Kdo je to?
Kdo byl Jerome Klapka Jerome? Životopis Jerome Klapka Jerome, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Jerome Klapka Jerome

Kdo byl Jerome Klapka Jerome? Životopis, informace, biografie, literatura

Jerome Klapka Jerome, narozen 2. května 1859, byl anglický spisovatel, redaktor, autor povídek, cestopisů a humorista, který se nejvíce proslavil díky humoristickému románu Tři muži ve člunu.
Jerome se narodil ve městě Walsall v Anglii, jako čtvrtý ze sedmi dětí Marguerity a Jeroma Clappa Jerome. Rodina žila velmi skromně, a tak Jerome získal pouze základní vzdělání. V patnácti letech zemřel jeho otec a Jerome tak musel začít pracovat, aby uživil rodinu.
Po vystřídání několika profesí, včetně železničního průvodčího a učitele, se Jerome rozhodl pro kariéru v divadle. Vystupoval jako herec pod pseudonymem Harold Crichton a napsal také několik divadelních her.
Průlom v jeho literární kariéře přišel v roce 1889 s publikací Tři muži ve člunu. Tato kniha, která popisuje komické dobrodružství tří přátel na výletě po řece Temži, se rychle stala bestsellerem a získala si oblibu u čtenářů díky svému lehkému humoru a kritice společenských konvencí viktoriánské Anglie. Zpočátku příběh vycházel jako seriál v časopisu Home Chimes.
Jerome napsal řadu dalších knih, ale žádná z nich nedosáhla takového úspěchu jako Tři muži ve člunu. Mezi jeho další významná díla patří Na jevišti a bez angažmá (1885), Jalové myšlenky (1886), Poutníkův deník (1891), Tři muži na toulkách (1900), Paul Kelver (1902) a další. Během svého života vydal skoro dvě desítky románů a souborů povídek.
V roce 1888 se Jerome oženil s Georginou Elizabeth Henriettou Stanley Marris, s níž měl jednu dceru, Rowenu (*1898).
Jerome pokračoval v psaní až do své smrti. Jerome Klapka Jerome zemřel 14. června 1927 ve věku 68 let.Kdo byl Jerome Klapka Jerome? Životopis Jerome Klapka Jerome, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Jerome Klapka Jerome

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 5. 1859
Místo narození: Walsall, Anglie
Datum úmrtí: 14. 6. 1927

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jerome Klapka Jerome? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Humus? Znáte pojem Zánět? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kapustnica? Vzpomenete si na definici slova Rozvracení republiky?

Klíčová slova: Kdy zemřel Jerome Klapka Jerome, národnost, lexikon, biografie, datum narození, místo narození, popis, wiki, Jerome Klapka Jerome, kde se narodil Jerome Klapka Jerome?, kdo to je, kdy se narodil Jerome Klapka Jerome?, osobnosti, osobnost, život, datum úmrtí

Pojem Jerome Klapka Jerome je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín Jerome Klapka Jerome v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jerome Klapka Jerome na Youtube

Hledat pojem Jerome Klapka Jerome ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Jerome Klapka Jerome ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Jerome Klapka Jerome ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerome Klapka Jerome například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jerome Klapka Jerome?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Jerome Klapka Jerome? Kdy se narodil Jerome Klapka Jerome? Kde se narodil Jerome Klapka Jerome? Kdy zemřel Jerome Klapka Jerome? Jerome Klapka Jerome se nachází v sekci Literatura

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jerome Klapka Jerome třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jerome Klapka Jerome i v jiné kategorii než je literatura.