Kdo je to?
Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Kdo je to Muezzin?

Co znamená a jaký je význam slova Muezzin?

Muezzin je tradiční muslimský úřad. Úkolem osoby tohoto jména je svolávat místní muslimy do mešity k modlitbě. Svolávání má přesně stanovený obsah, který musí muezzin dodržet. Začíná velebením Alláha, následuje vyznání víry a poté výzva k modlitbě. Toto svolání se koná třikrát až pětkrát denně, služebník mešity při něm stojí na ochozu minaretu a volá adhan. Na mnoha mešitách však byly instalovány reproduktory, které tuto službu nahrazují, a výzva se pouští pouze ze záznamu.
Tento způsob svolávání věřících má mnoho odpůrců, kteří požadují návrat muezzinů a tradičních výzev. Funkce svolavatele je známa již z dob Mohamedových, kdy však muezzin nesvolával věřící z minaretu, ale procházel ulicemi. Jiné způsoby byly sice vyzkoušeny, ale nesetkaly se s úspěchem.Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Muezzin s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Nefrologie? Vzpomenete si na definici slova Halloween? Znáte definici termínu Mobilizace? Vzpomněli byste si na význam slova Spála?

Klíčová slova: význam, kdo to je, co znamená, vysvětlení, pojem, synonymum, termín, význam pojmu, význam slova, co je to Muezzin?, Muezzin, kdo je Muezzin?, přesný význam, wiki, popis, formulace

Pojem Muezzin je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Muezzin v následujících zdrojích

Najít termín Muezzin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Muezzin ve Wikipedii

Najít heslo Muezzin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Muezzin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Muezzin například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Muezzin

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Muezzin? Kdo to byl Muezzin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Muezzin? Definice pojmu Muezzin je v kategorii náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, definici, text, výraz řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?