Kdo je to?
Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Kdo je to Muezzin?

Co znamená a jaký je význam slova Muezzin?

Muezzin je tradiční muslimský úřad. Úkolem osoby tohoto jména je svolávat místní muslimy do mešity k modlitbě. Svolávání má přesně stanovený obsah, který musí muezzin dodržet. Začíná velebením Alláha, následuje vyznání víry a poté výzva k modlitbě. Toto svolání se koná třikrát až pětkrát denně, služebník mešity při něm stojí na ochozu minaretu a volá adhan. Na mnoha mešitách však byly instalovány reproduktory, které tuto službu nahrazují, a výzva se pouští pouze ze záznamu.
Tento způsob svolávání věřících má mnoho odpůrců, kteří požadují návrat muezzinů a tradičních výzev. Funkce svolavatele je známa již z dob Mohamedových, kdy však muezzin nesvolával věřící z minaretu, ale procházel ulicemi. Jiné způsoby byly sice vyzkoušeny, ale nesetkaly se s úspěchem.Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Muezzin sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Propolis? Vzpomenete si na definici slova Platina? Znáte definici termínu Šindel? Vzpomněli byste si na význam slova FMCG?

Klíčová slova: popis, význam, původ slova, odborný výraz, Muezzin, význam pojmu, kdo je Muezzin?, přesný výraz, přesný význam, kdo to je, etymologie, lexikon, co je to Muezzin?, wiki, heslo, význam slova

Pojem Muezzin je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledejte bez špehování slovo Muezzin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Muezzin ve Wikimedia Commons

Najít výraz Muezzin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Muezzin na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Muezzin například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Muezzin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Muezzin? Kdo to byl Muezzin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Muezzin? Definice pojmu Muezzin se nachází v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Muezzin hledat i v jiných kategoriích (než náboženství).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?