Kdo je to?
Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Adolf Hitler?

Kdo to byl Adolf Hitler? Stručný životopis

Adolf Hitler je významnou negativní postavou dějin 20. století. Jedná se o člověka, který dovedl Evropu i další země do druhé světové války a zapříčinil tak ztráty mnoha milionů životů. Po kapitulaci Německa v první světové válce přisoudil jako mnozí jiní vinu za porážku Židům. Stal se pak členem Německé dělnické strany a brzy stanul v jejím čele. Po neúspěšném pokusu o puč v roce 1923 byl Hitler uvězněn a v té době napsal knihu Mein Kampf.
Hospodářská krize vynesla Adolfa Hitlera do křesla říšského kancléře. Od roku 1936 se zaměřil na získávání různých částí okolních států, které okupoval. Útokem na Polsko v roce 1939 začala druhá světová válka. V jejím průběhu se Hitler zaměřil na systematické vyhlazování Židů. V roce 1941 zaútočil na Sovětský svaz a válečné štěstí se přiklonilo na stranu spojenců. V roce 1945 bylo již jasné, že Německo bude poraženo. Při dobývání Berlína spojeneckými vojsky spáchal Adolf Hitler sebevraždu.Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z politici

Hlavní informace o osobě Adolf Hitler

Národnost: rakouská
Datum narození: 20. dubna 1889
Místo narození: Braunau am Ihn
Datum úmrtí: 30. duben 1945

Popis osobnosti Adolf Hitler můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Levice? Víte, co je to Plutokracie? Znáte definici termínu Stanné právo? Rozumíte pojmu Liftback?

Klíčová slova: definice, význam, synonymum, pojem, odborný výraz, význam pojmu, formulace, původ slova, etymologie, přesný význam, termín, kdo je Adolf Hitler?, lexikon, Adolf Hitler, popis, politici

Pojem Adolf Hitler je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Adolf Hitler ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Adolf Hitler ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Adolf Hitler ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Adolf Hitler na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Hitler například ve Wikipedii, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Adolf Hitler? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Adolf Hitler? Kdo to byl Adolf Hitler? Kdy se narodil Adolf Hitler? Kde se narodil Adolf Hitler? Kdy zemřel Adolf Hitler? Adolf Hitler se nachází v kategorii politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Adolf Hitler třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Hitler i v jiné kategorii než je politici.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.