Kdo je to?
Kdo je Tomáš Kalas? Životopis Tomáš Kalas, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Tomáš Kalas

Kdo je Tomáš Kalas? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Tomáš Kalas je český profesionální obránce, reprezentant a v současnosti hráč druholigového anglického klubu Bristol City FC. Kalas se narodil v moravském městě Olomouc, kde se od mala věnoval atletice v klubu AK Olomouc. V 16 letech jako dorostenec zvítězil ve skoku dalekém na Mistrovství ČR v atletice a ve sprintu na sto metrů skončil třetí. Mimo atletiku se věnoval fotbalu, u kterého také zůstal. V 16 letech hrál Tomáš Kalas za klub SK Sigma Olomouc v kategorii do 17 let a během dalšího půl roku hrál v kategorii do 19 let.
V prvoligovém A-týmu Kalas debutoval v sezóně 2009/10 ještě jako šestnáctiletý. V létě 2010, po Mistrovství Evropy do 17 let, přestoupil do londýnského velkoklubu FC Chelsea. První polovinu sezóny 2010/11 strávil na hostování právě v jeho prvním klubu SK Sigma Olomouc. Druhou polovinu sezóny odehrál v Chelsea, kde odehrál první zápas v únoru roku 2011 za rezervní tým. V následujících dvou sezónách 2011/12 a 2012/13 odehrál v nizozemském klubu Vitesse Arnhem. Po návratu do Londýna podepsal nový pětiletý kontrakt a bojoval o místo v A-týmu, ale během přípravných tréninků se zranil. Po zotavení nastoupil k prvnímu utkání za FC Chelsea v říjnu v sezóně 2013/14 v Anglickém ligovém poháru a k prvnímu utkání v Premier League nastoupil až v dubnu příštího roku proti týmu FC Liverpool.
Následně odešel na půlroční hostování do německého klubu 1. FC Kolín, hrající nejvyšší německou Bundesligu. Po návratu odešel na další hostování do anglického druholigové celku FC Middlesborough, kde se jeho půlroční hostování prodloužilo o další sezónu (2015/16). V této sezóně pomohl svými výkony k návratu klubu do Premier League po sedmi letech.
Další dvě sezóny (2016-18) hostoval Kalas ve druholigovém anglickém klubu FC Fulham. V sezóně 2018/19 hostoval ve druholigovém klubu Bristol City, kam další sezónu 2019/20 přestoupil. (Jednalo se o Kalasův první přestup od roku 2010. Do té doby pouze hostoval).
Jako reprezentant získal na Mistrovství Evropy 2011 s českým týmem stříbrnou medaili. Za reprezentační áčko debutoval roku 2012. Kalas se zúčastnil Eura 2020 roku 2021, kdy se s týmem dostal až do čtvrtfinále, kde tým nestačil na Dánsko.
V roce 2012 Tomáš Kalas získal ocenění Fotbalista roku (kategorie Talent roku).Kdo je Tomáš Kalas? Životopis Tomáš Kalas, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Tomáš Kalas

Národnost: česká
Datum narození: 15. 5. 1993
Místo narození: Olomouc, Česká republika

Tento text (Tomáš Kalas) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Gyros? Víte co je Stockholmský syndrom? Vzpomněli byste si na význam slova Pixabay? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dláto?

Klíčová slova: osobnost, wikipedie, kde se narodil Tomáš Kalas?, sport, kdy se narodil Tomáš Kalas?, informace, vysvětlení, národnost, popis, wiki, sport, Tomáš Kalas, datum narození, lexikon, Tomáš Kalas, místo narození

Pojem Tomáš Kalas je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Tomáš Kalas ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Tomáš Kalas ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Tomáš Kalas ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Tomáš Kalas ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Tomáš Kalas ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Kalas například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Tomáš Kalas? Stručná biografie

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Tomáš Kalas? Kdy se narodil Tomáš Kalas? Kde se narodil Tomáš Kalas? Tomáš Kalas patří do kategorie Sport

Kategorie sport, krasobruslařka, tomáš Kalas, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Kalas dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Kalas i v jiné kategorii než je sport.