Kdo je to?
Kdo je to Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Drúz? Lidé, náboženství

Kdo je to Drúz?

Jaký je význam slova Drúz? Co to znamená?

Drúz je člen nábožensko - etnického společenství, které má základnu v Izraeli, Libanonu či v Sýrii. Příslušníci drúzů se sami prohlašují za potomky Mojžíšova rádce a tchána Jetra. Mají svůj počátek letopočtu – rok 1017, ve kterém se chalífa al-Hákim označil za vtělení Boha. V této době se drúzové oddělili od ismailitů. I když bývají označováni jako sekta patřící k šíitskému islámu, mnoho muslimů je odmítá uznávat.
V komunitě drúzů žijí necelé 2 000 000 jedinců. Jejich víra se řídí filozofií gnostickou a Platonovou. Neumožňují konvertovat a nikoho na víru neobracejí. Víra je založena na převtělování duší a na esoterických prvcích. Věří také v návrat al-Hákima. Jsou loajální k státu, ve kterém žijí. Měli i svůj autonomní stát, který se později stal součástí Sýrie.Kdo je to Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Drúz? Lidé, náboženství

Tento text (Drúz) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Homocystein? Vzpomněli byste si co znamená slovo KWp? Vzpomněli byste si na význam slova Remíza? Víte co je Movember?

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, synonymum, Drúz, význam, původ slova, formulace, význam slova, etymologie, lexikon, wikipedie, vysvětlení, náboženství, slovo, význam pojmu, odborný výraz

Pojem Drúz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Drúz

Hledat videa s názvem Drúz na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Drúz ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Drúz v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Drúz na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Drúz například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Drúz, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Drúz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Drúz? Definice pojmu Drúz se nachází v sekci Náboženství

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat pojem, definici, text, výraz např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Drúz i v jiné kategorii než v náboženství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.