Kdo je to?
Kdo byl Vlasta Burian? Životopis Vlasta Burian, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Vlasta Burian?

Kdo to byl Vlasta Burian? Stručný životopis

Vlasta Burian, celým jménem Josef Vlastimil Burian, byl divadelní i filmový herec, zpěvák, režisér, podnikatel, ředitel divadla, spisovatel, imitátor i mim. Patřil k nejpopulárnějším představitelům prvorepublikového českého divadla i filmu. Vystupoval také v rozhlase. V poválečné době čelil Vlasta Burian nařčení z kolaborace. Toto nařčení bylo neoprávněné.
Jeho vystoupení i filmy jsou oblíbené stále, k nejznámějším patří C. a k. polní maršálek, Ducháček to zařídí, U pokladny stál, Tři vejce do skla a mnohé další.Kdo byl Vlasta Burian? Životopis Vlasta Burian, slavní lidé, osobnosti z herectví

Hlavní data o osobě Vlasta Burian

Národnost: česká
Datum narození: 9. dubna 1891
Místo narození: Liberec
Datum úmrtí: 31. ledna 1962

Sdílejte tuto stránku s osobností Vlasta Burian s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kalorie? Pamatujete si definici pojmu Irská káva? Znáte pojem Zápraží? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bible?

Klíčová slova: formulace, co znamená, wiki, lexikon, popis, etymologie, herectví, definice, vysvětlení, termín, význam pojmu, kdo to je, původ slova, odborný výraz, Vlasta Burian, přesný výraz

Pojem Vlasta Burian je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Vlasta Burian v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlasta Burian ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Vlasta Burian ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Vlasta Burian ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlasta Burian například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Vlasta Burian?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vlasta Burian? Kdo to byl Vlasta Burian? Kdy se narodil Vlasta Burian? Kde se narodil Vlasta Burian? Kdy zemřel Vlasta Burian? Vlasta Burian je v kategorii herectví. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Vlasta Burian třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlasta Burian i v jiné kategorii než je herectví.