Kdo je to?
Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Adolf Hitler

Kdo byl Adolf Hitler? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Adolf Hitler je významnou negativní postavou dějin 20. století. Jedná se o člověka, který dovedl Evropu i další země do druhé světové války a zapříčinil tak ztráty mnoha milionů životů. Po kapitulaci Německa v první světové válce přisoudil jako mnozí jiní vinu za porážku Židům. Stal se pak členem Německé dělnické strany a brzy stanul v jejím čele. Po neúspěšném pokusu o puč v roce 1923 byl Hitler uvězněn a v té době napsal knihu Mein Kampf.
Hospodářská krize vynesla Adolfa Hitlera do křesla říšského kancléře. Od roku 1936 se zaměřil na získávání různých částí okolních států, které okupoval. Útokem na Polsko v roce 1939 začala druhá světová válka. V jejím průběhu se Hitler zaměřil na systematické vyhlazování Židů. V roce 1941 zaútočil na Sovětský svaz a válečné štěstí se přiklonilo na stranu spojenců. V roce 1945 bylo již jasné, že Německo bude poraženo. Při dobývání Berlína spojeneckými vojsky spáchal Adolf Hitler sebevraždu.Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Adolf Hitler

Národnost: rakouská
Datum narození: 20. dubna 1889
Místo narození: Braunau am Ihn
Datum úmrtí: 30. duben 1945

Zaujala vás biografie osobnosti Adolf Hitler? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu Aura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Psychedelie? Znáte definici termínu Ovulace? Znáte termín Ortodoncie?

Klíčová slova: národnost, osobnost, datum úmrtí, nežijící, Adolf Hitler, informace, život, kde se narodil Adolf Hitler?, wiki, kdo to je, zajímavosti, popis, politici, narození, biografie, kdy se narodil Adolf Hitler?

Pojem Adolf Hitler je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Adolf Hitler ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Adolf Hitler ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Adolf Hitler na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adolf Hitler ve Wikimedia Commons

Najít výraz Adolf Hitler ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Hitler například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adolf Hitler

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Adolf Hitler? Kdy se narodil Adolf Hitler? Kde se narodil Adolf Hitler? Kdy zemřel Adolf Hitler? Adolf Hitler se nachází v sekci Politici

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Adolf Hitler dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Hitler i v jiné kategorii než je politici.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.