Kdo je to?
Kdo je Richard Dawkins? Životopis Richard Dawkins, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Richard Dawkins

Kdo je Richard Dawkins? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, věda

Clinton Richard Dawkins je britský vědec, zoolog, biolog, etolog, sociobiolog, spisovatel a bývalý profesor univerzity v Oxfordu. Dawkins se narodil v Keni v hlavním městě Nairobi. Když mu bylo 8 let, přestěhoval se s rodiči do Anglie. Zde navštěvoval Oundle School v Northamptonu. Poté studoval zoologii na Balliol College ve městě Oxford, kde roku 1962 získal bakalářský titul. Ve studiích pokračoval u laureáta Nobelovy ceny etologa Nikolaase Tinbergena. Po dvou letech získal magisterský titul (1964) a o další dva roky později se stal doktorem věd (1966). Poté odcestoval do USA, kde na univerzitě v Berkeley působil v letech 1967-1969 jako asistent. Do Oxfordu se vrátil roku 1970 a začal zde přednášet zoologii. Jeho nejznámější dílo vyšlo roku 1976 a neslo název Sobecký gen. Zpopularizoval teorii sobeckého genu, která vedla k postneodarwinismu (evoluční paradigma).
Dosud získal následující ocenění: Cenu Královské literární společnosti (1987), Literární cenu Los Angeles Times (1987), Cenu Michaela Faradaye (1990), Nakayamovu cena (1994), Kistlerovu cena (2001), Kelvinovu cena Královské filosofické společnosti v Glasgow (2002) a mnoho dalších. Na několika světových univerzitách obdržel čestný doktorát.
Roku 1997 se stal členem Královské literární společnosti a v roce 2001 také členem Královské přírodovědecké společnosti. Magazín Prospect jej roku 2004 zvolil vítězem v anketě o sto nejvýznamnějších britských intelektuálů. Během svého života doposud napsal více než 10 knih. Poslední z nich nese název Rozchod s bohem: Průvodce začátečníka.Kdo je Richard Dawkins? Životopis Richard Dawkins, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Richard Dawkins

Národnost: britská
Datum narození: 26. 3. 1941
Místo narození: Nairobi, Keňa

Líbí se stručný životopis s osobou Richard Dawkins? Pak se podělte s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Pluh? Znáte termín Emeritní? Víte, co je to Sacharidy? Víte, co je to Chorizo?

Klíčová slova: popis, kdo je Richard Dawkins?, biografie, zajímavosti, Richard Dawkins, informace, věda, osobnosti, lexikon, kdy se narodil Richard Dawkins?, věda, vysvětlení, život, národnost, kde se narodil Richard Dawkins?, místo narození

Pojem Richard Dawkins je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Richard Dawkins hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít heslo Richard Dawkins ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Richard Dawkins na Google.cz

Hledat frázi Richard Dawkins ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Richard Dawkins na Youtube

Hledat heslo Richard Dawkins v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Dawkins například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Richard Dawkins? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo je to Richard Dawkins? Kdy se narodil Richard Dawkins? Kde se narodil Richard Dawkins? Richard Dawkins je v kategorii Věda

Kategorie věda, mikroskop laboratoř, richard Dawkins, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Richard Dawkins dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Dawkins i v jiné kategorii než je věda.