Kdo je to?
Kdo byl Vlasta Burian? Životopis Vlasta Burian, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Vlasta Burian?

Kdo to byl Vlasta Burian? Stručný životopis

Vlasta Burian, celým jménem Josef Vlastimil Burian, byl divadelní i filmový herec, zpěvák, režisér, podnikatel, ředitel divadla, spisovatel, imitátor i mim. Patřil k nejpopulárnějším představitelům prvorepublikového českého divadla i filmu. Vystupoval také v rozhlase. V poválečné době čelil Vlasta Burian nařčení z kolaborace. Toto nařčení bylo neoprávněné.
Jeho vystoupení i filmy jsou oblíbené stále, k nejznámějším patří C. a k. polní maršálek, Ducháček to zařídí, U pokladny stál, Tři vejce do skla a mnohé další.Kdo byl Vlasta Burian? Životopis Vlasta Burian, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Vlasta Burian

Národnost: česká
Datum narození: 9. dubna 1891
Místo narození: Liberec
Datum úmrtí: 31. ledna 1962

Líbí se stručný životopis s osobou Vlasta Burian? Pak se podělte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Pleonasmus? Vzpomenete si na definici slova Fréza? Znáte pojem Řeřicha? Vzpomněli byste si na význam slova Arkýř?

Klíčová slova: co je to Vlasta Burian?, lexikon, etymologie, pojem, wiki, herectví, synonymum, termín, význam slova, Vlasta Burian, kdo je Vlasta Burian?, význam, co znamená, formulace, kdo to je, definice

Pojem Vlasta Burian je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Vlasta Burian ve Wikipedii

Vyhledat termín Vlasta Burian ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Vlasta Burian na Youtube

Hledat pojem Vlasta Burian ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlasta Burian například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Vlasta Burian? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Vlasta Burian? Kdo to byl Vlasta Burian? Kdy se narodil Vlasta Burian? Kde se narodil Vlasta Burian? Kdy zemřel Vlasta Burian? Vlasta Burian je v sekci herectví. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Vlasta Burian dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlasta Burian i v jiné kategorii než je herectví.