Kdo je to?
Kdo je to Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, lidé, osobnosti z podnikání

Kdo je to Petr Kellner?

Kdo je to Petr Kellner? Stručný životopis

Petr Kellner je většinovým vlastníkem holdingové společnosti PPF Group. Tento úspěšný podnikatel vlastní téměř 99% této společnosti, zaregistrované v Holandsku. Řadí se do první stovky světových miliardářů a se skoro 11 miliardami dolarů je nejbohatším Čechem. Patří také k lidem s největším vlivem. Petr Kellner je absolventem střední ekonomické školy a VŠE v Praze, kde se zaměřil na ekonomiku průmyslu. Svou karieru započal na místě referenta Strojimportu Praha a později jako produkční Filmového studia Barrandov. V roce 1991 se společníky založil investiční společnost PPF, která postupně privatizovala a přetvářela úspěšné podniky, například Českou pojišťovnu. Zaměřuje se na investice v mnoha oblastech, například finančnictví, pojišťovnictví, telekomunikace, zemědělství, biotechnologie a další. Společně se svou druhou manželkou Renatou se věnuje i nadační činnosti, ve které podporují především vzdělání a kulturu.Kdo je to Petr Kellner? Životopis Petr Kellner, lidé, osobnosti z podnikání

Hlavní data o osobě Petr Kellner

Národnost: česká
Datum narození: 20. května 1964
Místo narození: Česká Lípa

Tento text (Petr Kellner) můžete samozřejmě sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Jazylka? Víte, co je to Povídka? Vzpomněli byste si co znamená slovo Dodací list? Rozumíte pojmu Oáza?

Klíčová slova: wiki, termín, podnikání, co znamená, význam slova, definice, přesný význam, popis, formulace, etymologie, slovo, původ slova, heslo, přesný výraz, vysvětlení, lexikon

Pojem Petr Kellner je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Petr Kellner v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Petr Kellner na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Petr Kellner ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Petr Kellner na Google.cz

Najít heslo Petr Kellner ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Kellner například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Kellner

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Petr Kellner? Kdo to byl Petr Kellner? Kdy se narodil Petr Kellner? Kde se narodil Petr Kellner? Petr Kellner je v kategorii podnikání. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Petr Kellner dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Kellner i v jiné kategorii než je podnikání.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.