Kdo je to?
Kdo je John Cleese? Životopis John Cleese, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

John Cleese

Kdo je John Cleese? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

John Marwood Cleese je anglický komik, filmový, seriálový a divadelní herec, který se nejvíce proslavil jako člen slavné komediální skupiny Monty Python. Cleese se narodil 27. října 1939 ve Weston-super-Mare v Anglii. Byl jediným dítětem Reginalda Francise Cleesea, pojišťovacího agenta, a jeho manželky Muriel Evelyn Crossové.
Cleese navštěvoval střední školu Clifton College v Bristolu a později absolvoval Downing College na Univerzitě v Cambridge, kde studoval právo a byl členem divadelní skupiny Cambridge Footlights.
Cleese zahájil svou kariéru v divadle a na rádiu, ale stal se hlavně známým díky televizi, kde byl jedním ze zakládajících členů komediální skupiny Monty Python. První televizní seriál skupiny, Monty Pythonův létající cirkus, se vysílal na BBC v letech 1969-1974. Monty Python se proslavil absurdním a surrealistickým humorem. Skupina následně vytvořila i několik filmů, včetně Monty Python a Svatý Grál (1975), Život Briana (1979) a Monty Pythonův smysl života (1983).
Po rozpadu Monty Python v roce 1983, Cleese pokračoval ve filmové a televizní kariéře. Je známý rovněž díky své roli v sitcomu Hotýlek z let 1975 a 1979. Během svého života hrál zejména v komediích. Objevil se v oblíbených snímcích jako Ryba jménem Wanda (1988), Král džungle (1997), Milionový závod, Harry Potter a kámen mudrců (2001), Dnes neumírej, Harry Potter a Tajemná komnata (2002), Cesta kolem světa za 80 dní (2004) a další. Svůj hlas propůjčil animovaným filmům Shrek 2 (2004), Valiant (2005), Shrek Třetí (2007), Shrek: Zvonec a konec (2010), aj.
Cleese byl během své kariéry oceněn řadou cen, včetně BAFTA (Ryba jménem Wanda – Nejlepší herec v hlavní roli) a Emmy. V roce 2000 byl jmenován čestným členem Order of the British Empire.
John Cleese byl během života celkem čtyřikrát ženatý. Z prvního manželství s Connie Boothovou (1968-1978) vzešla dcera Cynthia (*1971). Ze druhého manželství s Barbarou Trentham (1981-1990) má dceru Camillu (*1984), která je také herečka a komička. V letech 1992-2008 byl ženatý s americkou moderátorkou Alyce Eichelberger. Naposledy se oženil roku 2012 s Jennifer Wade.
Cleese je známý svým zájmem o psychologii a byl spoluautorem dvou knih na toto téma. Rovněž je znám svou láskou ke kočkám a v roce 2012 vydal knihu A Fish Called Wanda, která je pojmenována po jeho oblíbené kočce.Kdo je John Cleese? Životopis John Cleese, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě John Cleese

Národnost: anglická
Datum narození: 27. 10. 1939
Místo narození: Weston-Super-Mare, Somerset, Anglie

Popis osobnosti John Cleese můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Rmut? Víte, co je to Sekulární? Znáte pojem Zvyk? Rozumíte pojmu Konektivita?

Klíčová slova: wikipedie, narození, wiki, kdy se narodil John Cleese?, život, národnost, biografie, herectví, zajímavosti, osobnost, kdo je John Cleese?, datum narození, kde se narodil John Cleese?, informace, místo narození, popis

Pojem John Cleese je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu John Cleese doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín John Cleese v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo John Cleese ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo John Cleese ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo John Cleese ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz John Cleese ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo John Cleese například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to John Cleese?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to John Cleese? Kdy se narodil John Cleese? Kde se narodil John Cleese? John Cleese je v sekci Herectví

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka John Cleese dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Cleese i v jiné kategorii než je herectví.