Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Hanč? Životopis Bohumil Hanč, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Bohumil Hanč?

Kdo byl Bohumil Hanč? Životopis, informace, biografie, sport

Bohumil Hanč byl český lyžař. Tragicky zahynul při závodě v běhu na lyžích v Krkonoších.
Bohumil Hanč patřil k průkopníkům sportovního lyžování u nás. Stal se vítězem historicky druhého padesátikilometrového závodu v běhu na lyžích v Krkonoších a vyhrál i několik dalších ročníků.
24. března 1913 se konal 8. ročník tohoto závodu a Hanč se ho účastnil. Na začátku závodu panovalo velmi dobrého počasí, v průběhu se však radikálně zhoršilo. Ostatní účastníci ze závodu odstoupili, Hanč, který byl v čele, to však nevěděl a pokračoval. Ve sněhové vichřici však nebyl schopný pokračovat dál. Narazil na něj jeho přítel Václav Vrbata a půjčil mu svůj kabát a čepici. Později ho nalezl další známý lyžař Emerich Rath, který se ho pokusil dostat do bezpečí. Nepodařilo se mu to a tak se vydal pro pomoc. Hanče se podařilo dostat na Labskou boudu, ale tam zemřel na podchlazení a selhání srdce.
Stejný osud potkal jeho přítele z války Václava Vrbatu.
Tragický příběh vešel ve známost a byl několikrát zpracován - například v knize a stejnojmenném filmu Synové hor nebo ve snímku Poslední závod (2022).Kdo byl Bohumil Hanč? Životopis Bohumil Hanč, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Bohumil Hanč

Národnost: česko
Datum narození: 19. listopadu 1886
Místo narození: Benecko, Jilemnicko
Datum úmrtí: 24. března 1913

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bohumil Hanč? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Melanom? Víte, co je to Trestný čin? Rozumíte pojmu Exorcismus? Rozumíte pojmu Creative Commons?

Klíčová slova: datum úmrtí, wikipedie, životopis, Bohumil Hanč, Kdy zemřel Bohumil Hanč, národnost, Bohumil Hanč, lexikon, biografie, informace, osobnosti, sport, narození, národnost, kdo to je, vysvětlení

Pojem Bohumil Hanč je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Bohumil Hanč v následujících zdrojích

Najít výraz Bohumil Hanč v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Bohumil Hanč ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohumil Hanč ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Bohumil Hanč na Google obrázcích

Hledat pojem Bohumil Hanč ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Hanč například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Bohumil Hanč? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Bohumil Hanč? Kdy se narodil Bohumil Hanč? Kde se narodil Bohumil Hanč? Kdy zemřel Bohumil Hanč? Bohumil Hanč je v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Bohumil Hanč dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Hanč i v jiné kategorii než je sport.