Kdo je to?
Kdo byl Vladimír Brabec? Životopis Vladimír Brabec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Vladimír Brabec?

Kdo byl Vladimír Brabec? Životopis, informace, biografie, herectví

Vladimír Brabec byl český herec a dabér.
Vystudoval DAMU a absolvoval v herecky velmi silném ročníku 1953.
Už v roce 1959 se stal členem činoherního souboru Národního divadla. V pozdějším životě jej diváci mohli vídat i na pódiu Laterny magiky nebo Hudebního divadla Karlín. Na divadle za svou dlouholetou kariéru představoval širokou škálu rolí - od těch charakterních, přes komické až po muzikálové. V tomto ohledu pro něj bylo osudové drama Cyrano z Bergeracu, v němž exceloval v titulní roli, zároveň jej ale během jednoho představení Cyrana v roce 1975 postihl infarkt.
Televizním divákům zůstane Vladimír Brabec v paměti především jako major Jan Zeman z normalizačního detektivního seriálu 30 případů majora Zemana. Tato role silně zastínila jak Brabcovo divadelní umění, tak i jeho další filmové a seriálové úspěchy.
Menší role získával už v 50. letech. V další dekádě se objevil třeba v komedii Nebezpečný člověk (1964) nebo historické romantice Poslední růže od Casanovy (1966). 70. léta byla zasvěcena především 30 případům majora Zemana, hrál však i ve Svatbách pana Voka (1970), psychologickém dramatu Pasiáns (1977), Sequensově dobrodružném snímku Rukojmí v Bella Vista (1979) nebo v celé řadě pohádek. V osmdesátkách to pak byla třeba role ve válečném dramatu Herec (1988) nebo v oblíbeném seriálu Návštěvníci.
Po roce 1989 získal roli ve válečném snímku Generál Eliáš (1995) a také se velmi často objevoval v pohádkách - třeba v těch Troškových: Z pekla štěstí 1 a 2 (1999, resp. 2001).
Filmoví diváci mohou jeho hlas poznávat v mnoha dabingových rolích (např. daboval Seana Coneryho, Rogera Moora nebo třeba Harryho Morgana). Že se v tomto oboru stal Vladimír Brabec opravdovým mistrem, dokazuje skutečnost, že obdržel Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.Kdo byl Vladimír Brabec? Životopis Vladimír Brabec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vladimír Brabec

Národnost: česká
Datum narození: 15. května 1934
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 1. září 2017

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Vladimír Brabec sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Tuhost? Znáte definici termínu Valkýra? Vzpomenete si na definici slova Klub českých turistů? Pamatujete si definici pojmu Fanatismus?

Klíčová slova: Kdy zemřel Vladimír Brabec, osobnost, vysvětlení, kdo to je, zajímavosti, biografie, popis, herectví, kde se narodil Vladimír Brabec?, nežijící, narození, Vladimír Brabec, wikipedie, osobnosti, Vladimír Brabec, národnost

Pojem Vladimír Brabec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Brabec ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Vladimír Brabec ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Vladimír Brabec ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Vladimír Brabec ve Wikislovníku

Najít heslo Vladimír Brabec ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Brabec například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Vladimír Brabec?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Vladimír Brabec? Kdy se narodil Vladimír Brabec? Kde se narodil Vladimír Brabec? Kdy zemřel Vladimír Brabec? Vladimír Brabec se nachází v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Vladimír Brabec dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Brabec i v jiné kategorii než je herectví.