Kdo je to?
Kdo je Michal Penk? Životopis Michal Penk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Michal Penk

Kdo je Michal Penk? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Michal Penk patřil v 80. a 90. letech minulého století k největším hvězdám. Byl ikonou hudební scény, kdysi úspěšnou kariéru však přervala drogová závislost. Dnes abstinuje a chce se vrátit na výslunní své dřívější slávy.
Zpěvák, hudebník a skladatel Michal Penk se narodil 19. dubna 1968. Už v dětském věku byl velmi úspěšným klavíristou a sbíral jedno ocenění za druhým. V polovině osmdesátých let začal hrát se skupinou Julie 2300. V roce 1985 si zahrál se skupinou Prášek rock v kulturním domě Vltavská. V rámci tohoto koncertu udělal velký dojem na Roberta Kodyma a PBCH.
S nimi o pár měsíců později založil hudební skupinu Lucie. Ta sice funguje i dnes, Penk se v ní však příliš dlouho neohřál. Ještě během působení v Lucii byl členem kapely Bossanova. V té kromě něho tehdy byl i Václav Kopta, Petr Matásek a Roman Holý. Se skupinou Bossanova vyhrát první ročník Rockfestu 86.
V této době Michal randil s dnes již zesnulou zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Složil pro ni písně Útoč s láskou, Tichá píseň a Závod s mládím.
Byl vnímán jako idol dívčích srdcí, pomalu si ale získával také uznání hudebních kritiků.
Jeho první album vyšlo v roce 1989 a neslo název Michal Penk.
Počátkem 90. let se opětovně dostal na výslunní, když mu vyšla píseň O bláznech. V roce 1993 složil hudbu k filmu Kanárská spojka, v němž dostal možnost si také hrát. Ztvárnil de facto komickou karikaturu sebe sama.
Na přelomu 80. a 90. měl vztah s Ivanou. Partneři spolu mají syna Christophera. Ten přišel na svět 9. dubna 1991. Jen o dva roky později se vztah mezi Michalem a Ivanou rozpadl. Michal začal brzy potom holdovat velkému množství alkoholu, kouřit marihuanu a u měkkých drog dlouho nezůstat. Nakonec totiž propadl závislosti na pervitinu.
Dnes přiznává, že si drogami nechal vzít ty nejlepší roky svého života. Přišel o kariéru i léta dětství a dospívání svého syna.
Mezi jeho nejznámější písně patří O bláznech, Vánoční, Odpusťte nám, A slunce svítí dál, Zpívej nebo Má daleká ze seriálu Chlapci a chlapi. V posledních letech spolupracoval na novém albu skupiny Lucie EvoLucie.Kdo je Michal Penk? Životopis Michal Penk, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Michal Penk

Národnost: česká
Datum narození: 19. dubna 1968

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Michal Penk sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Domestikace? Vzpomněli byste si na význam slova Evolucionismus? Znáte definici termínu Slovo příbuzné? Znáte definici termínu Feeder?

Klíčová slova: život, životopis, zajímavosti, hudba, Michal Penk, národnost, lexikon, popis, Michal Penk, hudba, wiki, osobnosti, kdo je Michal Penk?, datum narození, biografie, vysvětlení

Pojem Michal Penk je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Michal Penk lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Michal Penk ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Michal Penk ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Michal Penk ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Michal Penk ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Michal Penk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Penk například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Michal Penk? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Michal Penk? Kdy se narodil Michal Penk? Michal Penk patří do sekce Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Michal Penk třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Penk i v jiné kategorii než je hudba.