Kdo je to?
Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Polednice?

Co znamená a jaký je význam slova Polednice?

Polednice patří ke strašidlům, zmiňovaným především v lidových vyprávěnkách, pověstech a říkankách. Jedná se o smyšlenou ženskou postavu, která straší nebo odnáší děti přesně v poledne. Polednici proslavil K. J. Erben svou stejnojmennou básní ze sbírky Kytice, ve které matka vyzve Polednici, aby si odnesla zlobivé dítě, a když se jí přání splní, přitiskne dítě k sobě, aby je zachránila, a přitom je udusí. Polednice údajně patří ke zlým vílám.
Postava Polednice vystupuje i ve stejnojmenném filmu, v divadle se objevila v komediální hře Jiřího Suchého v Divadle Semafor, kde bájnou bytost ztvárnil herec Josef Dvořák.Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Polednice s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je DLNA? Znáte termín Gestační váček? Rozumíte pojmu Ebrieta? Víte, co je to CHOPN?

Klíčová slova: co znamená, Polednice, vysvětlení, přesný výraz, význam pojmu, význam slova, popis, odborný výraz, nadpřirozené, kdo je Polednice?, formulace, pojem, definice, popis, význam, wiki

Pojem Polednice je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Polednice v následujících zdrojích

Hledat pojem Polednice ve Wikislovníku

Najít termín Polednice v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Polednice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polednice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Polednice například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Polednice? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Polednice? Kdo to byl Polednice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polednice? Definice pojmu Polednice se nachází v kategorii nadpřirozené. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.