Kdo je to?
Kdo je to Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Drúz? Lidé, náboženství

Kdo je to Drúz?

Co znamená a jaký je význam slova Drúz?

Drúz je člen nábožensko - etnického společenství, které má základnu v Izraeli, Libanonu či v Sýrii. Příslušníci drúzů se sami prohlašují za potomky Mojžíšova rádce a tchána Jetra. Mají svůj počátek letopočtu – rok 1017, ve kterém se chalífa al-Hákim označil za vtělení Boha. V této době se drúzové oddělili od ismailitů. I když bývají označováni jako sekta patřící k šíitskému islámu, mnoho muslimů je odmítá uznávat.
V komunitě drúzů žijí necelé 2 000 000 jedinců. Jejich víra se řídí filozofií gnostickou a Platonovou. Neumožňují konvertovat a nikoho na víru neobracejí. Víra je založena na převtělování duší a na esoterických prvcích. Věří také v návrat al-Hákima. Jsou loajální k státu, ve kterém žijí. Měli i svůj autonomní stát, který se později stal součástí Sýrie.Kdo je to Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Drúz? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Drúz? s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Homocystein? Víte, co je to Brzlík? Vzpomněli byste si na význam slova Remíza? Rozumíte pojmu Územní plán?

Klíčová slova: definice, slovo, heslo, význam, pojem, synonymum, náboženství, Drúz, přesný výraz, význam pojmu, wikipedie, lexikon, význam slova, wiki, termín, náboženství

Pojem Drúz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Drúz na Google obrázcích

Najít heslo Drúz ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Drúz na Youtube

Hledat výraz Drúz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Drúz ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Drúz například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Drúz

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Drúz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Drúz? Definice pojmu Drúz je v sekci Náboženství

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Čerstvé informace hledejte výraz, definici, slovo, termín například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství).

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.