Kdo je to?
Kdo je Fernando Alonso? Životopis Fernando Alonso, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Fernando Alonso

Kdo je Fernando Alonso? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Fernando Alonso je automobilový závodník a pilot Formule 1. Otec amatérsky závodil na motokárách a ke sportu přivedl i svého syna. Ten se pro závodění okamžitě nadchl a jezdil závody po celém Španělsku. Otec ho nadále podporoval, jezdil s ním po závodech a plnil roli mechanika. Alonso byl velmi úspěšný a jeho popularita zajistila finanční stabilitu. V letech 1993, 1994, 1995 a 1996 se mu čtyřikrát v řadě podařilo vyhrát Španělský juniorský šampionát. Všiml si ho bývalý závodník Adrián Campos a nabídl mu testování závodních vozů. Alonso měl skvělé časy, začal závodit a dostal se až do Formule 3000, která funguje jako předstupeň Formule 1. V premiérové sezóně skončil na skvělém čtvrtém místě.
Díky úspěchům v závodech se Alonso v roce 2001 dostal do Formule 1 za stáj Mirandi. Hned první rok zajel řadu podařených závodů a přešel do týmu Renault. V roce 2003 vyhrál Velkou Cenu Maďarska a připsal si tak první vítězný závod v rámci Formule 1. Přelomový byl rok 2005, ve kterém dokázal vyhrát titul mistra světa a ukončit několikaletou převahu Schumachera. Titul obhájil rovněž následující rok a poté přestoupil do stáje McLaren. Tam vydržel pouze jeden rok a vrátil se do Renaultu. Mezi lety 2010 a 2014 závodil za stáj Ferrari. Několikrát sahal po titulu, ale úspěchy ze začátku kariéru se mu nepodařilo zopakovat. V roce 2015 se vrátil do týmu McLaren, ale následné období provázely neúspěchy, nehody a zranění. Alonso byl stále deprimovanější a v roce 2018 oznámil přerušení závodnické kariéry. V roce 2021 se do Formule 1 vrátil.Kdo je Fernando Alonso? Životopis Fernando Alonso, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Fernando Alonso

Národnost: španělská
Datum narození: 29. července 1981
Místo narození: Oviedo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Fernando Alonso s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Hněv? Znáte definici termínu Ztracené bednění? Vzpomněli byste si co znamená slovo Léto? Pamatujete si definici pojmu Kapustňák?

Klíčová slova: popis, životopis, wikipedie, vysvětlení, informace, sport, národnost, kde se narodil Fernando Alonso?, datum narození, místo narození, kdo je Fernando Alonso?, Fernando Alonso, zajímavosti, lexikon, sport, narození

Pojem Fernando Alonso je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat heslo Fernando Alonso ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Fernando Alonso ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Fernando Alonso na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fernando Alonso ve Wikimedia Commons

Najít pojem Fernando Alonso ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fernando Alonso například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Fernando Alonso?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Fernando Alonso? Kdy se narodil Fernando Alonso? Kde se narodil Fernando Alonso? Fernando Alonso je v sekci Sport

Kategorie sport, hokejista, fernando Alonso, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Fernando Alonso řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Fernando Alonso i v jiné kategorii než je sport.