Kdo je to?
Kdo je to, byl Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Drúz? Lidé, náboženství

Kdo je to Drúz?

Jaký je význam slova Drúz? Co to znamená?

Drúz je člen nábožensko - etnického společenství, které má základnu v Izraeli, Libanonu či v Sýrii. Příslušníci drúzů se sami prohlašují za potomky Mojžíšova rádce a tchána Jetra. Mají svůj počátek letopočtu – rok 1017, ve kterém se chalífa al-Hákim označil za vtělení Boha. V této době se drúzové oddělili od ismailitů. I když bývají označováni jako sekta patřící k šíitskému islámu, mnoho muslimů je odmítá uznávat.
V komunitě drúzů žijí necelé 2 000 000 jedinců. Jejich víra se řídí filozofií gnostickou a Platonovou. Neumožňují konvertovat a nikoho na víru neobracejí. Víra je založena na převtělování duší a na esoterických prvcích. Věří také v návrat al-Hákima. Jsou loajální k státu, ve kterém žijí. Měli i svůj autonomní stát, který se později stal součástí Sýrie.Kdo je to, byl Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Drúz? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Drúz se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Prokrastinace? Znáte termín Filipojakubská noc? Vzpomněli byste si na význam slova Majáles? Víte, co je to Akumulátor?

Klíčová slova: termín, odborný výraz, pojem, wiki, význam pojmu, Drúz, kdo to je, význam, definice, přesný význam, vysvětlení, co znamená, slovo, heslo, popis, etymologie

Pojem Drúz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Drúz doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít frázi Drúz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Drúz ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Drúz ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Drúz ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Drúz například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Drúz, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Drúz? Kdo to byl Drúz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Drúz? Definice pojmu Drúz je v kategorii náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Drúz i v jiné sekci než je kategorie náboženství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.