Kdo je to?
Kdo je Lita Ford? Životopis Lita Ford, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Lita Ford?

Kdo je Lita Ford? Životopis, informace, biografie, hudba

Lita Rossana Ford je americká kytaristka, zpěvačka a skladatelka narozená v Londýně. V dětství se s rodiči přestěhovala do Kalifornie na Long Beach. V 11 letech se začala učit hrát na kytaru. O pět let později začala hrát na kytaru v dívčí rockové kapele The Runaways (1976) a ve stejném roce vyšlo debutové album The Runaways. V dalším roce vydali celkem tři alba s názvy Queens of Noise, Live in Japan a Waitin‘ for the Night (1977). Poslední album And Now… The Runaways vzniklo roku 1978. Kvůli neshodám v kapele se The Runaways rozpadli (1979) a Lita Ford se rozhodla pro sólovou dráhu.
Podepsala kontrakt s nahrávací společností Mercury Records (1982) a o rok později vydala své debutové album Out For Blood, které bylo spíše zklamáním. Další album Dancin‘ On the Edge (1984) naopak znamenal velký úspěch. Podepsala smlouvu s nahrávací společností RCA Records, se kterou vydala komerčně nejúspěšnější album v kariéře Lita (1988). Následovaly alba Stiletto (1990) a Dangerous Curves (1991). Šesté album Black (1994) nahrávala s německou společností ZYX Records. Po tomto albu se Lita Ford věnovala spíše rodině. Na pódia se vrátila až roku 2008 s kapelou W.A.S.P. Ron na to vydala album Wicked Wonderland (2009). Od té doby ještě vznikla alba Living Like a Runaway (2012) a Time Capsule (2016).
Její bývalý manžel byl Tony Iommi z Black Sabbath. V roce 2016 napsala autobiografii Living Like a Runaway.Kdo je Lita Ford? Životopis Lita Ford, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Lita Ford

Národnost: americká
Datum narození: 19. 9. 1958
Místo narození: Londýn, Anglie

Tento text (Lita Ford) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Přestupný rok? Rozumíte pojmu BIO? Vzpomněli byste si co znamená slovo Firewall? Znáte pojem Rasismus?

Klíčová slova: hudba, Lita Ford, životopis, datum narození, biografie, informace, místo narození, osobnost, hudba, wiki, kdo je Lita Ford?, wikipedie, zajímavosti, lexikon, narození, kdy se narodila Lita Ford?

Pojem Lita Ford je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Lita Ford zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Lita Ford ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Lita Ford ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Lita Ford na Google obrázcích

Vyhledat slovo Lita Ford ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lita Ford ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lita Ford například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Lita Ford

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Lita Ford? Kdy se narodila Lita Ford? Kde se narodila Lita Ford? Lita Ford se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Lita Ford např. na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lita Ford i v jiné kategorii než je hudba.