Kdo je to?
Kdo byl Vladimír Brabec? Životopis Vladimír Brabec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Vladimír Brabec

Kdo byl Vladimír Brabec? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Vladimír Brabec byl český herec a dabér.
Vystudoval DAMU a absolvoval v herecky velmi silném ročníku 1953.
Už v roce 1959 se stal členem činoherního souboru Národního divadla. V pozdějším životě jej diváci mohli vídat i na pódiu Laterny magiky nebo Hudebního divadla Karlín. Na divadle za svou dlouholetou kariéru představoval širokou škálu rolí - od těch charakterních, přes komické až po muzikálové. V tomto ohledu pro něj bylo osudové drama Cyrano z Bergeracu, v němž exceloval v titulní roli, zároveň jej ale během jednoho představení Cyrana v roce 1975 postihl infarkt.
Televizním divákům zůstane Vladimír Brabec v paměti především jako major Jan Zeman z normalizačního detektivního seriálu 30 případů majora Zemana. Tato role silně zastínila jak Brabcovo divadelní umění, tak i jeho další filmové a seriálové úspěchy.
Menší role získával už v 50. letech. V další dekádě se objevil třeba v komedii Nebezpečný člověk (1964) nebo historické romantice Poslední růže od Casanovy (1966). 70. léta byla zasvěcena především 30 případům majora Zemana, hrál však i ve Svatbách pana Voka (1970), psychologickém dramatu Pasiáns (1977), Sequensově dobrodružném snímku Rukojmí v Bella Vista (1979) nebo v celé řadě pohádek. V osmdesátkách to pak byla třeba role ve válečném dramatu Herec (1988) nebo v oblíbeném seriálu Návštěvníci.
Po roce 1989 získal roli ve válečném snímku Generál Eliáš (1995) a také se velmi často objevoval v pohádkách - třeba v těch Troškových: Z pekla štěstí 1 a 2 (1999, resp. 2001).
Filmoví diváci mohou jeho hlas poznávat v mnoha dabingových rolích (např. daboval Seana Coneryho, Rogera Moora nebo třeba Harryho Morgana). Že se v tomto oboru stal Vladimír Brabec opravdovým mistrem, dokazuje skutečnost, že obdržel Cenu Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu.Kdo byl Vladimír Brabec? Životopis Vladimír Brabec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Vladimír Brabec

Národnost: česká
Datum narození: 15. května 1934
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 1. září 2017

Tento text (Vladimír Brabec) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Pneumokok? Víte co je Číselná řada? Vzpomenete si na definici slova Sisyfovská práce? Vzpomněli byste si co označuje výraz Netflix?

Klíčová slova: datum narození, herectví, život, nežijící, datum úmrtí, wikipedie, Kdy zemřel Vladimír Brabec, osobnosti, wiki, národnost, národnost, Vladimír Brabec, herectví, Vladimír Brabec, popis, kdo je Vladimír Brabec?

Pojem Vladimír Brabec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Vladimír Brabec ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Vladimír Brabec na Google.cz

Zkusit najít frázi Vladimír Brabec na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Brabec ve Wikimedia Commons

Najít slovo Vladimír Brabec ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Brabec například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Vladimír Brabec?

Nyní již víte Kdo byl Vladimír Brabec? Kdy se narodil Vladimír Brabec? Kde se narodil Vladimír Brabec? Kdy zemřel Vladimír Brabec? Vladimír Brabec se nachází v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Brabec dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Brabec i v jiné kategorii než je herectví.