Kdo je to?
Kdo je Kim Čong-un? Životopis Kim Čong-un, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Kim Čong-un?

Kdo je Kim Čong-un? Životopis, informace, biografie, politici

Kim Čong-un je vůdce KLDR a člen dynastie Kimů. V mládí žil ve Švýcarsku, kde navštěvoval švýcarské školy. Naučil se tak některé evropské jazyky, hlavně němčinu. Po studiích ve Švýcarsku se vrátil do KLDR, nastoupil na vojenskou akademii a následně studoval Kim Ir-senovu univerzitu v Pchjongjangu. Kim Čong-un pochází z vládnoucí dynastie Kimů, která začíná Kim Ir-senem, jeho dědou a zakladatelem KLDR. Díky tomu se dostával do mocenských pozic. Na sjezdu Korejské strany práce v roce 2010 získal významnou funkci tajemníka Ústřední vojenské komise a stal se členem ústředního výboru. Tento vzestup byl důkazem, že je očekávaným nástupcem svého otce Kim Čong-ila.

V roce 2011 Kim Čong-il zemřel a Kim Čong-un se stal vůdcem KLDR. Ze začátku měli pravděpodobně vliv další významní členové rodiny, ale Kim Čong-un své postavení upevnil, což v roce 2013 dokázala poprava strýce. Za jeho vlády KLDR pokračovala ve zbrojení a ve vývoji atomových zbraní. Z toho mají obavy zejména Japonsko a Jižní Korea, nejbližší sousedé KLDR. V důsledku zbrojení byly na zemi uvaleny sankce od OSN. S tím souhlasila také Čína, která je považována za jediného spojence. Kim Čong-un už nemohl počítat s dostatečnou pomocí od Číny a byl otevřenější diplomatickým jednáním. Setkal se s jihokorejskými politiky a s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, se kterým řešil postupné odzbrojení KLDR. Od těchto jednání byla velká očekávání, ale k zásadním změnám nedošlo. Při druhém setkání chtěl Kim Čong-un zmírnit požadavky, ale Donald Trump to odmítl a ukončil jednání. Nový prezident USA Joe Biden se pokoušel s vůdcem KLDR jednat, ale prozatím bez odezvy ze strany Kim Čong-una. V poslední době se spekuluje o zdravotním stavu korejského vůdce, který se často a rád nechával fotit na veřejnosti, ale už několik měsíců svůj program radikálně omezuje.Kdo je Kim Čong-un? Životopis Kim Čong-un, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Kim Čong-un

Národnost: korejská
Datum narození: 8. ledna 1984
Místo narození: Pchjongjang, Severní Korea

Líbí se stručný životopis s osobou Kim Čong-un? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu THAWTE? Vzpomněli byste si co označuje výraz Revmatologie? Znáte termín Senča? Znáte termín Proteinová dieta?

Klíčová slova: kdo je Kim Čong-un?, informace, životopis, Kim Čong-un, narození, život, politici, politici, lexikon, wikipedie, Kim Čong-un, kdy se narodil Kim Čong-un?, vysvětlení, národnost, biografie, wiki

Pojem Kim Čong-un je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kim Čong-un v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kim Čong-un ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Kim Čong-un v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Kim Čong-un ve Wikipedii

Vyhledat slovo Kim Čong-un ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Kim Čong-un ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kim Čong-un například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kim Čong-un

Právě nyní již víte Kdo je to Kim Čong-un? Kdy se narodil Kim Čong-un? Kde se narodil Kim Čong-un? Kim Čong-un se nachází v sekci Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Kim Čong-un dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kim Čong-un i v jiné kategorii než je politici.