Kdo je to?
Kdo je to Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Drúz? Lidé, náboženství

Kdo je to Drúz?

Co znamená a jaký je význam slova Drúz?

Drúz je člen nábožensko - etnického společenství, které má základnu v Izraeli, Libanonu či v Sýrii. Příslušníci drúzů se sami prohlašují za potomky Mojžíšova rádce a tchána Jetra. Mají svůj počátek letopočtu – rok 1017, ve kterém se chalífa al-Hákim označil za vtělení Boha. V této době se drúzové oddělili od ismailitů. I když bývají označováni jako sekta patřící k šíitskému islámu, mnoho muslimů je odmítá uznávat.
V komunitě drúzů žijí necelé 2 000 000 jedinců. Jejich víra se řídí filozofií gnostickou a Platonovou. Neumožňují konvertovat a nikoho na víru neobracejí. Víra je založena na převtělování duší a na esoterických prvcích. Věří také v návrat al-Hákima. Jsou loajální k státu, ve kterém žijí. Měli i svůj autonomní stát, který se později stal součástí Sýrie.Kdo je to Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Drúz? Lidé, náboženství

Líbí se vám definice kdo je to Drúz? Pak se podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Homocystein? Víte co je Osamělost? Vzpomněli byste si na význam slova Remíza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pokora?

Klíčová slova: význam, wiki, přesný výraz, lexikon, etymologie, formulace, význam slova, význam pojmu, termín, přesný význam, co znamená, náboženství, synonymum, popis, definice, odborný výraz

Pojem Drúz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Drúz ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Drúz na Youtube

Hledat výraz Drúz ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drúz ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Drúz ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Drúz například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Drúz

Nyní již víte Kdo je to Drúz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Drúz? Definice pojmu Drúz je v kategorii Náboženství

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.