Kdo je to?
Kdo je to Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Heretik? Lidé, náboženství

Kdo je to Heretik?

Jaký je význam slova Heretik? Co to znamená?

Heretik neboli kacíř či bludař je zastánce takové víry, která se odlišuje od názorů oficiální církve. Jako heretik může být označen i ten, kdo vyjadřuje názor, který není na náboženství založen, na nějakou tzv. ortodoxní věc. Původ pojmenování je ve slově katar, jednalo se o stoupence náboženského hnutí středověké Francie. Ti byli vyhlazeni ve 13. století, když proti nim byly vypraveny křížové výpravy.
Vůči heretikům bylo běžně používáno násilí, byli vyhledáváni a pronásledováni inkvizitory, později byli exkomunikováni.Kdo je to Heretik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Heretik? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Heretik? Potom se podělte s jinými lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Čep? Pamatujete si definici pojmu Prameniště? Znáte definici termínu Býkovec? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kapitalismus?

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, etymologie, odborný výraz, lexikon, význam, termín, význam slova, Heretik, formulace, definice, Heretik, popis, význam pojmu, přesný výraz, náboženství

Pojem Heretik je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Heretik lze najít v následujících zdrojích

Hledat termín Heretik ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Heretik ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Heretik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Heretik ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Heretik ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Heretik například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Co znamená Heretik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Heretik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heretik? Definice pojmu Heretik se nachází v kategorii Náboženství

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace výraz, slovo, definici, termín třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Náboženství).

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.