Kdo je to?
Kdo je Moby? Životopis Moby, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Moby?

Kdo je Moby? Životopis, informace, biografie, hudba

Moby, rodným jménem Richard Melville Hall, je americký zpěvák, DJ, skladatel, producent, aktivista za práva zvířat a vegan. Moby se narodil v New Yorku v části Harlem do rodiny profesora chemie a zdravotní sestry. Ve dvou letech zemřel jeho otec a následně se s matkou přestěhoval do města Darien v Connecticutu. Již od mala měl přezdívku Moby, kterou mu rodiče dali podle románu Moby Dick (Bílá velryba), kterou napsal jeho praprapraprastrýc Herman Melvill.
Během mládí patřil k několika punkovým kapelám jako Ultra Vivid Scene, The Vatican Commandos nebo Flipper. Na konci 80. let začal působit v hudebním průmyslu jako DJ. Vystupoval pod různými přezdívkami (Voodoo Child, Barracuda, Brainstorm, The Brotherhood, Lopez, DJ Cake, Mindstorm a další).
Roku 1992 podepsal smlouvu se společností Instinct Records, se kterou mu následně vyšla alba Moby (1992), Early Underground a Ambient (1993). V té době jej nejvíce proslavil singl Go.
Další album Everything Is Wrong (1995) bylo vyhlášeno albem roku na hudební stanici MTV. Ve stejném roce vydal další album Animal Rights. Následovala asi tři Mobyho nejúspěšnější alba Play (1999), 18 (2002) a Hotel (2005). Později vydal dalších 12 studiových alb. Poslední album Reprise vydal v roce 2021.
Roku 2001 založil vlastní festival s názvem Area One Festival. V letech 2007-2008 pořádal klubové akce po New Yorku pod názvem Degenerates.
Moby je vegan, podporuje boj za práva zvířat a roku 2015 si v Los Angeles otevřel vlastní veganskou restauraci Little Pine, kde dokonce sám obsluhoval. Dále podporuje hnutí MoveOn.org, Humane Society nebo Farm Sanctuary.
Na několika jeho albech má na obalech napsané vlastní eseje s různými tématy (plýtvání, nadměrná spotřeba a konzumace). Během svého života byl závislý na alkoholu a drogách. Od roku 2014 údajně abstinuje.
V roce 2016 Moby vydal knihu o svém životě v letech 1989-1999 s názvem Porcelain: A Memoir.Kdo je Moby? Životopis Moby, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Moby

Národnost: americká
Datum narození: 11. 9. 1965
Místo narození: New York, New York, USA

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Moby s jinými lidmina Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Inflace? Znáte definici termínu Lombardní sazba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Debet? Pamatujete si definici pojmu Kafr?

Klíčová slova: kde se narodil Moby?, narození, zajímavosti, místo narození, národnost, biografie, wiki, kdo je Moby?, osobnosti, wikipedie, lexikon, popis, vysvětlení, Moby, kdy se narodil Moby?, Moby

Pojem Moby je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Moby ve Wikislovníku

Zkusit najít Moby na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Moby ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Moby ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Moby ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Moby například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Moby?

Právě jste zjistili Kdo je to Moby? Kdy se narodil Moby? Kde se narodil Moby? Moby se nachází v sekci Hudba

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Moby třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Moby i v jiné kategorii než je hudba.