Kdo je to?
Kdo je Christina Aguilera? Životopis Christina Aguilera, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Christina Aguilera

Kdo je Christina Aguilera? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Christina Maria Aguilera je popová zpěvačka, narozená na Staten Island ve státě New York. Rodiče se rozvedli, když měla Christina 6 let. Spolu s matkou a sestrou se přestěhovali z New Yorku do Rochesteru poblíž Pittsburghu v Pensylvánii.
V mládí se Christina zúčastnila spousty pěveckých soutěží, které většinou vyhrávala. První píseň All I Wanna Do nahrála již ve 14 letech. V té době častěji zpívala americkou hymnu na velkých sportovních utkáních (lední hokej, baseball, americký fotbal). Více popularity získala za účinkování v show The New Mickey Mouse Club. Zlom přišel, když v roce 1998 nazpívala singl Reflection pro animovaný film Legenda o Mulan. Píseň se umístila v top 20 v žebříčku Billboard a získala nominaci na Zlatý glóbus. Následovala smlouva se společností RCA Records, pod kterou o rok později vydala debutové album Christina Aguilera. Album se vyšvihlo na první místo žebříčku Billboard 200 a celosvětově se prodalo 14 milionů nosičů. Aguilera získala cenu Grammy v kategorii nováček a nejlepší ženský výkon za píseň Genie In a Bottle (v žebříčku Billboard se umístil na 1. místě). Vydala album Mi Reflejo (2000), které je nazpívané španělsky (Christina je původem latinoameričanka). Následovalo album Just Be Free v roce 2001, v roce 2002 album Stripped (druhé studiové album), za které získala cenu Grammy.
Po čtyřech letech vydala studiové album Back to Basics (2006). V roce 2010 vydala další studiové album Binoc a její jméno se objevilo v Hollywoodu na chodníku slávy. Ve stejném roce se objevila ve filmu Varieté v hlavní roli. Po dvou letech vzniklo další studiové album s názvem Lotus (2012). Další album přišlo až v roce 2018 (Liberation).
Christina Aguilera je mluvčím nadace AIDS.Kdo je Christina Aguilera? Životopis Christina Aguilera, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Christina Aguilera

Národnost: americká
Datum narození: 18. 12. 1980
Místo narození: Staten Island, New York, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Christina Aguilera s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Přímá demokracie? Víte co je Ortorexie? Rozumíte pojmu Penále? Vzpomněli byste si co označuje výraz Přímá řeč?

Klíčová slova: popis, narození, hudba, kde se narodila Christina Aguilera?, národnost, hudba, Christina Aguilera, život, lexikon, Christina Aguilera, datum narození, wiki, kdy se narodila Christina Aguilera?, osobnost, životopis, zajímavosti

Pojem Christina Aguilera je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Christina Aguilera ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Christina Aguilera ve Wikimedia Commons

Najít slovo Christina Aguilera ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Christina Aguilera ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Christina Aguilera v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Christina Aguilera například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Christina Aguilera? Stručná biografie

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Christina Aguilera? Kdy se narodila Christina Aguilera? Kde se narodila Christina Aguilera? Christina Aguilera patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, činely bubny, christina Aguilera, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Christina Aguilera dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Christina Aguilera i v jiné kategorii než je hudba.