Kdo je to?
Kdo je Christina Aguilera? Životopis Christina Aguilera, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Christina Aguilera?

Kdo je Christina Aguilera? Životopis, informace, biografie, hudba

Christina Maria Aguilera je popová zpěvačka, narozená na Staten Island ve státě New York. Rodiče se rozvedli, když měla Christina 6 let. Spolu s matkou a sestrou se přestěhovali z New Yorku do Rochesteru poblíž Pittsburghu v Pensylvánii.
V mládí se Christina zúčastnila spousty pěveckých soutěží, které většinou vyhrávala. První píseň All I Wanna Do nahrála již ve 14 letech. V té době častěji zpívala americkou hymnu na velkých sportovních utkáních (lední hokej, baseball, americký fotbal). Více popularity získala za účinkování v show The New Mickey Mouse Club. Zlom přišel, když v roce 1998 nazpívala singl Reflection pro animovaný film Legenda o Mulan. Píseň se umístila v top 20 v žebříčku Billboard a získala nominaci na Zlatý glóbus. Následovala smlouva se společností RCA Records, pod kterou o rok později vydala debutové album Christina Aguilera. Album se vyšvihlo na první místo žebříčku Billboard 200 a celosvětově se prodalo 14 milionů nosičů. Aguilera získala cenu Grammy v kategorii nováček a nejlepší ženský výkon za píseň Genie In a Bottle (v žebříčku Billboard se umístil na 1. místě). Vydala album Mi Reflejo (2000), které je nazpívané španělsky (Christina je původem latinoameričanka). Následovalo album Just Be Free v roce 2001, v roce 2002 album Stripped (druhé studiové album), za které získala cenu Grammy.
Po čtyřech letech vydala studiové album Back to Basics (2006). V roce 2010 vydala další studiové album Binoc a její jméno se objevilo v Hollywoodu na chodníku slávy. Ve stejném roce se objevila ve filmu Varieté v hlavní roli. Po dvou letech vzniklo další studiové album s názvem Lotus (2012). Další album přišlo až v roce 2018 (Liberation).
Christina Aguilera je mluvčím nadace AIDS.Kdo je Christina Aguilera? Životopis Christina Aguilera, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Christina Aguilera

Národnost: americká
Datum narození: 18. 12. 1980
Místo narození: Staten Island, New York, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Christina Aguilera sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Nezisková organizace? Znáte pojem Brť? Rozumíte pojmu AUX? Vzpomenete si na definici slova Skype?

Klíčová slova: životopis, informace, kdy se narodila Christina Aguilera?, zajímavosti, datum narození, wikipedie, Christina Aguilera, život, národnost, lexikon, kdo je Christina Aguilera?, hudba, Christina Aguilera, osobnost, narození, kde se narodila Christina Aguilera?

Pojem Christina Aguilera je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Christina Aguilera na Google obrázcích

Najít pojem Christina Aguilera ve Wikipedii

Zkusit najít Christina Aguilera ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Christina Aguilera ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Christina Aguilera v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Christina Aguilera například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Christina Aguilera?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Christina Aguilera? Kdy se narodila Christina Aguilera? Kde se narodila Christina Aguilera? Christina Aguilera je v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Christina Aguilera řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Christina Aguilera i v jiné kategorii než je hudba.