Kdo je to?
Kdo byl Jerome Klapka Jerome? Životopis Jerome Klapka Jerome, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Jerome Klapka Jerome

Kdo byl Jerome Klapka Jerome? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Jerome Klapka Jerome, narozen 2. května 1859, byl anglický spisovatel, redaktor, autor povídek, cestopisů a humorista, který se nejvíce proslavil díky humoristickému románu Tři muži ve člunu.
Jerome se narodil ve městě Walsall v Anglii, jako čtvrtý ze sedmi dětí Marguerity a Jeroma Clappa Jerome. Rodina žila velmi skromně, a tak Jerome získal pouze základní vzdělání. V patnácti letech zemřel jeho otec a Jerome tak musel začít pracovat, aby uživil rodinu.
Po vystřídání několika profesí, včetně železničního průvodčího a učitele, se Jerome rozhodl pro kariéru v divadle. Vystupoval jako herec pod pseudonymem Harold Crichton a napsal také několik divadelních her.
Průlom v jeho literární kariéře přišel v roce 1889 s publikací Tři muži ve člunu. Tato kniha, která popisuje komické dobrodružství tří přátel na výletě po řece Temži, se rychle stala bestsellerem a získala si oblibu u čtenářů díky svému lehkému humoru a kritice společenských konvencí viktoriánské Anglie. Zpočátku příběh vycházel jako seriál v časopisu Home Chimes.
Jerome napsal řadu dalších knih, ale žádná z nich nedosáhla takového úspěchu jako Tři muži ve člunu. Mezi jeho další významná díla patří Na jevišti a bez angažmá (1885), Jalové myšlenky (1886), Poutníkův deník (1891), Tři muži na toulkách (1900), Paul Kelver (1902) a další. Během svého života vydal skoro dvě desítky románů a souborů povídek.
V roce 1888 se Jerome oženil s Georginou Elizabeth Henriettou Stanley Marris, s níž měl jednu dceru, Rowenu (*1898).
Jerome pokračoval v psaní až do své smrti. Jerome Klapka Jerome zemřel 14. června 1927 ve věku 68 let.Kdo byl Jerome Klapka Jerome? Životopis Jerome Klapka Jerome, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní data o osobě Jerome Klapka Jerome

Národnost: anglická
Datum narození: 2. 5. 1859
Místo narození: Walsall, Anglie
Datum úmrtí: 14. 6. 1927

Sdílejte tuto stránku s osobností Jerome Klapka Jerome s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Webhosting? Víte co je Rešerše? Vzpomněli byste si co označuje výraz Prohazovačka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vasektomie?

Klíčová slova: narození, národnost, informace, datum úmrtí, kdo je Jerome Klapka Jerome?, kdo to je, nežijící, místo narození, wiki, život, lexikon, literatura, popis, zajímavosti, Jerome Klapka Jerome, datum narození

Pojem Jerome Klapka Jerome je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Jerome Klapka Jerome na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Jerome Klapka Jerome ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Jerome Klapka Jerome v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Jerome Klapka Jerome ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jerome Klapka Jerome ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jerome Klapka Jerome například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Jerome Klapka Jerome? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Jerome Klapka Jerome? Kdy se narodil Jerome Klapka Jerome? Kde se narodil Jerome Klapka Jerome? Kdy zemřel Jerome Klapka Jerome? Jerome Klapka Jerome patří do kategorie Literatura

Kategorie literatura, zrzka scénáristka, jerome Klapka Jerome, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jerome Klapka Jerome kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jerome Klapka Jerome i v jiné kategorii než je literatura.