Kdo je to?
Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Kdo je to Adamita?

Co znamená a jaký je význam slova Adamita?

Adamité patřili mezi radikální husity. Jednalo se o křesťanskou sektu, o níž existuje mnoho fám, ale málo zaručených informací. Adamité údajně chodili pořád nazí a praktikovali sexuální styk "každého s každým" a měli páchat sexuální orgie. Jejich vůdcem byl Adam Rohan z Pikardie (proto se jim říkalo také pikarti). Jejich střediskem byly Klokoty u Tábora. Žižka se s nimi nepáral, porazil je a několik desítek jich nechal pro výstrahu upálit. Sekta byla rozprášena. Nejednalo se však o jediný případ v dějinách, kdy vzniklo společenství lidí s podobnými myšlenkami. Stejně tak označení adamité bylo použito již před husitstvím pro jiné sekty naháčů.Kdo je to, byl Adamita? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Adamita? Lidé, křesťanství

Tento text (Adamita) můžete sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz IMAP? Pamatujete si definici pojmu Gumbo? Znáte pojem Definice? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nimesil?

Klíčová slova: odborný výraz, původ slova, kdo to je, synonymum, slovo, přesný význam, popis, termín, kdo je Adamita?, definice, popis, význam pojmu, pojem, co znamená, etymologie, heslo

Pojem Adamita je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Adamita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adamita na Youtube

Najít výraz Adamita ve vyhledávači Qwant

Najít termín Adamita ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Adamita například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Vysvětlení významu slova Adamita, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Adamita? Kdo to byl Adamita? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Adamita? Definice pojmu Adamita je v kategorii křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, výraz řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Adamita i v jiné sekci než v křesťanství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.