Kdo je to?
Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Dana Zátopková?

Kdo je to Dana Zátopková? Stručný životopis

Dana Zátopková je legendární představitelka české atletiky, olympijská vítězka v hodu oštěpem. Slavným sportovce byl i její manžel Emil Zátopek. Atletice se věnovala již od mládí, společně s házenou. Na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 v hodu oštěpem zvítězila, stejně jako její manžel v běhu na 5000 metrů. Několikrát se stala mistryní republiky, mistryní Evropy a světovou rekordmankou.
Aktivní kariéru ukončila Dana Zátopková v roce 1962. Později působila jako trenérka a členka ženské komise Mezinárodní atletické federace. Stále je aktivní i v českém olympijském hnutí.Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Základní informace o osobě Dana Zátopková

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Fryštát

Líbí se stručný životopis s osobou Dana Zátopková? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Genealogie? Rozumíte pojmu Alpinning? Vzpomněli byste si co znamená slovo Epitaf? Znáte pojem Žerzej?

Klíčová slova: vysvětlení, popis, přesný význam, etymologie, kdo to je, wiki, Dana Zátopková, slovo, původ slova, termín, význam slova, lexikon, co znamená, heslo, význam pojmu, formulace

Pojem Dana Zátopková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Dana Zátopková v následujících zdrojích

Najít heslo Dana Zátopková ve Wikipedii

Hledat slovo Dana Zátopková ve Wikislovníku

Hledat výraz Dana Zátopková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Dana Zátopková ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Zátopková například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Dana Zátopková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dana Zátopková? Kdo to byl Dana Zátopková? Kdy se narodil Dana Zátopková? Kde se narodil Dana Zátopková? Dana Zátopková je v kategorii sport. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Dana Zátopková řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Zátopková i v jiné kategorii než je sport.