Kdo je to?
Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Adamita?

Co znamená a jaký je význam slova Adamita?

Adamité patřili mezi radikální husity. Jednalo se o křesťanskou sektu, o níž existuje mnoho fám, ale málo zaručených informací. Adamité údajně chodili pořád nazí a praktikovali sexuální styk "každého s každým" a měli páchat sexuální orgie. Jejich vůdcem byl Adam Rohan z Pikardie (proto se jim říkalo také pikarti). Jejich střediskem byly Klokoty u Tábora. Žižka se s nimi nepáral, porazil je a několik desítek jich nechal pro výstrahu upálit. Sekta byla rozprášena. Nejednalo se však o jediný případ v dějinách, kdy vzniklo společenství lidí s podobnými myšlenkami. Stejně tak označení adamité bylo použito již před husitstvím pro jiné sekty naháčů.Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Tento text (Adamita) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz IMAP? Rozumíte pojmu Twoo? Znáte pojem Dialektika? Znáte pojem Malvice?

Klíčová slova: Adamita, původ slova, křesťanství, termín, pojem, kdo to je, přesný význam, význam, slovo, přesný výraz, co je to Adamita?, heslo, odborný výraz, wiki, synonymum, etymologie

Pojem Adamita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Adamita

Hledat frázi Adamita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Adamita ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adamita ve Wikimedia Commons

Najít slovo Adamita v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Adamita například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Adamita

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Adamita? Kdo to byl Adamita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adamita? Definice pojmu Adamita je v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Adamita hledat i v jiných kategoriích (než křesťanství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.