Kdo je to?
Kdo je to Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Petr Kellner?

Kdo je to Petr Kellner? Stručný životopis

Petr Kellner je většinovým vlastníkem holdingové společnosti PPF Group. Tento úspěšný podnikatel vlastní téměř 99% této společnosti, zaregistrované v Holandsku. Řadí se do první stovky světových miliardářů a se skoro 11 miliardami dolarů je nejbohatším Čechem. Patří také k lidem s největším vlivem. Petr Kellner je absolventem střední ekonomické školy a VŠE v Praze, kde se zaměřil na ekonomiku průmyslu. Svou karieru započal na místě referenta Strojimportu Praha a později jako produkční Filmového studia Barrandov. V roce 1991 se společníky založil investiční společnost PPF, která postupně privatizovala a přetvářela úspěšné podniky, například Českou pojišťovnu. Zaměřuje se na investice v mnoha oblastech, například finančnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, zemědělství, biotechnologie a další. Společně se svou druhou manželkou Renatou se věnuje i nadační činnosti, ve které podporují především vzdělání a kulturu.Kdo je to Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, lidé, osobnosti z podnikání

Základní údaje o osobě Petr Kellner

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1964
Místo narození: Česká Lípa

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Petr Kellner s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Jazylka? Víte co je Krédo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dodací list? Vzpomněli byste si co označuje výraz Solenoid?

Klíčová slova: popis, wiki, význam, přesný význam, lexikon, co znamená, odborný výraz, podnikání, vysvětlení, pojem, etymologie, význam slova, definice, co je to Petr Kellner?, přesný výraz, kdo to je

Pojem Petr Kellner je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Petr Kellner

Hledat termín Petr Kellner na Google.cz

Najít pojem Petr Kellner ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Petr Kellner ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Petr Kellner v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kellner například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Petr Kellner?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Petr Kellner? Kdo to byl Petr Kellner? Kdy se narodil Petr Kellner? Kde se narodil Petr Kellner? Petr Kellner patří do sekce podnikání. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Petr Kellner třeba v české Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kellner i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.