Kdo je to?
Kdo je Vítězslav Jandák? Životopis Vítězslav Jandák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Vítězslav Jandák?

Kdo je Vítězslav Jandák? Životopis, informace, biografie, herectví

Vítězslav Jandák je český divadelní a filmový herec a od roku 2005 také politik. Jandák se narodil v Praze, kam chodil na gymnázium. Po maturitě na gymnáziu v roce 1965 odešel do Brna, kde začal studovat obor herectví na JAMU. Po roce studia přešel na pražskou DAMU, kterou absolvoval roku 1970. První angažmá přišlo v roce 1970, když začal hrát v Divadle Na zábradlí. Působil zde do roku 1977. Mezi lety 1977-92 působil ve Filmovém studiu Barrandov. Mimoto hostoval v Národním divadle (1986-88). Během let 1998-2005 byl Jandák prezidentem Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně.
Mezi Jandákovy známé filmy patří Metráček (1971), Tři oříšky pro Popelku (1973), Dva muži hlásí příchod (1975), Co je doma, to se počítá, pánové… (1980), Láska z pasáže (1984), Copak je to za vojáka… (1987), Tankový prapor (1991), Kačenka a zase ta strašidla (1992), Z pekla štěstí (1999), Mach a Šebestová a kouzelné sluchátko (2001), Perníková věž (2002).
Jandák se objevil také v seriálech Arabela (1979), Velké sedlo (1985), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) a Černí baroni (2003).
Jako politik byl členem KDU-ČSL, ODS a Republikánské unie.Kdo je Vítězslav Jandák? Životopis Vítězslav Jandák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Vítězslav Jandák

Národnost: česká
Datum narození: 3. 8. 1947
Místo narození: Praha, Československo

Tento text (Vítězslav Jandák) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Postulát? Znáte pojem Pravice? Víte co je Medicinbal? Vzpomenete si na definici slova Mazanec?

Klíčová slova: Vítězslav Jandák, datum narození, kdy se narodil Vítězslav Jandák?, národnost, zajímavosti, wiki, místo narození, informace, osobnosti, vysvětlení, život, biografie, kde se narodil Vítězslav Jandák?, osobnost, herectví, herectví

Pojem Vítězslav Jandák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Vítězslav Jandák zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Vítězslav Jandák na Youtube

Zkusit najít frázi Vítězslav Jandák na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Vítězslav Jandák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Vítězslav Jandák ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Vítězslav Jandák ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vítězslav Jandák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vítězslav Jandák

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Vítězslav Jandák? Kdy se narodil Vítězslav Jandák? Kde se narodil Vítězslav Jandák? Vítězslav Jandák se nachází v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Vítězslav Jandák dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vítězslav Jandák i v jiné kategorii než je herectví.