Kdo je to?
Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Adolf Hitler?

Kdo to byl Adolf Hitler? Stručný životopis

Adolf Hitler je významnou negativní postavou dějin 20. století. Jedná se o člověka, který dovedl Evropu i další země do druhé světové války a zapříčinil tak ztráty mnoha milionů životů. Po kapitulaci Německa v první světové válce přisoudil jako mnozí jiní vinu za porážku Židům. Stal se pak členem Německé dělnické strany a brzy stanul v jejím čele. Po neúspěšném pokusu o puč v roce 1923 byl Hitler uvězněn a v té době napsal knihu Mein Kampf.
Hospodářská krize vynesla Adolfa Hitlera do křesla říšského kancléře. Od roku 1936 se zaměřil na získávání různých částí okolních států, které okupoval. Útokem na Polsko v roce 1939 začala druhá světová válka. V jejím průběhu se Hitler zaměřil na systematické vyhlazování Židů. V roce 1941 zaútočil na Sovětský svaz a válečné štěstí se přiklonilo na stranu spojenců. V roce 1945 bylo již jasné, že Německo bude poraženo. Při dobývání Berlína spojeneckými vojsky spáchal Adolf Hitler sebevraždu.Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Adolf Hitler

Národnost: rakouská
Datum narození: 20. dubna 1889
Místo narození: Braunau am Ihn
Datum úmrtí: 30. duben 1945

Zaujala vás biografie osobnosti Adolf Hitler? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Levice? Víte co je Snowkiting? Znáte definici termínu Stanné právo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Záhlubník?

Klíčová slova: termín, přesný význam, politici, pojem, etymologie, význam, formulace, heslo, Adolf Hitler, wiki, co znamená, význam pojmu, lexikon, informace, význam slova, odborný výraz

Pojem Adolf Hitler je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Adolf Hitler ve Wikipedii

Najít slovo Adolf Hitler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Adolf Hitler ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Adolf Hitler ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Hitler například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Adolf Hitler?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Adolf Hitler? Kdo to byl Adolf Hitler? Kdy se narodil Adolf Hitler? Kde se narodil Adolf Hitler? Kdy zemřel Adolf Hitler? Adolf Hitler patří do sekce politici. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Adolf Hitler třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Hitler i v jiné kategorii než je politici.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.