Kdo je to?
Kdo byl Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo byl Petr Kellner?

Kdo byl Petr Kellner? Životopis, informace, biografie, podnikání

Petr Kellner byl většinovým vlastníkem holdingové společnosti PPF Group. Tento úspěšný podnikatel vlastnil téměř 99% této společnosti, zaregistrované v Holandsku. Řadil se do první stovky světových miliardářů a se skoro 11 miliardami dolarů byl nejbohatším Čechem. Patřil také k lidem s největším vlivem. Petr Kellner byl absolventem střední ekonomické školy a VŠE v Praze, kde se zaměřil na ekonomiku průmyslu. Svou kariéru započal na místě referenta Strojimportu Praha a později jako produkční Filmového studia Barrandov. V roce 1991 se společníky založil investiční společnost PPF, která postupně privatizovala a přetvářela úspěšné podniky, například Českou pojišťovnu. Zaměřoval se na investice v mnoha oblastech, například finančnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, zemědělství, biotechnologie a další. Společně se svou druhou manželkou Renatou se věnoval nadační činnosti, ve které podporovali především vzdělání a kulturu.
Petr Kellner tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce.Kdo byl Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Petr Kellner

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1964
Místo narození: Česká Lípa
Datum úmrtí: 27. března 2021

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Kellner s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Vláknina? Znáte termín Valuta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Progresivní daň? Víte, co je to Robot?

Klíčová slova: wikipedie, datum narození, narození, osobnosti, Petr Kellner, zajímavosti, národnost, kdo to je, vysvětlení, informace, Petr Kellner, životopis, kdo je Petr Kellner?, místo narození, podnikání, wiki

Pojem Petr Kellner je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Petr Kellner

Zkusit najít heslo Petr Kellner ve Wikipedii

Zkusit najít frázi Petr Kellner ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Petr Kellner ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Petr Kellner na Google obrázcích

Najít termín Petr Kellner ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kellner například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Kellner

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Petr Kellner? Kdy se narodil Petr Kellner? Kde se narodil Petr Kellner? Kdy zemřel Petr Kellner? Petr Kellner je v kategorii Podnikání

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Petr Kellner dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kellner i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.