Kdo je to?
Kdo byl Ezop? Životopis Ezop, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Ezop

Kdo byl Ezop? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, filozofie

Ezop byl řecký básník, filosof a zejména je považován za zakladatele bajek, které právě Ezopa nejvíce proslavily. Dodnes není přesně známo, kde se Ezop narodil. Některé zdroje uvádí, že se narodil do otroctví a pocházel původem z Thrákie z Malé Asie. Když byl z otroctví propuštěn, začal cestovat a navštívil např. Babylonskou říši a Egypt. Ezop byl znám svou inteligencí a důvtipem a díky těmto vlastnostem byl propuštěn z otroctví.
Později žil ve městě Athény nebo na ostrově Samos. Ezop vyprávěl své bajky ústně. Kolem 3. století př. n. l. byly bajky sepsány do písemné podoby (Phaedrus sepsal bajky latinsky a ve verších). Později na Ezopovu práci navázal francouzský spisovatel a bajkař Jean de La Fontaine nebo ruský spisovatel Ivan Andrejevič Krylov. Mezi Ezopovy nejznámější bajky patří Havran a liška, Lev a myš, Sněm zvířat, Liška a čáp, O silném lvu, O pyšném orlu, O chytré lišce a další.
O jeho smrti se ví velmi málo. Jedna pověst praví, že byl Ezop odsouzen k smrti za svatokrádež v řeckých Delfách. Následně byl shozen do propasti, kde zahynul. Bylo mu kolem 56 let.Kdo byl Ezop? Životopis Ezop, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní informace o osobě Ezop

Národnost: řecká
Datum narození: 620 př. n. l.
Datum úmrtí: 564 př. n. l.

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ezop? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Státní pohřeb? Víte co je Langoš? Znáte pojem Azulen? Vzpomněli byste si co označuje výraz Žakár?

Klíčová slova: osobnosti, informace, biografie, datum úmrtí, Ezop, wikipedie, kdo je Ezop?, filozofie, Ezop, filozofie, Kdy zemřel Ezop, život, vysvětlení, osobnost, datum narození, životopis

Pojem Ezop je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Ezop

Najít slovo Ezop na Google obrázcích

Najít pojem Ezop ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Ezop ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Ezop v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Ezop ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ezop například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Ezop?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Ezop? Kdy se narodil Ezop? Kdy zemřel Ezop? Ezop je v sekci Filozofie

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Ezop řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ezop i v jiné kategorii než je filozofie.