Kdo je to?
Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Dana Zátopková?

Kdo je to Dana Zátopková? Stručný životopis

Dana Zátopková je legendární představitelka české atletiky, olympijská vítězka v hodu oštěpem. Slavným sportovce byl i její manžel Emil Zátopek. Atletice se věnovala již od mládí, společně s házenou. Na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 v hodu oštěpem zvítězila, stejně jako její manžel v běhu na 5000 metrů. Několikrát se stala mistryní republiky, mistryní Evropy a světovou rekordmankou.
Aktivní kariéru ukončila Dana Zátopková v roce 1962. Později působila jako trenérka a členka ženské komise Mezinárodní atletické federace. Stále je aktivní i v českém olympijském hnutí.Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Hlavní informace o osobě Dana Zátopková

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Fryštát

Popis osobnosti Dana Zátopková můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Genealogie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ortopedie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Epitaf? Víte co je Polopenze?

Klíčová slova: termín, definice, původ slova, vysvětlení, co je to Dana Zátopková?, odborný výraz, kdo je Dana Zátopková?, význam, popis, Dana Zátopková, co znamená, heslo, etymologie, informace, význam pojmu, synonymum

Pojem Dana Zátopková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Dana Zátopková

Hledat frázi Dana Zátopková na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Dana Zátopková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Dana Zátopková ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dana Zátopková ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Zátopková například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dana Zátopková

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Dana Zátopková? Kdo to byl Dana Zátopková? Kdy se narodil Dana Zátopková? Kde se narodil Dana Zátopková? Dana Zátopková se nachází v sekci sport. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Dana Zátopková dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Zátopková i v jiné kategorii než je sport.