Kdo je to?
Kdo byl Ezop? Životopis Ezop, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Ezop?

Kdo byl Ezop? Životopis, informace, biografie, filozofie

Ezop byl řecký básník, filosof a zejména je považován za zakladatele bajek, které právě Ezopa nejvíce proslavily. Dodnes není přesně známo, kde se Ezop narodil. Některé zdroje uvádí, že se narodil do otroctví a pocházel původem z Thrákie z Malé Asie. Když byl z otroctví propuštěn, začal cestovat a navštívil např. Babylonskou říši a Egypt. Ezop byl znám svou inteligencí a důvtipem a díky těmto vlastnostem byl propuštěn z otroctví.
Později žil ve městě Athény nebo na ostrově Samos. Ezop vyprávěl své bajky ústně. Kolem 3. století př. n. l. byly bajky sepsány do písemné podoby (Phaedrus sepsal bajky latinsky a ve verších). Později na Ezopovu práci navázal francouzský spisovatel a bajkař Jean de La Fontaine nebo ruský spisovatel Ivan Andrejevič Krylov. Mezi Ezopovy nejznámější bajky patří Havran a liška, Lev a myš, Sněm zvířat, Liška a čáp, O silném lvu, O pyšném orlu, O chytré lišce a další.
O jeho smrti se ví velmi málo. Jedna pověst praví, že byl Ezop odsouzen k smrti za svatokrádež v řeckých Delfách. Následně byl shozen do propasti, kde zahynul. Bylo mu kolem 56 let.Kdo byl Ezop? Životopis Ezop, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Hlavní informace o osobě Ezop

Národnost: řecká
Datum narození: 620 př. n. l.
Datum úmrtí: 564 př. n. l.

Popis osobnosti Ezop můžete sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Pomlázka? Víte co je Emise? Znáte pojem Osifikace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dtto?

Klíčová slova: datum úmrtí, osobnosti, wikipedie, biografie, Ezop, osobnost, nežijící, národnost, kdo je Ezop?, život, Kdy zemřel Ezop, lexikon, popis, filozofie, národnost, wiki

Pojem Ezop je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Ezop na Google obrázcích

Hledat termín Ezop ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Ezop na Youtube

Hledat pojem Ezop ve Wikislovníku

Najít termín Ezop na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ezop například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Ezop?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Ezop? Kdy se narodil Ezop? Kdy zemřel Ezop? Ezop patří do kategorie Filozofie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ezop například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ezop i v jiné kategorii než je filozofie.