Kdo je to?
Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Dana Zátopková?

Kdo je to Dana Zátopková? Stručný životopis

Dana Zátopková je legendární představitelka české atletiky, olympijská vítězka v hodu oštěpem. Slavným sportovce byl i její manžel Emil Zátopek. Atletice se věnovala již od mládí, společně s házenou. Na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 v hodu oštěpem zvítězila, stejně jako její manžel v běhu na 5000 metrů. Několikrát se stala mistryní republiky, mistryní Evropy a světovou rekordmankou.
Aktivní kariéru ukončila Dana Zátopková v roce 1962. Později působila jako trenérka a členka ženské komise Mezinárodní atletické federace. Stále je aktivní i v českém olympijském hnutí.Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Základní informace o osobě Dana Zátopková

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Fryštát

Líbí se stručný životopis s osobou Dana Zátopková? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Liturgie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Durální vak? Vzpomněli byste si co znamená slovo Open Office? Víte co je Ženská obřízka?

Klíčová slova: co je to Dana Zátopková?, informace, Dana Zátopková, odborný výraz, co znamená, termín, sport, přesný význam, význam pojmu, kdo to je, popis, synonymum, slovo, popis, přesný výraz, lexikon

Pojem Dana Zátopková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Dana Zátopková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Dana Zátopková ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Dana Zátopková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Dana Zátopková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Zátopková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dana Zátopková

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Dana Zátopková? Kdo to byl Dana Zátopková? Kdy se narodil Dana Zátopková? Kde se narodil Dana Zátopková? Dana Zátopková je v kategorii sport. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Dana Zátopková řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Zátopková i v jiné kategorii než je sport.