Kdo je to?
Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Dana Zátopková?

Kdo je to Dana Zátopková? Stručný životopis

Dana Zátopková je legendární představitelka české atletiky, olympijská vítězka v hodu oštěpem. Slavným sportovce byl i její manžel Emil Zátopek. Atletice se věnovala již od mládí, společně s házenou. Na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 v hodu oštěpem zvítězila, stejně jako její manžel v běhu na 5000 metrů. Několikrát se stala mistryní republiky, mistryní Evropy a světovou rekordmankou.
Aktivní kariéru ukončila Dana Zátopková v roce 1962. Později působila jako trenérka a členka ženské komise Mezinárodní atletické federace. Stále je aktivní i v českém olympijském hnutí.Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Hlavní data o osobě Dana Zátopková

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Fryštát

Tento text (Dana Zátopková) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Vinobraní? Víte, co je to Melancholie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Čabajka? Rozumíte pojmu Atestace?

Klíčová slova: kdo to je, termín, kdo je Dana Zátopková?, popis, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, synonymum, wiki, Dana Zátopková, co je to Dana Zátopková?, přesný význam, popis, sport, význam, informace

Pojem Dana Zátopková je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Dana Zátopková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dana Zátopková ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Dana Zátopková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Dana Zátopková na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dana Zátopková například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Dana Zátopková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Dana Zátopková? Kdo to byl Dana Zátopková? Kdy se narodil Dana Zátopková? Kde se narodil Dana Zátopková? Dana Zátopková je v sekci sport. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Dana Zátopková dejme tomu na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Zátopková i v jiné kategorii než je sport.