Kdo je to?
Kdo byl Drahoslav Lím? Životopis Drahoslav Lím, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Drahoslav Lím?

Kdo byl Drahoslav Lím? Životopis, informace, biografie, věda

Drahoslav Lím byl významným českým vědcem, působícím ve Spojených státech.
Svůj první významný objev na poli chemie učinil Drahoslav Lím ještě v Československu ve spolupráci s Ottou Wichterlem. Límovi se podařilo vyvinout hydrogel, který se stal základem pro výrobu Wichterleho kontaktních čoček.
Po událostech roku 1968 odjel Lím do Spojených států, kde působil na Stanfordu. Dále se věnoval práci na čočkách a zdokonaloval je. V 70. letech se pokusil vrátit do Československa, ale byl podroben zdejší komunistické šikaně, takže se nakonec natrvalo vrátil do Ameriky. Zde pokračoval v úspěšné vědecké kariéře a přednášel na Kalifornské univerzitě.
Přestože se jedná o významného světového vědce, na jehož práci se dodnes navazuje v chemii i biomedicíně, není ve své české domovině příliš známý. Částečně je zřejmě na vině komunistický režim, který ho považoval za odrodilce, částečně jej zastínila sláva jeho kolegy Wichterleho.Kdo byl Drahoslav Lím? Životopis Drahoslav Lím, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Drahoslav Lím

Národnost: česká
Datum narození: 30. září 1925
Místo narození: Zeměchy
Datum úmrtí: 22. srpna 2003

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Drahoslav Lím sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Rooibos? Znáte pojem Linon? Pamatujete si definici pojmu Gimp? Vzpomenete si na definici slova Duše?

Klíčová slova: datum úmrtí, kdo je Drahoslav Lím?, zajímavosti, vysvětlení, narození, wikipedie, kde se narodil Drahoslav Lím?, biografie, Kdy zemřel Drahoslav Lím, lexikon, datum narození, nežijící, wiki, věda, informace, Drahoslav Lím

Pojem Drahoslav Lím je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Drahoslav Lím ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Drahoslav Lím ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drahoslav Lím ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Drahoslav Lím ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Drahoslav Lím na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Drahoslav Lím například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Drahoslav Lím?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Drahoslav Lím? Kdy se narodil Drahoslav Lím? Kde se narodil Drahoslav Lím? Kdy zemřel Drahoslav Lím? Drahoslav Lím je v sekci Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Drahoslav Lím dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drahoslav Lím i v jiné kategorii než je věda.