Kdo je to?
Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Adolf Hitler?

Kdo to byl Adolf Hitler? Stručný životopis

Adolf Hitler je významnou negativní postavou dějin 20. století. Jedná se o člověka, který dovedl Evropu i další země do druhé světové války a zapříčinil tak ztráty mnoha milionů životů. Po kapitulaci Německa v první světové válce přisoudil jako mnozí jiní vinu za porážku Židům. Stal se pak členem Německé dělnické strany a brzy stanul v jejím čele. Po neúspěšném pokusu o puč v roce 1923 byl Hitler uvězněn a v té době napsal knihu Mein Kampf.
Hospodářská krize vynesla Adolfa Hitlera do křesla říšského kancléře. Od roku 1936 se zaměřil na získávání různých částí okolních států, které okupoval. Útokem na Polsko v roce 1939 začala druhá světová válka. V jejím průběhu se Hitler zaměřil na systematické vyhlazování Židů. V roce 1941 zaútočil na Sovětský svaz a válečné štěstí se přiklonilo na stranu spojenců. V roce 1945 bylo již jasné, že Německo bude poraženo. Při dobývání Berlína spojeneckými vojsky spáchal Adolf Hitler sebevraždu.Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Adolf Hitler

Národnost: rakouská
Datum narození: 20. dubna 1889
Místo narození: Braunau am Ihn
Datum úmrtí: 30. duben 1945

Líbí se stručný životopis s osobou Adolf Hitler? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Levice? Vzpomněli byste si na význam slova Atmosféra? Znáte definici termínu Stanné právo? Znáte definici termínu Placebo?

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, pojem, význam, co znamená, původ slova, kdo to je, odborný výraz, formulace, Adolf Hitler, co je to Adolf Hitler?, wiki, politici, slovo, etymologie, informace

Pojem Adolf Hitler je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Adolf Hitler ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adolf Hitler ve Wikimedia Commons

Najít heslo Adolf Hitler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Adolf Hitler ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Hitler například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Adolf Hitler

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Adolf Hitler? Kdo to byl Adolf Hitler? Kdy se narodil Adolf Hitler? Kde se narodil Adolf Hitler? Kdy zemřel Adolf Hitler? Adolf Hitler je v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Adolf Hitler dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Hitler i v jiné kategorii než je politici.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.