Kdo je to?
Kdo byl Drahoslav Lím? Životopis Drahoslav Lím, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Drahoslav Lím?

Kdo byl Drahoslav Lím? Životopis, informace, biografie, věda

Drahoslav Lím byl významným českým vědcem, působícím ve Spojených státech.
Svůj první významný objev na poli chemie učinil Drahoslav Lím ještě v Československu ve spolupráci s Ottou Wichterlem. Límovi se podařilo vyvinout hydrogel, který se stal základem pro výrobu Wichterleho kontaktních čoček.
Po událostech roku 1968 odjel Lím do Spojených států, kde působil na Stanfordu. Dále se věnoval práci na čočkách a zdokonaloval je. V 70. letech se pokusil vrátit do Československa, ale byl podroben zdejší komunistické šikaně, takže se nakonec natrvalo vrátil do Ameriky. Zde pokračoval v úspěšné vědecké kariéře a přednášel na Kalifornské univerzitě.
Přestože se jedná o významného světového vědce, na jehož práci se dodnes navazuje v chemii i biomedicíně, není ve své české domovině příliš známý. Částečně je zřejmě na vině komunistický režim, který ho považoval za odrodilce, částečně jej zastínila sláva jeho kolegy Wichterleho.Kdo byl Drahoslav Lím? Životopis Drahoslav Lím, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Drahoslav Lím

Národnost: česká
Datum narození: 30. září 1925
Místo narození: Zeměchy
Datum úmrtí: 22. srpna 2003

Zaujala vás biografie osobnosti Drahoslav Lím? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Rooibos? Vzpomněli byste si co označuje výraz Faktura? Pamatujete si definici pojmu Poezie? Znáte termín Chudokrevnost?

Klíčová slova: věda, narození, popis, Drahoslav Lím, zajímavosti, wikipedie, informace, životopis, věda, lexikon, vysvětlení, osobnost, kdo to je, Kdy zemřel Drahoslav Lím, Drahoslav Lím, nežijící

Pojem Drahoslav Lím je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Drahoslav Lím ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Drahoslav Lím ve Wikislovníku

Najít slovo Drahoslav Lím ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Drahoslav Lím na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Drahoslav Lím například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Drahoslav Lím?

Právě jste zjistili Kdo byl Drahoslav Lím? Kdy se narodil Drahoslav Lím? Kde se narodil Drahoslav Lím? Kdy zemřel Drahoslav Lím? Drahoslav Lím patří do kategorie Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Drahoslav Lím kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Drahoslav Lím i v jiné kategorii než je věda.