Kdo je to?
Kdo je to Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Petr Kellner?

Kdo je to Petr Kellner? Stručný životopis

Petr Kellner je většinovým vlastníkem holdingové společnosti PPF Group. Tento úspěšný podnikatel vlastní téměř 99% této společnosti, zaregistrované v Holandsku. Řadí se do první stovky světových miliardářů a se skoro 11 miliardami dolarů je nejbohatším Čechem. Patří také k lidem s největším vlivem. Petr Kellner je absolventem střední ekonomické školy a VŠE v Praze, kde se zaměřil na ekonomiku průmyslu. Svou karieru započal na místě referenta Strojimportu Praha a později jako produkční Filmového studia Barrandov. V roce 1991 se společníky založil investiční společnost PPF, která postupně privatizovala a přetvářela úspěšné podniky, například Českou pojišťovnu. Zaměřuje se na investice v mnoha oblastech, například finančnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, zemědělství, biotechnologie a další. Společně se svou druhou manželkou Renatou se věnuje i nadační činnosti, ve které podporují především vzdělání a kulturu.Kdo je to Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, lidé, osobnosti z podnikání

Hlavní informace o osobě Petr Kellner

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1964
Místo narození: Česká Lípa

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Petr Kellner sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Jazylka? Znáte pojem Kvadratura kruhu? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dodací list? Vzpomenete si na definici slova Maizena?

Klíčová slova: popis, podnikání, vysvětlení, původ slova, odborný výraz, význam, význam pojmu, heslo, co je to Petr Kellner?, co znamená, význam slova, etymologie, pojem, popis, kdo to je, Petr Kellner

Pojem Petr Kellner je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Petr Kellner doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Petr Kellner v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Petr Kellner ve Wikipedii

Zkusit najít Petr Kellner ve Wikislovníku

Vyhledat termín Petr Kellner ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kellner například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Kellner

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Petr Kellner? Kdo to byl Petr Kellner? Kdy se narodil Petr Kellner? Kde se narodil Petr Kellner? Petr Kellner se nachází v sekci podnikání. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Petr Kellner např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kellner i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.