Kdo je to?
Kdo byl Drahoslav Lím? Životopis Drahoslav Lím, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Drahoslav Lím?

Kdo to byl Drahoslav Lím? Stručný životopis

Drahoslav Lím byl významným českým vědcem, působícím ve Spojených státech.
Svůj první významný objev na poli chemie učinil Drahoslav Lím ještě v Československu ve spolupráci s Ottou Wichterlem. Límovi se podařilo vyvinout hydrogel, který se stal základem pro výrobu Wichterleho kontaktních čoček.
Po událostech roku 1968 odjel Lím do Spojených států, kde působil na Stanfordu. Dále se věnoval práci na čočkách a zdokonaloval je. V 70. letech se pokusil vrátit do Československa, ale byl podroben zdejší komunistické šikaně, takže se nakonec natrvalo vrátil do Ameriky. Zde pokračoval v úspěšné vědecké kariéře a přednášel na Kalifornské univerzitě.
Přestože se jedná o významného světového vědce, na jehož práci se dodnes navazuje v chemii i biomedicíně, není ve své české domovině příliš známý. Částečně je zřejmě na vině komunistický režim, který ho považoval za odrodilce, částečně jej zastínila sláva jeho kolegy Wichterleho.Kdo byl Drahoslav Lím? Životopis Drahoslav Lím, slavní lidé, osobnosti z věda

Základní informace o osobě Drahoslav Lím

Národnost: česká
Datum narození: 30. září 1925
Místo narození: Zeměchy
Datum úmrtí: 22. srpna 2003

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Drahoslav Lím? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Rooibos? Pamatujete si definici pojmu Elektronická evidence tržeb? Pamatujete si definici pojmu Agility? Vzpomněli byste si co znamená slovo Urbex?

Klíčová slova: kdo je Drahoslav Lím?, vysvětlení, co znamená, definice, pojem, Drahoslav Lím, význam slova, věda, termín, co je to Drahoslav Lím?, wiki, slovo, heslo, odborný výraz, popis, informace

Pojem Drahoslav Lím je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Drahoslav Lím v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Drahoslav Lím ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drahoslav Lím ve Wikimedia Commons

Najít slovo Drahoslav Lím ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Drahoslav Lím ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Drahoslav Lím například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Drahoslav Lím?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Drahoslav Lím? Kdo to byl Drahoslav Lím? Kdy se narodil Drahoslav Lím? Kde se narodil Drahoslav Lím? Kdy zemřel Drahoslav Lím? Drahoslav Lím je v kategorii věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Drahoslav Lím řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drahoslav Lím i v jiné kategorii než je věda.