Kdo je to?
Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Kdo je to Muezzin?

Co znamená a jaký je význam slova Muezzin?

Muezzin je tradiční muslimský úřad. Úkolem osoby tohoto jména je svolávat místní muslimy do mešity k modlitbě. Svolávání má přesně stanovený obsah, který musí muezzin dodržet. Začíná velebením Alláha, následuje vyznání víry a poté výzva k modlitbě. Toto svolání se koná třikrát až pětkrát denně, služebník mešity při něm stojí na ochozu minaretu a volá adhan. Na mnoha mešitách však byly instalovány reproduktory, které tuto službu nahrazují, a výzva se pouští pouze ze záznamu.
Tento způsob svolávání věřících má mnoho odpůrců, kteří požadují návrat muezzinů a tradičních výzev. Funkce svolavatele je známa již z dob Mohamedových, kdy však muezzin nesvolával věřící z minaretu, ale procházel ulicemi. Jiné způsoby byly sice vyzkoušeny, ale nesetkaly se s úspěchem.Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Sdílejte tuto stránku se slovem Muezzin s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Prednison? Vzpomněli byste si na význam slova FPS? Znáte definici termínu Silikon? Znáte definici termínu Lyrická báseň?

Klíčová slova: termín, přesný výraz, přesný význam, co znamená, náboženství, definice, odborný výraz, wiki, informace, význam pojmu, popis, původ slova, formulace, kdo to je, etymologie, vysvětlení

Pojem Muezzin je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Muezzin

Hledat videa s názvem Muezzin na Youtube

Zkusit najít Muezzin ve Wikipedii

Vyhledat pojem Muezzin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Muezzin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Muezzin například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Muezzin? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Muezzin? Kdo to byl Muezzin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Muezzin? Definice pojmu Muezzin je v sekci náboženství. Text vytvořen pro server Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie náboženství.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?