Kdo je to?
Kdo je to Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Drúz? Lidé, náboženství

Drúz

Co znamená a jaký je význam slova Drúz?

Drúz je člen nábožensko - etnického společenství, které má základnu v Izraeli, Libanonu či v Sýrii. Příslušníci drúzů se sami prohlašují za potomky Mojžíšova rádce a tchána Jetra. Mají svůj počátek letopočtu – rok 1017, ve kterém se chalífa al-Hákim označil za vtělení Boha. V této době se drúzové oddělili od ismailitů. I když bývají označováni jako sekta patřící k šíitskému islámu, mnoho muslimů je odmítá uznávat.
V komunitě drúzů žijí necelé 2 000 000 jedinců. Jejich víra se řídí filozofií gnostickou a Platonovou. Neumožňují konvertovat a nikoho na víru neobracejí. Víra je založena na převtělování duší a na esoterických prvcích. Věří také v návrat al-Hákima. Jsou loajální k státu, ve kterém žijí. Měli i svůj autonomní stát, který se později stal součástí Sýrie.Kdo je to Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Drúz? Lidé, náboženství

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Audiotex? Znáte pojem Hiking? Vzpomněli byste si na význam slova Pokosnice? Vzpomenete si na definici slova Grenadina?

Klíčová slova: význam pojmu, Drúz, původ slova, informace, wiki, význam slova, přesný význam, vysvětlení, náboženství, synonymum, lexikon, pojem, formulace, heslo, termín, Drúz

Pojem Drúz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Drúz ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Drúz ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Drúz ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Drúz na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Drúz na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Drúz například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Drúz, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Drúz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Drúz? Definice pojmu Drúz patří do sekce Náboženství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat informace pojem, termín, výraz,heslo např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Drúz i v jiné kategorii než v náboženství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.