Kdo je to?
Kdo byla Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Kdo byla Dana Zátopková?

Kdo byla Dana Zátopková? Životopis, informace, biografie, sport

Dana Zátopková je legendární představitelka české atletiky, olympijská vítězka v hodu oštěpem. Slavným sportovce byl i její manžel Emil Zátopek. Atletice se věnovala již od mládí, společně s házenou. Na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 v hodu oštěpem zvítězila, stejně jako její manžel v běhu na 5000 metrů. Několikrát se stala mistryní republiky, mistryní Evropy a světovou rekordmankou.
Aktivní kariéru ukončila Dana Zátopková v roce 1962. Později působila jako trenérka a členka ženské komise Mezinárodní atletické federace. Stále je aktivní i v českém olympijském hnutí.Kdo byla Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, osobnosti, slavná žena z kategorie sport

Hlavní data o osobě Dana Zátopková

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Fryštát
Datum úmrtí: 13. března 2020

Tento text (Dana Zátopková) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Vinobraní? Víte, co je to Korporace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Investigativní? Rozumíte pojmu Kyselica?

Klíčová slova: místo narození, vysvětlení, datum narození, sport, zajímavosti, wikipedie, wiki, osobnosti, kdo je Dana Zátopková?, nežijící, datum úmrtí, sport, národnost, Dana Zátopková, život, osobnost

Pojem Dana Zátopková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat výraz Dana Zátopková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dana Zátopková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Dana Zátopková na Google obrázcích

Najít termín Dana Zátopková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Dana Zátopková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Zátopková například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Dana Zátopková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Dana Zátopková? Kdy se narodila Dana Zátopková? Kde se narodila Dana Zátopková? Kdy zemřela Dana Zátopková? Dana Zátopková se nachází v kategorii Sport

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Dana Zátopková dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Zátopková i v jiné kategorii než je sport.