Kdo je to?
Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Kdo je to Muezzin?

Co znamená a jaký je význam slova Muezzin?

Muezzin je tradiční muslimský úřad. Úkolem osoby tohoto jména je svolávat místní muslimy do mešity k modlitbě. Svolávání má přesně stanovený obsah, který musí muezzin dodržet. Začíná velebením Alláha, následuje vyznání víry a poté výzva k modlitbě. Toto svolání se koná třikrát až pětkrát denně, služebník mešity při něm stojí na ochozu minaretu a volá adhan. Na mnoha mešitách však byly instalovány reproduktory, které tuto službu nahrazují, a výzva se pouští pouze ze záznamu.
Tento způsob svolávání věřících má mnoho odpůrců, kteří požadují návrat muezzinů a tradičních výzev. Funkce svolavatele je známa již z dob Mohamedových, kdy však muezzin nesvolával věřící z minaretu, ale procházel ulicemi. Jiné způsoby byly sice vyzkoušeny, ale nesetkaly se s úspěchem.Kdo je to, byl Muezzin? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Muezzin? Lidé, náboženství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Muezzin? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Propolis? Víte co je Pomluva? Znáte definici termínu Šindel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Služební cesta?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, etymologie, význam pojmu, popis, popis, definice, kdo je Muezzin?, Muezzin, význam, kdo to je, význam slova, přesný význam, odborný výraz, původ slova, náboženství

Pojem Muezzin je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Muezzin zkuste tyto odkazy

Najít pojem Muezzin na Google.cz

Hledat výraz Muezzin ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Muezzin na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Muezzin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Muezzin například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Muezzin, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Muezzin? Kdo to byl Muezzin? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Muezzin? Definice pojmu Muezzin je v kategorii náboženství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než náboženství).

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?