Kdo je to?
Kdo byla Ema Destinnová? Životopis Ema Destinnová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo byla Ema Destinnová?

Kdo byla Ema Destinnová? Životopis, informace, biografie, hudba

Ema Destinová, rodným jménem Emilie Paulina Jindřiška Kittlová, byla česká proslulá operní pěvkyně. Destinová se narodila v Praze do rodiny bohatého podnikatele Emanuela Kittla a operní pěvkyně Jindřišky Šrutové. Ema měla další čtyři sourozence. Už od dětství se učila hrát na housle a svůj první koncert měla teprve v osmi letech. Od 13 let se učila zpívat u profesorky Marie Loewe-Destinnové, jejíž jméno si později zvolila jako svůj pseudonym. Dále studovala herectví na dramatické škole Národního divadla v Praze.
Destinová debutovala v opeře Sedlák kavalír v dvorní opeře v Drážďanech. Její debut zaznamenal ohromný úspěch. Sice nebyla o rok později přijata do Národního divadla v Praze, nicméně získala pětiletou smlouvu s berlínskou Státní operou Pod lipami (1898). Dále hostovala v Londýně v operním domě Covent Garden, ve Vídni, v Praze nebo v Paříži. V Berlínské opeře zpívala celkem deset let a poté se přestěhovala do New Yorku, kde získala angažmá v Metropolitní opeře (1908). Zde vystupovala např. se světoznámým zpěvákem Enrikem Carusem. Mezi její nejznámější opery patří Bludný Holanďan, Roland z Berlína, Dalibor, Salome, Prodaná nevěsta, Piková dáma, Nížina, Děvče ze zlatého Západu a další. Hostovala také v několika pražských divadlech a roku 1908 byla prohlášena za čestného hosta Národního divadla v Praze.
V roce 1914 koupil přítel Dinh Gilly Destinové zámek ve Stráži nad Nežárkou, kde hojně pobývala. Roku 1916 odcestovala na koncerty do USA, kam také dopravila důležité válečné informace. Po návratu do vlasti byla hlídána rakouskou policií a nesměla vycestovat za rakouské hranice. Během roku 1918 zpívala výhradně po českých zemích.
Po 1. světové válce hrála zejména v Československu. Roku 1923 si vzala za manžela důstojníka Československého letectva Josefa Halsbacha. Následně onemocněla a díky včasné operaci byl její život zachráněn. Poslední turné podnikla v roce 1925. O rok později ukončila svou operní kariéru turné po dvaceti městech v Československu. Úplně poslední koncert měla v Londýně roku 1928 k desátému výročí vzniku ČSR.
Kromě zpěvu se věnovala také psaní. Přispívala do časopisů Zlatá Praha, Volné směry nebo Národní listy. Napsala básnické sbírky Květy sněhu nebo Der Galante Abbé a romány Dr. Casanova, Kněžna Libuše, Ve stínu modré růže. Dokonce napsala divadelní hru Nadarmo.
Portrét Emy Destinové můžeme vidět na dvoutisícové bankovce od Oldřicha Kulhánka (od roku 1996). Destinová byla jedna z mála lidí, kteří měli tetování (vytetovaní hadi).
Ema Destinová musela v roce 1930 podstoupit operaci očí, během které došlo ke zhoršení zdravotního stavu. Následně Destinová v nemocnici zemřela. V době smrti měla 51 let.Kdo byla Ema Destinnová? Životopis Ema Destinnová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Ema Destinnová

Národnost: česká
Datum narození: 26. 2. 1878
Místo narození: Praha, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 28. 1. 1930

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ema Destinnová sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Deprivace? Rozumíte pojmu Baileys? Vzpomněli byste si co označuje výraz Mramor? Znáte pojem Fitness?

Klíčová slova: místo narození, kdo to je, informace, nežijící, narození, kde se narodila Ema Destinnová?, osobnost, hudba, biografie, osobnosti, datum úmrtí, život, vysvětlení, kdo je Ema Destinnová?, Ema Destinnová, wikipedie

Pojem Ema Destinnová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ema Destinnová v dalších zdrojích

Hledat výraz Ema Destinnová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ema Destinnová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ema Destinnová ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Ema Destinnová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Ema Destinnová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ema Destinnová například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ema Destinnová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byla Ema Destinnová? Kdy se narodila Ema Destinnová? Kde se narodila Ema Destinnová? Kdy zemřela Ema Destinnová? Ema Destinnová patří do kategorie Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ema Destinnová např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ema Destinnová i v jiné kategorii než je hudba.