Kdo je to?
Kdo je Karen Gillan? Životopis Karen Gillan, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Karen Gillan

Kdo je Karen Gillan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Karen Sheila Gillan je skotská filmová a televizní herečka, režisérka. Gillan se narodila 28. listopadu 1987 v Inverness ve Skotsku. Je jediným dítětem Raymonda a Marie Gillanových. Ve svých raných letech projevila zájem o herectví a ve věku 16 let opustila školu, aby mohla odjet studovat herectví na prestižní školu Italia Conti Academy of Theatre Arts v Londýně.
Gillan svou kariéru začala v televizi, kde se objevila v různých britských seriálech jako Inspektor Rebus, Coming Up nebo Harley Street. Její průlomová role přišla v roce 2010, kdy byla obsazena do role Amy Pond, v kultovním britském sci-fi seriálu Doctor Who. Tuto roli hrála až do roku 2013, kdy se z ní stala jedna z nejpopulárnějších postav seriálu.
Po úspěchu v seriálu Doctor Who se Gillan přesunula do Hollywoodu, kde získala role v řadě významných filmů. Nejznámější je její role Nebuly v sérii filmů Marvel Cinematic Universe, kde se poprvé objevila ve filmu Strážci Galaxie z roku 2014. Tuto roli poté ztvárnila ve filmech Strážci Galaxie Vol. 2 (2017), Avengers: Infinity War (2018), Avengers: Endgame (2019), Thor: Láska jako hrom (2022) a Strážci Galaxie: Volume 3 (2023).
Dále si Gillan zahrála v úspěšných filmech Sázka na nejistotu (2015), Jumanji: Vítejte v Džungli! (2017), Jumanji: Další level (2019) a další. Svůj hlas propůjčila animovanému filmu Špióni v převleku (2019). Doposud vytvořila role ve více než třiceti filmech.
Karen Gillan se objevila ještě v seriálech Pro strach naděláno, Robot Chicken, Hovory, Co kdyby…?
Gillan také režírovala několik krátkých filmů a v roce 2018 debutovala jako režisérka celovečerního filmu Party začíná, ve kterém si zahrála hlavní roli.
V osobním životě je Gillan známa svým zájmem o hudební tvorbu. Je svobodná a nemá děti.
Karen Gillan získala během své kariéry řadu ocenění, včetně Empire Award za nejlepší novou tvář v roce 2011. Je také aktivní v charitativních organizacích a často se účastní sbírkových akcí pro různé dobročinné organizace.Kdo je Karen Gillan? Životopis Karen Gillan, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Karen Gillan

Národnost: skotská
Datum narození: 28. 11. 1987
Místo narození: Inverness, Skotsko, Velká Británie

Zaujala vás biografie osobnosti Karen Gillan? Potom se podělte s kolegy, přáteli a partnery na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Fabulace? Rozumíte pojmu Solventnost? Znáte termín BTW? Znáte pojem Purismus?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnosti, Karen Gillan, herectví, kdo je Karen Gillan?, zajímavosti, wikipedie, lexikon, život, osobnost, popis, místo narození, narození, kde se narodila Karen Gillan?, národnost, informace

Pojem Karen Gillan je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Karen Gillan na Youtube

Najít heslo Karen Gillan ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Karen Gillan na Google.cz

Najít výraz Karen Gillan ve Wikislovníku

Hledat pojem Karen Gillan ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Karen Gillan například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Karen Gillan?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karen Gillan? Kdy se narodila Karen Gillan? Kde se narodila Karen Gillan? Karen Gillan je v sekci Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Karen Gillan dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karen Gillan i v jiné kategorii než je herectví.