Kdo je to?
Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Kdo je to Muezzin?

Co znamená a jaký je význam slova Muezzin?

Muezzin je tradiční muslimský úřad. Úkolem osoby tohoto jména je svolávat místní muslimy do mešity k modlitbě. Svolávání má přesně stanovený obsah, který musí muezzin dodržet. Začíná velebením Alláha, následuje vyznání víry a poté výzva k modlitbě. Toto svolání se koná třikrát až pětkrát denně, služebník mešity při něm stojí na ochozu minaretu a volá adhan. Na mnoha mešitách však byly instalovány reproduktory, které tuto službu nahrazují, a výzva se pouští pouze ze záznamu.
Tento způsob svolávání věřících má mnoho odpůrců, kteří požadují návrat muezzinů a tradičních výzev. Funkce svolavatele je známa již z dob Mohamedových, kdy však muezzin nesvolával věřící z minaretu, ale procházel ulicemi. Jiné způsoby byly sice vyzkoušeny, ale nesetkaly se s úspěchem.Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Muezzin? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Prednison? Rozumíte pojmu Neurologie? Znáte definici termínu Silikon? Znáte pojem Erytrocyty?

Klíčová slova: popis, lexikon, termín, význam, kdo to je, odborný výraz, náboženství, co je to Muezzin?, formulace, informace, význam pojmu, význam slova, původ slova, synonymum, Muezzin, co znamená

Pojem Muezzin je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Muezzin ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Muezzin ve Wikipedii

Vyhledat termín Muezzin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Muezzin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Muezzin například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Muezzin, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Muezzin? Kdo to byl Muezzin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Muezzin? Definice pojmu Muezzin se nachází v sekci náboženství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, text, termín, pojem např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Muezzin hledat i v jiných kategoriích (než náboženství).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?