Kdo je to?
Kdo je to, byl Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Drúz? Lidé, náboženství

Kdo je to Drúz?

Jaký je význam slova Drúz? Co to znamená?

Drúz je člen nábožensko - etnického společenství, které má základnu v Izraeli, Libanonu či v Sýrii. Příslušníci drúzů se sami prohlašují za potomky Mojžíšova rádce a tchána Jetra. Mají svůj počátek letopočtu – rok 1017, ve kterém se chalífa al-Hákim označil za vtělení Boha. V této době se drúzové oddělili od ismailitů. I když bývají označováni jako sekta patřící k šíitskému islámu, mnoho muslimů je odmítá uznávat.
V komunitě drúzů žijí necelé 2 000 000 jedinců. Jejich víra se řídí filozofií gnostickou a Platonovou. Neumožňují konvertovat a nikoho na víru neobracejí. Víra je založena na převtělování duší a na esoterických prvcích. Věří také v návrat al-Hákima. Jsou loajální k státu, ve kterém žijí. Měli i svůj autonomní stát, který se později stal součástí Sýrie.Kdo je to, byl Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Drúz? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Drúz? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Tejpování? Znáte definici termínu Kamenec? Vzpomněli byste si na význam slova Charakter? Pamatujete si definici pojmu Mumio?

Klíčová slova: význam, vysvětlení, co znamená, náboženství, informace, Drúz, původ slova, kdo to je, slovo, definice, pojem, wiki, heslo, termín, odborný výraz, kdo je Drúz?

Pojem Drúz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Drúz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Drúz ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Drúz na Youtube

Najít termín Drúz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Drúz například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Drúz, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Drúz? Kdo to byl Drúz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Drúz? Definice pojmu Drúz se nachází v sekci náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste též najít výraz, text, termín, pojem např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.