Kdo je to?
Kdo je Jiří Šimáně? Životopis Jiří Šimáně, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Jiří Šimáně?

Kdo je Jiří Šimáně? Životopis, informace, biografie, podnikání

Jiří Šimáně je český podnikatel a miliardář. Jde o jednoho z nejbohatších Čechů.
Vystudoval práva na Karlově univerzitě. Dosáhl titulu JUDr.
V roce 1991 spoluzakládal společnost Unimex Group, která se zabývala bezcelními obchody a postupně přešla do oblasti investic. Do Šimáněho majetkového portfolia spadají společnosti jako Uni Hobby, Smartwings nebo Global Wines & Spirits. Pohybuje se též na realitním a developerském trhu. Patří mu také luxusní golfové hřiště Albatross, které je jediným hřištěm v České republice, na kterém se koná turnaj European Tour.
V roce 2016 působil jako předseda představenstva fotbalového klubu Slavia Praha, kde byl menšinovým vlastníkem.
Podle žebříčku nejbohatších lidí, který každoročně uveřejňuje časopis Forbes, byl Jiří Šimáně k roku 2021 35. nejbohatším Čechem s jměním odhadovaným na zhruba 9 miliard korun.Kdo je Jiří Šimáně? Životopis Jiří Šimáně, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Jiří Šimáně

Národnost: česká
Datum narození: 19. prosince 1949
Místo narození: Plzeň

Zaujala vás biografie osobnosti Jiří Šimáně? Potom se podělte s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Monetární politika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vaskulitida? Znáte pojem Ambivalentní? Znáte termín Bezúčelová hypotéka?

Klíčová slova: osobnost, místo narození, národnost, podnikání, narození, podnikání, kdy se narodil Jiří Šimáně?, kdo je Jiří Šimáně?, wikipedie, Jiří Šimáně, životopis, život, osobnosti, vysvětlení, popis, zajímavosti

Pojem Jiří Šimáně je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jiří Šimáně v následujících vyhledávačích

Najít slovo Jiří Šimáně ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Jiří Šimáně na Youtube

Hledat slovo Jiří Šimáně ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Jiří Šimáně ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Jiří Šimáně v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Šimáně například v Google obrázcích, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Šimáně

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Jiří Šimáně? Kdy se narodil Jiří Šimáně? Kde se narodil Jiří Šimáně? Jiří Šimáně je v kategorii Podnikání

Napsáno redaktory Superia.cz. Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jiří Šimáně řekněme například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Šimáně i v jiné kategorii než je podnikání.