Kdo je to?
Kdo byl Vlasta Burian? Životopis Vlasta Burian, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Vlasta Burian?

Kdo byl Vlasta Burian? Životopis, informace, biografie, herectví

Vlasta Burian, celým jménem Josef Vlastimil Burian, byl divadelní i filmový herec, zpěvák, režisér, podnikatel, ředitel divadla, spisovatel, imitátor i mim. Patřil k nejpopulárnějším představitelům prvorepublikového českého divadla i filmu. Vystupoval také v rozhlase. V poválečné době čelil Vlasta Burian nařčení z kolaborace. Toto nařčení bylo neoprávněné.
Jeho vystoupení i filmy jsou oblíbené stále, k nejznámějším patří C. a k. polní maršálek, Ducháček to zařídí, U pokladny stál, Tři vejce do skla a mnohé další.Kdo byl Vlasta Burian? Životopis Vlasta Burian, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Vlasta Burian

Národnost: česká
Datum narození: 9. dubna 1891
Místo narození: Liberec
Datum úmrtí: 31. ledna 1962

Zaujala vás biografie osobnosti Vlasta Burian? Potom se podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Pleonasmus? Víte co je Vikýř? Znáte pojem Římský kmín? Vzpomněli byste si co označuje výraz Trajektorie?

Klíčová slova: národnost, životopis, herectví, kdy se narodil Vlasta Burian?, nežijící, život, lexikon, Kdy zemřel Vlasta Burian, národnost, osobnost, Vlasta Burian, wiki, zajímavosti, datum úmrtí, informace, biografie

Pojem Vlasta Burian je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Vlasta Burian zkuste navštívit tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Vlasta Burian ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Vlasta Burian v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít termín Vlasta Burian ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Vlasta Burian ve Wikislovníku

Najít termín Vlasta Burian ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlasta Burian například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vlasta Burian

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Vlasta Burian? Kdy se narodil Vlasta Burian? Kde se narodil Vlasta Burian? Kdy zemřel Vlasta Burian? Vlasta Burian je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Vlasta Burian řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vlasta Burian i v jiné kategorii než je herectví.