Kdo je to?
Kdo je Vítězslav Jandák? Životopis Vítězslav Jandák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Vítězslav Jandák?

Kdo je Vítězslav Jandák? Životopis, informace, biografie, herectví

Vítězslav Jandák je český divadelní a filmový herec a od roku 2005 také politik. Jandák se narodil v Praze, kam chodil na gymnázium. Po maturitě na gymnáziu v roce 1965 odešel do Brna, kde začal studovat obor herectví na JAMU. Po roce studia přešel na pražskou DAMU, kterou absolvoval roku 1970. První angažmá přišlo v roce 1970, když začal hrát v Divadle Na zábradlí. Působil zde do roku 1977. Mezi lety 1977-92 působil ve Filmovém studiu Barrandov. Mimoto hostoval v Národním divadle (1986-88). Během let 1998-2005 byl Jandák prezidentem Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.
Mezi Jandákovy známé filmy patří Metráček (1971), Tři oříšky pro Popelku (1973), Dva muži hlásí příchod (1975), Co je doma, to se počítá, pánové… (1980), Láska z pasáže (1984), Copak je to za vojáka… (1987), Tankový prapor (1991), Kačenka a zase ta strašidla (1992), Z pekla štěstí (1999), Mach a Šebestová a kouzelné sluchátko (2001), Perníková věž (2002).
Jandák se objevil také v seriálech Arabela (1979), Velké sedlo (1985), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) a Černí baroni (2003).
Jako politik byl členem KDU-ČSL, ODS a Republikánské unie.Kdo je Vítězslav Jandák? Životopis Vítězslav Jandák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Vítězslav Jandák

Národnost: česká
Datum narození: 3. 8. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Vítězslav Jandák můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Postulát? Rozumíte pojmu Langoš? Víte co je Pomelo? Znáte pojem Movember?

Klíčová slova: Vítězslav Jandák, osobnosti, osobnost, Vítězslav Jandák, wikipedie, vysvětlení, datum narození, kde se narodil Vítězslav Jandák?, místo narození, zajímavosti, lexikon, biografie, národnost, herectví, narození, kdo je Vítězslav Jandák?

Pojem Vítězslav Jandák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Vítězslav Jandák ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Vítězslav Jandák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Vítězslav Jandák ve Wikipedii

Zkusit najít Vítězslav Jandák ve Wikislovníku

Najít termín Vítězslav Jandák ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítězslav Jandák například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Vítězslav Jandák? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Vítězslav Jandák? Kdy se narodil Vítězslav Jandák? Kde se narodil Vítězslav Jandák? Vítězslav Jandák je v sekci Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Vítězslav Jandák kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vítězslav Jandák i v jiné kategorii než je herectví.