Kdo je to?
Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Kdo je to Muezzin?

Co znamená a jaký je význam slova Muezzin?

Muezzin je tradiční muslimský úřad. Úkolem osoby tohoto jména je svolávat místní muslimy do mešity k modlitbě. Svolávání má přesně stanovený obsah, který musí muezzin dodržet. Začíná velebením Alláha, následuje vyznání víry a poté výzva k modlitbě. Toto svolání se koná třikrát až pětkrát denně, služebník mešity při něm stojí na ochozu minaretu a volá adhan. Na mnoha mešitách však byly instalovány reproduktory, které tuto službu nahrazují, a výzva se pouští pouze ze záznamu.
Tento způsob svolávání věřících má mnoho odpůrců, kteří požadují návrat muezzinů a tradičních výzev. Funkce svolavatele je známa již z dob Mohamedových, kdy však muezzin nesvolával věřící z minaretu, ale procházel ulicemi. Jiné způsoby byly sice vyzkoušeny, ale nesetkaly se s úspěchem.Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Muezzin sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Prednison? Vzpomněli byste si co znamená slovo Chinin? Znáte definici termínu Silikon? Víte co je Klipart?

Klíčová slova: informace, popis, lexikon, kdo to je, náboženství, etymologie, přesný význam, pojem, synonymum, formulace, vysvětlení, co znamená, slovo, význam slova, původ slova, heslo

Pojem Muezzin je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Muezzin na Google.cz

Hledat heslo Muezzin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Muezzin ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Muezzin ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Muezzin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Muezzin

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Muezzin? Kdo to byl Muezzin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Muezzin? Definice pojmu Muezzin patří do sekce náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít pojem, výraz, termín, heslo třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Muezzin v jiné sekci než náboženství.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?