Kdo je to?
Kdo byla Věra Tichánková? Životopis Věra Tichánková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Věra Tichánková

Kdo byla Věra Tichánková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Věra Tichánková byla česká herečka.
Kvůli nacistické okupaci nemohla dokončit studium chemie, takže se začala věnovat herectví. Za války byla bohužel zatčena a vězněna nacistickou mocí.
Naštěstí se dožila konce války a mohla se vrátit k herectví. Na filmovém plátně se objevovala už od roku 1958, hrála v mnoha velkých filmech té doby, obvykle však v miniaturních, spíše komparzních rolích. Televizní diváci si ji pamatují především ze seriálu ze 70. let Byli jednou dva písaři.
Po roce 1989 už filmové role dostávala spíš pomálu, nejvýraznější z nich jsou asi v Troškových Kameňácích. Vystupovala též v devadesátkovém seriálu Hospoda.
Na divadle působila nejdřív na Vysočině v Horáckém divadle a později přešla do Prahy, kde je nejvýznamnější její angažmá v Divadle S.K.Neumanna, ve kterém zůstala až do konce kariéry. V divadelním životě ztvárňovala hlavě komické role (například Káča v Hrátkách s čertem; role v Našich furiantech, Lucerně, ale i Veselých paničkách windsorských). Nevyhýbaly se jí však ani dramatické role (například královna Alžběta v Marii Stuartovně; další role v Matce Kuráži nebo Othellovi).
V roce 2002 jí byla udělena Cena Thálie za celoživotní herecké mistrovství.
Jejím manželem byl herec Jan Skopeček.Kdo byla Věra Tichánková? Životopis Věra Tichánková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Věra Tichánková

Národnost: česká
Datum narození: 7. prosince 1920
Místo narození: Žarnovická Huta, Slovensko
Datum úmrtí: 9. ledna 2014

Sdílejte tuto stránku s osobností Věra Tichánková s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kapoun? Znáte pojem Komorbidita? Znáte pojem Sfinga? Vzpomenete si na definici slova Blistr?

Klíčová slova: národnost, informace, wikipedie, popis, vysvětlení, Věra Tichánková, životopis, Věra Tichánková, datum úmrtí, lexikon, biografie, datum narození, nežijící, herectví, národnost, Kdy zemřela Věra Tichánková

Pojem Věra Tichánková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Věra Tichánková v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Věra Tichánková ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Věra Tichánková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Věra Tichánková na Youtube

Vyhledat pojem Věra Tichánková na Google.cz

Hledat slovo Věra Tichánková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Věra Tichánková například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Věra Tichánková? Stručná biografie

Teďka už zajisté víte Kdo byla Věra Tichánková? Kdy se narodila Věra Tichánková? Kde se narodila Věra Tichánková? Kdy zemřela Věra Tichánková? Věra Tichánková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, starší muž kudrny, věra Tichánková, ilustrační obrázek

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Věra Tichánková kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Věra Tichánková i v jiné kategorii než je herectví.