Kdo je to?
Kdo je to Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polednice? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Polednice?

Co znamená a jaký je význam slova Polednice?

Polednice patří ke strašidlům, zmiňovaným především v lidových vyprávěnkách, pověstech a říkankách. Jedná se o smyšlenou ženskou postavu, která straší nebo odnáší děti přesně v poledne. Polednici proslavil K. J. Erben svou stejnojmennou básní ze sbírky Kytice, ve které matka vyzve Polednici, aby si odnesla zlobivé dítě, a když se jí přání splní, přitiskne dítě k sobě, aby je zachránila, a přitom je udusí. Polednice údajně patří ke zlým vílám.
Postava Polednice vystupuje i ve stejnojmenném filmu, v divadle se objevila v komediální hře Jiřího Suchého v Divadle Semafor, kde bájnou bytost ztvárnil herec Josef Dvořák.Kdo je to Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polednice? Lidé, nadpřirozené

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Polednice? s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Unisex? Víte, co je to Medicinbal? Rozumíte pojmu Kapary? Rozumíte pojmu Feedback?

Klíčová slova: význam, Polednice, termín, odborný výraz, původ slova, Polednice, slovo, synonymum, wiki, lexikon, pojem, nadpřirozené, informace, formulace, etymologie, heslo

Pojem Polednice je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Polednice lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Polednice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Polednice na Google.cz

Zkusit najít pojem Polednice ve Wikislovníku

Hledat pojem Polednice ve vyhledávači Yandex

Najít termín Polednice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Polednice například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Polednice? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Polednice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polednice? Definice pojmu Polednice je v sekci Nadpřirozené

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, definici, slovo, termín dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Polednice i v jiné kategorii než je sekce nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.