Kdo je to?
Kdo byl Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Petr Kellner?

Kdo to byl Petr Kellner? Stručný životopis

Petr Kellner byl většinovým vlastníkem holdingové společnosti PPF Group. Tento úspěšný podnikatel vlastnil téměř 99% této společnosti, zaregistrované v Holandsku. Řadil se do první stovky světových miliardářů a se skoro 11 miliardami dolarů byl nejbohatším Čechem. Patřil také k lidem s největším vlivem. Petr Kellner byl absolventem střední ekonomické školy a VŠE v Praze, kde se zaměřil na ekonomiku průmyslu. Svou kariéru započal na místě referenta Strojimportu Praha a později jako produkční Filmového studia Barrandov. V roce 1991 se společníky založil investiční společnost PPF, která postupně privatizovala a přetvářela úspěšné podniky, například Českou pojišťovnu. Zaměřoval se na investice v mnoha oblastech, například finančnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, zemědělství, biotechnologie a další. Společně se svou druhou manželkou Renatou se věnoval nadační činnosti, ve které podporovali především vzdělání a kulturu.
Petr Kellner tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce.Kdo byl Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, slavní lidé, osobnosti z podnikání

Základní informace o osobě Petr Kellner

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1964
Místo narození: Česká Lípa
Datum úmrtí: 27. března 2021

Líbí se stručný životopis s osobou Petr Kellner? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Kadidlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Elegie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Acidofilní mléko? Znáte termín MLM?

Klíčová slova: pojem, termín, význam slova, heslo, co je to Petr Kellner?, informace, popis, odborný výraz, význam, původ slova, co znamená, podnikání, kdo je Petr Kellner?, synonymum, přesný výraz, Petr Kellner

Pojem Petr Kellner je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Petr Kellner zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Petr Kellner v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Petr Kellner ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Petr Kellner ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Petr Kellner ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kellner například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Petr Kellner?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Petr Kellner? Kdo to byl Petr Kellner? Kdy se narodil Petr Kellner? Kde se narodil Petr Kellner? Kdy zemřel Petr Kellner? Petr Kellner je v kategorii podnikání. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Petr Kellner například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kellner i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.