Kdo je to?
Kdo je Álvaro Soler? Životopis Álvaro Soler, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Álvaro Soler

Kdo je Álvaro Soler? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Álvaro Tauchert Soler je španělský kytarista a zpěvák. Soler se narodil ve španělské Barceloně do rodiny Němce a španělsko-belgické matce. Když měl Soler 10 let, přestěhoval se se svými rodiči do Japonska. Po 7 letech života v Japonsku se v 17 vrátil zpět do Španělska, kde spolu se svým bratrem a dalšími kamarády založil skupinu s názvem Urban Lights. S kapelou hráli mix britského popu, indie popu a elektronické hudby. Kromě hraní v kapele studoval obor průmyslový design na škole Elisava v Barceloně a po hudební stránce se zdokonaloval na hudební škole. Chvíli také pracoval v modelingové agentuře. Po 6 letech v kapele se rozhodl, že se bude raději věnovat sólové dráze, a tak se roku 2014 přestěhoval do Německa, konkrétně do Berlína.
Jeho prvním úspěšným singlem byla píseň El mismo sol, která se ihned stala hitem. Po vydání skladby dostal nabídku od nahrávací společnosti Universal Music. Roku 2015 vydal své debutové album Eterno Agosto, které se žánrově řadí k latinskému a folkovému popu. Album bylo úspěšné. V Itálii, Polsku a Švýcarsku vyhrálo 1. místo v hudebních hitparádách. Album obsahuje také další Solerův hit s názvem Sofia, pro který natočil klip ve městě Havana na ostrově Kuba. Od té doby vydal ještě dvě studiová alba s názvy Mar de Colores (2018) a Magia (2021). Za jeho další hit La Cintura získal v Německu cenu Die Eins der Besten v kategorii píseň roku.
Roku 2016 byl jedním z porotců v televizní talentové soutěži X-Factor v Itálii.Kdo je Álvaro Soler? Životopis Álvaro Soler, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Álvaro Soler

Národnost: španělská
Datum narození: 9. 1. 1991
Místo narození: Barcelona, Španělsko

Tento text (Álvaro Soler) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Letnice? Víte co je Histamin? Víte, co je to Kandela? Vzpomněli byste si co označuje výraz Libela?

Klíčová slova: život, lexikon, hudba, informace, biografie, zajímavosti, životopis, osobnosti, vysvětlení, narození, místo narození, datum narození, národnost, kdo je Álvaro Soler?, popis, osobnost

Pojem Álvaro Soler je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Álvaro Soler ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Álvaro Soler ve Wikislovníku

Najít slovo Álvaro Soler ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Álvaro Soler ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Álvaro Soler na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Álvaro Soler například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Álvaro Soler? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Álvaro Soler? Kdy se narodil Álvaro Soler? Kde se narodil Álvaro Soler? Álvaro Soler patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, violončelo, Álvaro Soler, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Álvaro Soler třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Álvaro Soler i v jiné kategorii než je hudba.