Kdo je to?
Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Polednice?

Co znamená a jaký je význam slova Polednice?

Polednice patří ke strašidlům, zmiňovaným především v lidových vyprávěnkách, pověstech a říkankách. Jedná se o smyšlenou ženskou postavu, která straší nebo odnáší děti přesně v poledne. Polednici proslavil K. J. Erben svou stejnojmennou básní ze sbírky Kytice, ve které matka vyzve Polednici, aby si odnesla zlobivé dítě, a když se jí přání splní, přitiskne dítě k sobě, aby je zachránila, a přitom je udusí. Polednice údajně patří ke zlým vílám.
Postava Polednice vystupuje i ve stejnojmenném filmu, v divadle se objevila v komediální hře Jiřího Suchého v Divadle Semafor, kde bájnou bytost ztvárnil herec Josef Dvořák.Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Tento text (Polednice) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Cyklon? Znáte definici termínu Čtvrtkmen? Rozumíte pojmu NASA? Pamatujete si definici pojmu Alžírská káva?

Klíčová slova: přesný výraz, kdo to je, původ slova, význam slova, popis, termín, co je to Polednice?, kdo je Polednice?, definice, etymologie, informace, význam, význam pojmu, co znamená, odborný výraz, slovo

Pojem Polednice je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Polednice v následujících zdrojích

Najít heslo Polednice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Polednice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Polednice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Polednice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Polednice například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Polednice

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Polednice? Kdo to byl Polednice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polednice? Definice pojmu Polednice je v kategorii nadpřirozené. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít pojem, termín, výraz, heslo řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Polednice i v jiné sekci než je kategorie nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.