Kdo je to?
Kdo je to Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Heretik? Lidé, náboženství

Heretik

Co znamená a jaký je význam slova Heretik?

Heretik neboli kacíř či bludař je zastánce takové víry, která se odlišuje od názorů oficiální církve. Jako heretik může být označen i ten, kdo vyjadřuje názor, který není na náboženství založen, na nějakou tzv. ortodoxní věc. Původ pojmenování je ve slově katar, jednalo se o stoupence náboženského hnutí středověké Francie. Ti byli vyhlazeni ve 13. století, když proti nim byly vypraveny křížové výpravy.
Vůči heretikům bylo běžně používáno násilí, byli vyhledáváni a pronásledováni inkvizitory, později byli exkomunikováni.Kdo je to Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Heretik? Lidé, náboženství

Sdílejte text pojmu Heretik s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Utilita? Rozumíte pojmu Karneval? Znáte definici termínu Binární soustava? Znáte pojem Poslední soud?

Klíčová slova: význam, wikipedie, přesný výraz, termín, popis, význam slova, heslo, přesný výraz, Heretik, synonymum, význam pojmu, pojem, lexikon, vysvětlení, původ slova, formulace

Pojem Heretik je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Heretik

Najít termín Heretik ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Heretik na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Heretik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Heretik na Youtube

Vyhledat pojem Heretik ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Heretik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Vysvětlení významu slova Heretik, definice, vysvětlení pojmu

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Heretik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heretik? Definice pojmu Heretik se nachází v kategorii Náboženství

Kategorie náboženství, africké kmeny, heretik, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se vyhledat informace pojem, slovo, termín, výrazdejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Heretik i jinde než v sekci než v náboženství.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.