Kdo je to?
Kdo je Bill Hader? Životopis Bill Hader, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Bill Hader

Kdo je Bill Hader? Životopis, informace, biografie, herectví

Bill Hader je americký filmový herec, moderátor, komik, scenárista, producent a režisér. Hader se narodil 7. června 1978 v Tulse ve státě Oklahoma. Je synem tanečnice Sherri René a učitele hudby a ředitele ve firmě zaměřené na výrobu a distribuci leteckých dílů Williama Thomase Hadera.
Hader se v mládí přestěhoval do Los Angeles, kde se pokusil prosadit jako režisér. Během této doby pracoval jako výpomocná síla na produkci filmů a navštěvoval komediální workshopy, kde se naučil základy komedie.
Jeho průlom přišel, když byl v roce 2005 obsazen do pořadu Saturday Night Live (SNL). Jeho schopnost vytvářet a napodobovat charaktery a jeho dovednosti v oblasti improvizace ho dostaly na vrchol popularity. Během své kariéry v SNL, Hader vytvořil několik ikonických postav a byl nominován na pět televizních cen Emmy.
Po opuštění SNL v roce 2013 se Hader začal více věnovat filmu a televizi. Hader se proslavil díky rolím především v komediích jako Superbad (2007), Tropická bouře, Kopačky (2008), Noc v muzeu 2 (2009), Paul (2011), Muži v černém 3 (2012), 22 Jump Street (2014) a Vykolejená (2015). Doposud Hader vytvořil role ve více než třiceti filmech. Za roli v hororovém snímku To Kapitola 2 obdržel cenu The Saturn Awards v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli.
Svůj hlas propůjčil několika postavám v animovaných filmech, včetně Zataženo, občas trakaře (2009 a 2012), Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009), Univerzita pro příšerky (2013), V hlavě (2015), Angry Birds ve filmu (2016 a 2019), Buchty a klobásy (2016) a Rakeťák (2022).
Jeho hlas se objevil také v animovaných seriálech Městečko South Park, Simpsnovi, Bobovy Burgery. Je rovněž producentem seriálu Městečko South Park.
V roce 2018 začal Hader režírovat a produkovat seriál stanice HBO s názvem Barry, kde rovněž hraje roli zprofanovaného nájemného vraha, který se snaží stát hercem. Tato role mu vynesla dvě ceny Emmy za nejlepšího herce v komediálním seriálu.
Hader se oženil s režisérkou Maggie Carey v roce 2006 se kterou má tři děti – Hannah (*2009), Harper (*2012) a Hayley (*2014). Pár se rozvedl v roce 2018.
Kromě své herecké kariéry je Hader také známý svým vášnivým zájmem o historii filmu.Kdo je Bill Hader? Životopis Bill Hader, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Bill Hader

Národnost: americká
Datum narození: 7. 6. 1978
Místo narození: Tulsa, Oklahoma, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bill Hader s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Ebola? Znáte pojem Arabica? Vzpomenete si na definici slova Přístavek? Vzpomenete si na definici slova Jazyk?

Klíčová slova: herectví, popis, datum narození, místo narození, wikipedie, Bill Hader, osobnost, Bill Hader, vysvětlení, zajímavosti, herectví, biografie, národnost, kdy se narodil Bill Hader?, osobnosti, život

Pojem Bill Hader je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bill Hader v následujících zdrojích

Najít termín Bill Hader ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Bill Hader na Google.cz

Hledat slovo Bill Hader ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bill Hader na Youtube

Zkusit najít termín Bill Hader ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bill Hader například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Životopis, kdo je Bill Hader? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Bill Hader? Kdy se narodil Bill Hader? Kde se narodil Bill Hader? Bill Hader patří do sekce Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Bill Hader dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bill Hader i v jiné kategorii než je herectví.