Kdo je to?
Kdo byl Bertrand Russell? Životopis Bertrand Russell, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Bertrand Russell?

Kdo byl Bertrand Russell? Životopis, informace, biografie, filozofie

Bertrand Russell byl filosof, matematik a spisovatel. Pocházel z významné rodiny, která byla spojená s aristokracií a politikou. Od dětství projevoval zájem o matematiku a filosofii. Byl přijat na Univerzitu v Cambridge, kde vystudoval matematiku a etiku. Následně pracoval jako odborný asistent na koleji Trinity College. Po svatbě s Alys Persall Smithovou odešel studovat ekonomii do Německa. Ve filosofii Russell nejdříve obdivoval Platóna a jeho nauku o idejích, ale poté přešel k empirismu a tvrdil, že opravdové poznání jde získat jen skrze přírodní vědy. Pouze věda dokáže skutečně řešit problémy, filosofie na ně spíše poukazuje. Zabýval se také matematikou, geometrií nebo logikou a jeho spisy umožnily rozvoj oboru matematické logiky. V reakci na první světovou válku začal odmítat válčení mezi státy a do konce života podporoval pacifismus a odzbrojování.
Russell přinesl důležité podněty do filosofie, matematiky, ekonomie, logiky, sociologie a psychologie, čímž se stal jedním z nejdůležitějších myslitelů 20. století. Po celou dobu se zajímal také o etiku a společenské otázky. V roce 1950 získal Nobelovu cenu za literaturu, která byla oceněním dlouhodobé podpory humanismu a literárních kvalit jeho vědeckých a filosofických spisů. Je zakladatelem logického atomismu. Tento filosofický směr tvrdí, že neexistuje hmota, duše ani já, pouze čistá smyslová data, která jsou spojená logickými vazbami. Při poznání světa se tedy zkoumají nejen věci, ale především vztahy mezi věcmi. Jediným pravým nástrojem poznání se stává věda, naopak náboženství Russell považoval za nadbytečný konstrukt, který nepřináší nic podnětného a skutečného.Kdo byl Bertrand Russell? Životopis Bertrand Russell, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Bertrand Russell

Národnost: britská
Datum narození: 18. května 1872
Místo narození: Trelleck, Monmouthshire, Wales
Datum úmrtí: 2. února 1970

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bertrand Russell s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Korporace? Pamatujete si definici pojmu Feat? Rozumíte pojmu Aperitiv? Vzpomněli byste si co znamená slovo Zorbing?

Klíčová slova: wiki, filozofie, místo narození, životopis, národnost, osobnost, vysvětlení, kdo to je, nežijící, život, kde se narodil Bertrand Russell?, Bertrand Russell, národnost, datum narození, lexikon, informace

Pojem Bertrand Russell je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Bertrand Russell ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Bertrand Russell ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Bertrand Russell na Youtube

Najít pojem Bertrand Russell na Google obrázcích

Hledat slovo Bertrand Russell ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bertrand Russell například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bertrand Russell

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Bertrand Russell? Kdy se narodil Bertrand Russell? Kde se narodil Bertrand Russell? Kdy zemřel Bertrand Russell? Bertrand Russell se nachází v kategorii Filozofie

Napsáno redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Bertrand Russell dejme tomu např. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bertrand Russell i v jiné kategorii než je filozofie.