Kdo je to?
Kdo je Daniel Kroupa? Životopis Daniel Kroupa, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Daniel Kroupa?

Kdo je Daniel Kroupa? Životopis, informace, biografie, politici

Daniel Kroupa je český politik a filozof.
Vystudoval filozofii na Univerzitě Karlově a na Univerzitě Palackého v Olomouci. Získal titul Mgr. a Ph.D.
Před rokem 1989 pracoval v dělnických profesích, v 90. letech se stal členem Občanské demokratické unie (ODA) a byl zvolen poslancem Federálního shromáždění. Mandát získal i v roce 1996, kdy kandidoval do Poslanecké sněmovny a na konci 90. letech se postavil do čela strany. V roce 1998 se stal senátorem. Z Občanské demokratické unie vystoupil v roce 2003. Další pokusy prosadit se ve vysoké politice byly pro Kroupu neúspěšné.
Působil mimo jiné také jako vysokoškolský pedagog nebo člen Rady vlády pro lidská práva.
V roce 1996 vyšla jeho kniha fejetonů a úvah Svoboda a řád: sváteční rozhovory. Jeho texty se pravidelně objevují ve sbornících týkajících se společenských, politických nebo filozofických témat: např. Proč? Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme (2018) nebo Sametová revoluce po 30 letech (2019).Kdo je Daniel Kroupa? Životopis Daniel Kroupa, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Daniel Kroupa

Národnost: česká
Datum narození: 6. ledna 1949
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Daniel Kroupa? Pak se podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Germanizace? Rozumíte pojmu Sousloví? Vzpomněli byste si na význam slova Rezistor? Znáte pojem Autoremedura?

Klíčová slova: wikipedie, osobnosti, zajímavosti, politici, Daniel Kroupa, kdy se narodil Daniel Kroupa?, informace, datum narození, biografie, místo narození, životopis, osobnost, život, Daniel Kroupa, vysvětlení, narození

Pojem Daniel Kroupa je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Daniel Kroupa v následujících vyhledávačích

Najít výraz Daniel Kroupa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Daniel Kroupa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Daniel Kroupa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Daniel Kroupa v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Daniel Kroupa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Daniel Kroupa

Právě nyní již víte Kdo je to Daniel Kroupa? Kdy se narodil Daniel Kroupa? Kde se narodil Daniel Kroupa? Daniel Kroupa patří do sekce Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Daniel Kroupa řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Kroupa i v jiné kategorii než je politici.