Kdo je to?
Kdo je to Renegát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Renegát? Lidé, náboženství

Kdo je to Renegát?

Co znamená a jaký je význam slova Renegát?

Renegát je termín, který se ve středověku používal pro odpadlíky od křesťanské víry.
Označení se užívalo pro ty, kdož byli vychováni a hlásili se ke křesťanské víře, ale v průběhu života se této víry vzdali. Často šlo o lidi, kteří konvertovali k islámu - v některých oblastech (např. Španělsko) se tedy toto označení často vztahovala právě na konvertity k islámu.
Slovo pochází ze španělštiny, resp. z latiny, kde znamená popírač (renegado; renegatus).
Dnes se můžeme se slovem renegát setkat jako synonymem slova zrádce, odpadlík apod.Kdo je to Renegát? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Renegát? Lidé, náboženství

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Klížka? Vzpomněli byste si na význam slova Solidarita? Pamatujete si definici pojmu Krajní pravice? Znáte definici termínu Fajitas?

Klíčová slova: definice, wikipedie, slovo, původ slova, pojem, náboženství, termín, Renegát, co znamená, přesný výraz, lexikon, formulace, popis, wiki, význam pojmu, význam slova

Pojem Renegát je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Renegát ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Renegát ve Wikislovníku

Vyhledat termín Renegát na Google obrázcích

Hledat výraz Renegát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Renegát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Renegát například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Renegát, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Renegát? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Renegát? Definice pojmu Renegát patří do kategorie Náboženství

Napsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete se pokusit také najít informace výraz, slovo, definici, slovíčko např. v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Náboženství).