Kdo je to?
Kdo je to, byl Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Drúz? Lidé, náboženství

Kdo je to Drúz?

Jaký je význam slova Drúz? Co to znamená?

Drúz je člen nábožensko - etnického společenství, které má základnu v Izraeli, Libanonu či v Sýrii. Příslušníci drúzů se sami prohlašují za potomky Mojžíšova rádce a tchána Jetra. Mají svůj počátek letopočtu – rok 1017, ve kterém se chalífa al-Hákim označil za vtělení Boha. V této době se drúzové oddělili od ismailitů. I když bývají označováni jako sekta patřící k šíitskému islámu, mnoho muslimů je odmítá uznávat.
V komunitě drúzů žijí necelé 2 000 000 jedinců. Jejich víra se řídí filozofií gnostickou a Platonovou. Neumožňují konvertovat a nikoho na víru neobracejí. Víra je založena na převtělování duší a na esoterických prvcích. Věří také v návrat al-Hákima. Jsou loajální k státu, ve kterém žijí. Měli i svůj autonomní stát, který se později stal součástí Sýrie.



Kdo je to, byl Drúz? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Drúz? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Drúz? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Prokrastinace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Osobní údaj? Vzpomněli byste si na význam slova Majáles? Víte co je Bytový dům?

Klíčová slova: co je to Drúz?, synonymum, náboženství, popis, přesný význam, co znamená, definice, kdo to je, etymologie, odborný výraz, vysvětlení, Drúz, heslo, pojem, význam pojmu, původ slova

Pojem Drúz je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít Drúz ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Drúz ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Drúz ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Drúz ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Drúz například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Drúz

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Drúz? Kdo to byl Drúz? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Drúz? Definice pojmu Drúz patří do sekce náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít výraz, termín, heslo, výraz například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.