Kdo je to?
Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Dana Zátopková?

Kdo je to Dana Zátopková? Stručný životopis

Dana Zátopková je legendární představitelka české atletiky, olympijská vítězka v hodu oštěpem. Slavným sportovce byl i její manžel Emil Zátopek. Atletice se věnovala již od mládí, společně s házenou. Na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 v hodu oštěpem zvítězila, stejně jako její manžel v běhu na 5000 metrů. Několikrát se stala mistryní republiky, mistryní Evropy a světovou rekordmankou.
Aktivní kariéru ukončila Dana Zátopková v roce 1962. Později působila jako trenérka a členka ženské komise Mezinárodní atletické federace. Stále je aktivní i v českém olympijském hnutí.Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Základní údaje o osobě Dana Zátopková

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Fryštát

Zaujala vás biografie osobnosti Dana Zátopková? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Liturgie? Znáte termín Aloha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Open Office? Víte, co je to Státní dluh?

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, synonymum, formulace, co je to Dana Zátopková?, heslo, původ slova, wiki, vysvětlení, význam, popis, pojem, sport, kdo to je, popis, informace

Pojem Dana Zátopková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Dana Zátopková lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Dana Zátopková ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Dana Zátopková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat výraz Dana Zátopková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Dana Zátopková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Zátopková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Dana Zátopková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Dana Zátopková? Kdo to byl Dana Zátopková? Kdy se narodil Dana Zátopková? Kde se narodil Dana Zátopková? Dana Zátopková se nachází v kategorii sport. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Dana Zátopková dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Zátopková i v jiné kategorii než je sport.