Kdo je to?
Kdo byl Brian Jones? Životopis Brian Jones, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Brian Jones?

Kdo byl Brian Jones? Životopis, informace, biografie, hudba

Brian Jones byl anglický hudebník, zakladatel The Rolling Stones.
Hudební nadání projevoval už od dětství, vyprofiloval se jako multiinstrumentalista, který je znám především jako skvělý kytarista a hráč na foukací harmoniku, ale ovládal celou řadu hudebních nástrojů.
V 50. letech dominoval hudební scéně jazz, který ovlivnil většinu tehdejších kapel a hudebníků, včetně Briana Jonese. S nástupem šedesátek se však začal prosazovat Rhythm and Blues a právě na této scéně se Jonesovi podařilo prorazit, když v roce 1962 založil kapelu, kterou si svět zapamatoval pod názvem The Rolling Stones. V prvním roce se obsazení kapely ustálilo na členech Brian Jones, Ian Stewart, Mick Jagger a Keith Richards, o rok později se k nim připojil bubeník Charlie Watts.
Debutové album vyšlo v roce 1964 pod názvem The Rolling Stones a o rok později následovalo průlomové The Rolling Stones No.2. Sláva kapely a jejích členů začala dramaticky růst - následovaly extrémně úspěšné desky, vyprodaná turné a pověst celosvětových hvězd. Do doby, než Jones kapelu opustil, vydala tyto desky: Out of Our Heads, December’s Children, Aftermath, Between the Buttons, Their Satanic Majesties Request a Beggars Banquet a absolvovala několik desítek turné.
V 60. létech byli Rolling Stones na vrcholu, ale Briana Jonese začali dohánět jeho osobní démoni. Jeho závislost na alkoholu a drogách vyústila v sérii zdravotních problémů, konfliktů se zákonem a zhoršených vztahů uvnitř kapely. Nejkomplikovanější vztahy panovaly mezi Jonesem a Keithem Richardsem, což se ještě zhoršilo ve chvíli, kdy Jonesova tehdejší parnerka Anita Pallenberg odešla právě k Richardsovi. Situace se stávala neúnosnou a v červnu 1969 nakonec Brian Jones kapelu opustil.
3. července 1969 byl nalezen mrtvý v bazénu ve svém domě, okolnosti jeho smrti nejsou zcela vyjasněné, je však zřejmé, že v jeho úmrtí hrály roli drogy a alkohol.Kdo byl Brian Jones? Životopis Brian Jones, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Brian Jones

Národnost: anglická
Datum narození: 28. února 1942
Místo narození: Cheltenham, VB
Datum úmrtí: 3. července 1969

Sdílejte tuto stránku s osobností Brian Jones se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Hrubá stavba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tajfun? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kostlánka? Znáte termín FPS?

Klíčová slova: informace, lexikon, wikipedie, místo narození, kdy se narodil Brian Jones?, kdo to je, datum úmrtí, národnost, Brian Jones, narození, Kdy zemřel Brian Jones, vysvětlení, hudba, biografie, nežijící, hudba

Pojem Brian Jones je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Brian Jones ve Wikipedii

Vyhledat pojem Brian Jones ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Brian Jones ve Wikislovníku

Hledat frázi Brian Jones ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Brian Jones na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brian Jones například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Brian Jones? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl Brian Jones? Kdy se narodil Brian Jones? Kde se narodil Brian Jones? Kdy zemřel Brian Jones? Brian Jones je v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Brian Jones třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Brian Jones i v jiné kategorii než je hudba.