Kdo je to?
Kdo byl Ezop? Životopis Ezop, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Kdo byl Ezop?

Kdo byl Ezop? Životopis, informace, biografie, filozofie

Ezop byl řecký básník, filosof a zejména je považován za zakladatele bajek, které právě Ezopa nejvíce proslavily. Dodnes není přesně známo, kde se Ezop narodil. Některé zdroje uvádí, že se narodil do otroctví a pocházel původem z Thrákie z Malé Asie. Když byl z otroctví propuštěn, začal cestovat a navštívil např. Babylonskou říši a Egypt. Ezop byl znám svou inteligencí a důvtipem a díky těmto vlastnostem byl propuštěn z otroctví.
Později žil ve městě Athény nebo na ostrově Samos. Ezop vyprávěl své bajky ústně. Kolem 3. století př. n. l. byly bajky sepsány do písemné podoby (Phaedrus sepsal bajky latinsky a ve verších). Později na Ezopovu práci navázal francouzský spisovatel a bajkař Jean de La Fontaine nebo ruský spisovatel Ivan Andrejevič Krylov. Mezi Ezopovy nejznámější bajky patří Havran a liška, Lev a myš, Sněm zvířat, Liška a čáp, O silném lvu, O pyšném orlu, O chytré lišce a další.
O jeho smrti se ví velmi málo. Jedna pověst praví, že byl Ezop odsouzen k smrti za svatokrádež v řeckých Delfách. Následně byl shozen do propasti, kde zahynul. Bylo mu kolem 56 let.Kdo byl Ezop? Životopis Ezop, osobnosti, slavný člověk z kategorie filozofie

Základní údaje o osobě Ezop

Národnost: řecká
Datum narození: 620 př. n. l.
Datum úmrtí: 564 př. n. l.

Zaujala vás biografie osobnosti Ezop? Potom se podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Respirátor? Vzpomenete si na definici slova Aretace? Znáte pojem Cibulačka? Vzpomněli byste si na význam slova Narážecí nástroj?

Klíčová slova: kdo je Ezop?, osobnosti, kdy se narodil Ezop?, datum úmrtí, národnost, Kdy zemřel Ezop, národnost, osobnost, lexikon, wiki, Ezop, popis, Ezop, biografie, filozofie, filozofie

Pojem Ezop je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ezop doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Ezop na Google.cz

Najít pojem Ezop ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Ezop ve Wikipedii

Najít slovo Ezop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ezop ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ezop například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Ezop?

Právě jste zjistili Kdo byl Ezop? Kdy se narodil Ezop? Kdy zemřel Ezop? Ezop se nachází v kategorii Filozofie

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Ezop například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ezop i v jiné kategorii než je filozofie.