít Iman ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Iman například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Iman

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Iman? Kdy se narodila Iman? Kde se narodila Iman? Iman se nachází v sekci Modeling

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Iman dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Iman i v jiné kategorii než je modeling.