Kdo je to?
Kdo byl Brian Jones? Životopis Brian Jones, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Brian Jones?

Kdo byl Brian Jones? Životopis, informace, biografie, hudba

Brian Jones byl anglický hudebník, zakladatel The Rolling Stones.
Hudební nadání projevoval už od dětství, vyprofiloval se jako multiinstrumentalista, který je znám především jako skvělý kytarista a hráč na foukací harmoniku, ale ovládal celou řadu hudebních nástrojů.
V 50. letech dominoval hudební scéně jazz, který ovlivnil většinu tehdejších kapel a hudebníků, včetně Briana Jonese. S nástupem šedesátek se však začal prosazovat Rhythm and Blues a právě na této scéně se Jonesovi podařilo prorazit, když v roce 1962 založil kapelu, kterou si svět zapamatoval pod názvem The Rolling Stones. V prvním roce se obsazení kapely ustálilo na členech Brian Jones, Ian Stewart, Mick Jagger a Keith Richards, o rok později se k nim připojil bubeník Charlie Watts.
Debutové album vyšlo v roce 1964 pod názvem The Rolling Stones a o rok později následovalo průlomové The Rolling Stones No.2. Sláva kapely a jejích členů začala dramaticky růst - následovaly extrémně úspěšné desky, vyprodaná turné a pověst celosvětových hvězd. Do doby, než Jones kapelu opustil, vydala tyto desky: Out of Our Heads, December\'s Children, Aftermath, Between the Buttons, Their Satanic Majesties Request a Beggars Banquet a absolvovala několik desítek turné.
V 60. létech byli Rolling Stones na vrcholu, ale Briana Jonese začali dohánět jeho osobní démoni. Jeho závislost na alkoholu a drogách vyústila v sérii zdravotních problémů, konfliktů se zákonem a zhoršených vztahů uvnitř kapely. Nejkomplikovanější vztahy panovaly mezi Jonesem a Keithem Richardsem, což se ještě zhoršilo ve chvíli, kdy Jonesova tehdejší parnerka Anita Pallenberg odešla právě k Richardsovi. Situace se stávala neúnosnou a v červnu 1969 nakonec Brian Jones kapelu opustil.
3. července 1969 byl nalezen mrtvý v bazénu ve svém domě, okolnosti jeho smrti nejsou zcela vyjasněné, je však zřejmé, že v jeho úmrtí hrály roli drogy a alkohol.Kdo byl Brian Jones? Životopis Brian Jones, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Brian Jones

Národnost: anglická
Datum narození: 28. února 1942
Místo narození: Cheltenham, VB
Datum úmrtí: 3. července 1969

Zaujala vás biografie osobnosti Brian Jones? Potom se podělte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Hrubá stavba? Vzpomněli byste si na význam slova Průčelí? Vzpomněli byste si co znamená slovo Facelift? Znáte definici termínu Ledové víno?

Klíčová slova: hudba, kde se narodil Brian Jones?, Kdy zemřel Brian Jones, lexikon, narození, kdy se narodil Brian Jones?, život, osobnost, Brian Jones, kdo je Brian Jones?, wiki, kdo to je, nežijící, vysvětlení, popis, Brian Jones

Pojem Brian Jones je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Brian Jones na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Brian Jones ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Brian Jones ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Brian Jones ve Wikipedii

Hledat pojem Brian Jones na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Brian Jones například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Brian Jones?

Právě jste zjistili Kdo byl Brian Jones? Kdy se narodil Brian Jones? Kde se narodil Brian Jones? Kdy zemřel Brian Jones? Brian Jones se nachází v sekci Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Brian Jones řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Brian Jones i v jiné kategorii než je hudba.