Kdo je to?
Kdo byl Vlasta Burian? Životopis Vlasta Burian, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Vlasta Burian?

Kdo to byl Vlasta Burian? Stručný životopis

Vlasta Burian, celým jménem Josef Vlastimil Burian, byl divadelní i filmový herec, zpěvák, režisér, podnikatel, ředitel divadla, spisovatel, imitátor i mim. Patřil k nejpopulárnějším představitelům prvorepublikového českého divadla i filmu. Vystupoval také v rozhlase. V poválečné době čelil Vlasta Burian nařčení z kolaborace. Toto nařčení bylo neoprávněné.
Jeho vystoupení i filmy jsou oblíbené stále, k nejznámějším patří C. a k. polní maršálek, Ducháček to zařídí, U pokladny stál, Tři vejce do skla a mnohé další.Kdo byl Vlasta Burian? Životopis Vlasta Burian, slavní lidé, osobnosti z herectví

Tento text (Vlasta Burian) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Vlasta Burian

Národnost: česká
Datum narození: 9. dubna 1891
Místo narození: Liberec
Datum úmrtí: 31. ledna 1962

Pamatujete si definici pojmu Obstřik? Vzpomněli byste si na význam slova Chirurgická ocel? Vzpomněli byste si na význam slova Ramadán? Znáte pojem Trvalé bydliště?

Klíčová slova: synonymum, co znamená, přesný význam, slovo, kdo to je, původ slova, popis, vysvětlení, formulace, etymologie, herectví, informace, význam pojmu, popis, význam

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Vlasta Burian?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vlasta Burian? Kdo to byl Vlasta Burian? Kdy se narodil Vlasta Burian? Kde se narodil Vlasta Burian? Kdy zemřel Vlasta Burian? Vlasta Burian je v kategorii herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Vlasta Burian kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlasta Burian i v jiné kategorii než je herectví.