Kdo je to?
Kdo je Daniel Kroupa? Životopis Daniel Kroupa, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Daniel Kroupa?

Kdo je Daniel Kroupa? Životopis, informace, biografie, politici

Daniel Kroupa je český politik a filozof.
Vystudoval filozofii na Univerzitě Karlově a na Univerzitě Palackého v Olomouci. Získal titul Mgr. a Ph.D.
Před rokem 1989 pracoval v dělnických profesích, v 90. letech se stal členem Občanské demokratické unie (ODA) a byl zvolen poslancem Federálního shromáždění. Mandát získal i v roce 1996, kdy kandidoval do Poslanecké sněmovny a na konci 90. letech se postavil do čela strany. V roce 1998 se stal senátorem. Z Občanské demokratické unie vystoupil v roce 2003. Další pokusy prosadit se ve vysoké politice byly pro Kroupu neúspěšné.
Působil mimo jiné také jako vysokoškolský pedagog nebo člen Rady vlády pro lidská práva.
V roce 1996 vyšla jeho kniha fejetonů a úvah Svoboda a řád: sváteční rozhovory. Jeho texty se pravidelně objevují ve sbornících týkajících se společenských, politických nebo filozofických témat: např. Proč? Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme (2018) nebo Sametová revoluce po 30 letech (2019).Kdo je Daniel Kroupa? Životopis Daniel Kroupa, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Daniel Kroupa

Národnost: česká
Datum narození: 6. ledna 1949
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Daniel Kroupa s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Germanizace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kickbox? Vzpomněli byste si na význam slova Enkláva? Znáte termín Skenování?

Klíčová slova: Daniel Kroupa, osobnosti, místo narození, informace, zajímavosti, popis, wiki, životopis, datum narození, vysvětlení, biografie, politici, Daniel Kroupa, lexikon, kde se narodil Daniel Kroupa?, wikipedie

Pojem Daniel Kroupa je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Daniel Kroupa ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Daniel Kroupa na Google.cz

Vyhledat slovo Daniel Kroupa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Daniel Kroupa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Daniel Kroupa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniel Kroupa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Daniel Kroupa?

Právě jste zjistili Kdo je to Daniel Kroupa? Kdy se narodil Daniel Kroupa? Kde se narodil Daniel Kroupa? Daniel Kroupa je v kategorii Politici

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Daniel Kroupa dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Kroupa i v jiné kategorii než je politici.