Kdo je to?
Kdo byl Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Petr Kellner?

Kdo to byl Petr Kellner? Stručný životopis

Petr Kellner byl většinovým vlastníkem holdingové společnosti PPF Group. Tento úspěšný podnikatel vlastnil téměř 99% této společnosti, zaregistrované v Holandsku. Řadil se do první stovky světových miliardářů a se skoro 11 miliardami dolarů byl nejbohatším Čechem. Patřil také k lidem s největším vlivem. Petr Kellner byl absolventem střední ekonomické školy a VŠE v Praze, kde se zaměřil na ekonomiku průmyslu. Svou kariéru započal na místě referenta Strojimportu Praha a později jako produkční Filmového studia Barrandov. V roce 1991 se společníky založil investiční společnost PPF, která postupně privatizovala a přetvářela úspěšné podniky, například Českou pojišťovnu. Zaměřoval se na investice v mnoha oblastech, například finančnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, zemědělství, biotechnologie a další. Společně se svou druhou manželkou Renatou se věnoval nadační činnosti, ve které podporovali především vzdělání a kulturu.
Petr Kellner tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce.Kdo byl Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Hlavní informace o osobě Petr Kellner

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1964
Místo narození: Česká Lípa
Datum úmrtí: 27. března 2021

Popis osobnosti Petr Kellner můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Vláknina? Pamatujete si definici pojmu E-learning? Vzpomněli byste si co znamená slovo Solamyl? Vzpomněli byste si co znamená slovo Adventní kalendář?

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, definice, pojem, přesný význam, význam, kdo je Petr Kellner?, wiki, přesný výraz, co znamená, co je to Petr Kellner?, synonymum, podnikání, odborný výraz, původ slova, popis

Pojem Petr Kellner je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Petr Kellner

Hledat heslo Petr Kellner na Google.cz

Zkusit najít slovo Petr Kellner ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Petr Kellner ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Petr Kellner ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kellner například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Kellner

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Petr Kellner? Kdo to byl Petr Kellner? Kdy se narodil Petr Kellner? Kde se narodil Petr Kellner? Kdy zemřel Petr Kellner? Petr Kellner se nachází v sekci podnikání. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Kellner dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kellner i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.