Kdo je to?
Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Dwight Eisenhower?

Kdo to byl Dwight Eisenhower? Stručný životopis

Dwight Eisenhower byl 34. prezidentem Spojených států amerických a také známým generálem. Jako vrchní velitel spojeneckých sil v Evropě v době druhé světové války měl přezdívku Ike. V nejvyšších složkách vojenských sil působil i po válce.
Vojenské funkce opustil v roce 1952, kdy nastoupil do vojenského důchodu, a své aktivity přesunul do vrcholné americké politiky. Za Republikánskou stranu byl Dwight Eisenhower nominován jako kandidát na prezidenta USA a v následných volbách se stal vítězem. Prezidentský úřad zastával po dvě funkční období až do roku 1961.Kdo byl Dwight Eisenhower? Životopis Dwight Eisenhower, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Dwight Eisenhower

Národnost: USA
Datum narození: 14. října 1890
Místo narození: Denison
Datum úmrtí: 28. března 1969

Popis osobnosti Dwight Eisenhower můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Římský hrách? Vzpomněli byste si na význam slova Výklad? Víte co je Krav maga? Znáte definici termínu Energie?

Klíčová slova: definice, odborný výraz, Dwight Eisenhower, wiki, přesný výraz, co je to Dwight Eisenhower?, pojem, vysvětlení, lexikon, popis, kdo to je, přesný význam, popis, synonymum, co znamená, panovníci

Pojem Dwight Eisenhower je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Dwight Eisenhower ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Dwight Eisenhower ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dwight Eisenhower ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Dwight Eisenhower na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dwight Eisenhower například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Dwight Eisenhower? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Dwight Eisenhower? Kdo to byl Dwight Eisenhower? Kdy se narodil Dwight Eisenhower? Kde se narodil Dwight Eisenhower? Kdy zemřel Dwight Eisenhower? Dwight Eisenhower se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Dwight Eisenhower dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dwight Eisenhower i v jiné kategorii než je panovníci.