Kdo je to?
Kdo je Richard Dawkins? Životopis Richard Dawkins, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo je Richard Dawkins?

Kdo je Richard Dawkins? Životopis, informace, biografie, věda

Clinton Richard Dawkins je britský vědec, zoolog, biolog, etolog, sociobiolog, spisovatel a bývalý profesor univerzity v Oxfordu. Dawkins se narodil v Keni v hlavním městě Nairobi. Když mu bylo 8 let, přestěhoval se s rodiči do Anglie. Zde navštěvoval Oundle School v Northamptonu. Poté studoval zoologii na Balliol College ve městě Oxford, kde roku 1962 získal bakalářský titul. Ve studiích pokračoval u laureáta Nobelovy ceny etologa Nikolaase Tinbergena. Po dvou letech získal magisterský titul (1964) a o další dva roky později se stal doktorem věd (1966). Poté odcestoval do USA, kde na univerzitě v Berkeley působil v letech 1967-1969 jako asistent. Do Oxfordu se vrátil roku 1970 a začal zde přednášet zoologii. Jeho nejznámější dílo vyšlo roku 1976 a neslo název Sobecký gen. Zpopularizoval teorii sobeckého genu, která vedla k postneodarwinismu (evoluční paradigma).
Dosud získal následující ocenění: Cenu Královské literární společnosti (1987), Literární cenu Los Angeles Times (1987), Cenu Michaela Faradaye (1990), Nakayamovu cena (1994), Kistlerovu cena (2001), Kelvinovu cena Královské filosofické společnosti v Glasgow (2002) a mnoho dalších. Na několika světových univerzitách obdržel čestný doktorát.
Roku 1997 se stal členem Královské literární společnosti a v roce 2001 také členem Královské přírodovědecké společnosti. Magazín Prospect jej roku 2004 zvolil vítězem v anketě o sto nejvýznamnějších britských intelektuálů. Během svého života doposud napsal více než 10 knih. Poslední z nich nese název Rozchod s bohem: Průvodce začátečníka.Kdo je Richard Dawkins? Životopis Richard Dawkins, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Richard Dawkins

Národnost: britská
Datum narození: 26. 3. 1941
Místo narození: Nairobi, Keňa

Líbí se stručný životopis s osobou Richard Dawkins? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo CorelDRAW? Vzpomněli byste si na význam slova IPad? Víte, co je to Ibišek? Znáte definici termínu ScioŠkola?

Klíčová slova: věda, osobnosti, kdy se narodil Richard Dawkins?, datum narození, biografie, lexikon, zajímavosti, život, wiki, životopis, osobnost, věda, Richard Dawkins, informace, Richard Dawkins, vysvětlení

Pojem Richard Dawkins je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Richard Dawkins zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Richard Dawkins na Youtube

Hledat pojem Richard Dawkins ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Richard Dawkins ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Richard Dawkins ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Richard Dawkins v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Dawkins například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Richard Dawkins

Právě nyní již víte Kdo je to Richard Dawkins? Kdy se narodil Richard Dawkins? Kde se narodil Richard Dawkins? Richard Dawkins se nachází v sekci Věda

Text napsán pro Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Richard Dawkins dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Dawkins i v jiné kategorii než je věda.