Kdo je to?
Kdo je to Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Adamita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Adamita?

Jaký je význam slova Adamita? Co to znamená?

Adamité patřili mezi radikální husity. Jednalo se o křesťanskou sektu, o níž existuje mnoho fám, ale málo zaručených informací. Adamité údajně chodili pořád nazí a praktikovali sexuální styk "každého s každým" a měli páchat sexuální orgie. Jejich vůdcem byl Adam Rohan z Pikardie (proto se jim říkalo také pikarti). Jejich střediskem byly Klokoty u Tábora. Žižka se s nimi nepáral, porazil je a několik desítek jich nechal pro výstrahu upálit. Sekta byla rozprášena. Nejednalo se však o jediný případ v dějinách, kdy vzniklo společenství lidí s podobnými myšlenkami. Stejně tak označení adamité bylo použito již před husitstvím pro jiné sekty naháčů.Kdo je to Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Adamita? Lidé, křesťanství

Definici slova Adamita můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz DHCP? Znáte definici termínu Oáza? Znáte pojem Premisa? Pamatujete si definici pojmu Obor hodnot?

Klíčová slova: význam slova, formulace, termín, vysvětlení, přesný význam, slovo, odborný výraz, wikipedie, význam pojmu, lexikon, Adamita, synonymum, křesťanství, co znamená, křesťanství, wiki

Pojem Adamita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adamita ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Adamita ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Adamita na Youtube

Zkusit najít termín Adamita ve Wikislovníku

Hledat pojem Adamita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Adamita například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Adamita, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Adamita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adamita? Definice pojmu Adamita patří do kategorie Křesťanství

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Adamita i v jiné sekci než v křesťanství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.