Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Hanč? Životopis Bohumil Hanč, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Bohumil Hanč

Kdo byl Bohumil Hanč? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Bohumil Hanč byl český lyžař. Tragicky zahynul při závodě v běhu na lyžích v Krkonoších.
Bohumil Hanč patřil k průkopníkům sportovního lyžování u nás. Stal se vítězem historicky druhého padesátikilometrového závodu v běhu na lyžích v Krkonoších a vyhrál i několik dalších ročníků.
24. března 1913 se konal 8. ročník tohoto závodu a Hanč se ho účastnil. Na začátku závodu panovalo velmi dobrého počasí, v průběhu se však radikálně zhoršilo. Ostatní účastníci ze závodu odstoupili, Hanč, který byl v čele, to však nevěděl a pokračoval. Ve sněhové vichřici však nebyl schopný pokračovat dál. Narazil na něj jeho přítel Václav Vrbata a půjčil mu svůj kabát a čepici. Později ho nalezl další známý lyžař Emerich Rath, který se ho pokusil dostat do bezpečí. Nepodařilo se mu to a tak se vydal pro pomoc. Hanče se podařilo dostat na Labskou boudu, ale tam zemřel na podchlazení a selhání srdce.
Stejný osud potkal jeho přítele z války Václava Vrbatu.
Tragický příběh vešel ve známost a byl několikrát zpracován - například v knize a stejnojmenném filmu Synové hor nebo ve snímku Poslední závod (2022).Kdo byl Bohumil Hanč? Životopis Bohumil Hanč, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Bohumil Hanč

Národnost: česko
Datum narození: 19. listopadu 1886
Místo narození: Benecko, Jilemnicko
Datum úmrtí: 24. března 1913

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bohumil Hanč s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Podtlak? Znáte termín Romadur? Rozumíte pojmu Karneval? Víte, co je to Kdoule?

Klíčová slova: život, sport, informace, místo narození, národnost, narození, datum úmrtí, osobnosti, zajímavosti, kdo je Bohumil Hanč?, Bohumil Hanč, osobnost, datum narození, nežijící, biografie, kde se narodil Bohumil Hanč?

Pojem Bohumil Hanč je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohumil Hanč ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bohumil Hanč na Youtube

Hledat heslo Bohumil Hanč v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít heslo Bohumil Hanč ve Wikislovníku

Najít výraz Bohumil Hanč ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Hanč například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Bohumil Hanč?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Bohumil Hanč? Kdy se narodil Bohumil Hanč? Kde se narodil Bohumil Hanč? Kdy zemřel Bohumil Hanč? Bohumil Hanč se nachází v kategorii Sport

Kategorie sport, házenkář, bohumil Hanč, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Bohumil Hanč řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Hanč i v jiné kategorii než je sport.