Kdo je to?
Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Adamita?

Co znamená a jaký je význam slova Adamita?

Adamité patřili mezi radikální husity. Jednalo se o křesťanskou sektu, o níž existuje mnoho fám, ale málo zaručených informací. Adamité údajně chodili pořád nazí a praktikovali sexuální styk "každého s každým" a měli páchat sexuální orgie. Jejich vůdcem byl Adam Rohan z Pikardie (proto se jim říkalo také pikarti). Jejich střediskem byly Klokoty u Tábora. Žižka se s nimi nepáral, porazil je a několik desítek jich nechal pro výstrahu upálit. Sekta byla rozprášena. Nejednalo se však o jediný případ v dějinách, kdy vzniklo společenství lidí s podobnými myšlenkami. Stejně tak označení adamité bylo použito již před husitstvím pro jiné sekty naháčů.Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Líbí se vám definice kdo je to Adamita? Pak se podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz IMAP? Vzpomněli byste si co znamená slovo Tortilla? Znáte pojem Dialektika? Víte co je Hortonův syndrom?

Klíčová slova: co je to Adamita?, kdo to je, křesťanství, definice, informace, vysvětlení, lexikon, heslo, Adamita, slovo, etymologie, význam slova, přesný význam, wiki, význam, popis

Pojem Adamita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Adamita

Hledat termín Adamita na Google.cz

Vyhledat slovo Adamita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Adamita ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adamita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adamita například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Co znamená Adamita? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Adamita? Kdo to byl Adamita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adamita? Definice pojmu Adamita je v sekci křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Adamita v jiné sekci než křesťanství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.