Kdo je to?
Kdo je to, byl Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heretik? Lidé, náboženství

Kdo je to Heretik?

Jaký je význam slova Heretik? Co to znamená?

Heretik neboli kacíř či bludař je zastánce takové víry, která se odlišuje od názorů oficiální církve. Jako heretik může být označen i ten, kdo vyjadřuje názor, který není na náboženství založen, na nějakou tzv. ortodoxní věc. Původ pojmenování je ve slově katar, jednalo se o stoupence náboženského hnutí středověké Francie. Ti byli vyhlazeni ve 13. století, když proti nim byly vypraveny křížové výpravy.
Vůči heretikům bylo běžně používáno násilí, byli vyhledáváni a pronásledováni inkvizitory, později byli exkomunikováni.Kdo je to, byl Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heretik? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Heretik? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Last minute? Víte co je Katalyzátor? Znáte definici termínu Odvěsna? Vzpomněli byste si co označuje výraz Metafora?

Klíčová slova: pojem, původ slova, popis, wiki, význam slova, co znamená, synonymum, význam pojmu, informace, vysvětlení, formulace, slovo, etymologie, Heretik, přesný výraz, lexikon

Pojem Heretik je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Heretik

Hledejte bez špehování slovo Heretik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Heretik ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Heretik na Youtube

Najít termín Heretik na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Heretik například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Heretik, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Heretik? Kdo to byl Heretik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heretik? Definice pojmu Heretik je v kategorii náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu např. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Heretik i jinde než v sekci než v náboženství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.