Kdo je to?
Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Polednice?

Co znamená a jaký je význam slova Polednice?

Polednice patří ke strašidlům, zmiňovaným především v lidových vyprávěnkách, pověstech a říkankách. Jedná se o smyšlenou ženskou postavu, která straší nebo odnáší děti přesně v poledne. Polednici proslavil K. J. Erben svou stejnojmennou básní ze sbírky Kytice, ve které matka vyzve Polednici, aby si odnesla zlobivé dítě, a když se jí přání splní, přitiskne dítě k sobě, aby je zachránila, a přitom je udusí. Polednice údajně patří ke zlým vílám.
Postava Polednice vystupuje i ve stejnojmenném filmu, v divadle se objevila v komediální hře Jiřího Suchého v Divadle Semafor, kde bájnou bytost ztvárnil herec Josef Dvořák.Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Zaujalo vás slovo, termín Polednice? Potom se podělte s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Cyklon? Vzpomenete si na definici slova Kóma? Rozumíte pojmu NASA? Vzpomněli byste si na význam slova Kyberpunk?

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, etymologie, Polednice, popis, lexikon, pojem, kdo to je, definice, termín, heslo, wiki, synonymum, nadpřirozené, slovo, informace

Pojem Polednice je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Polednice v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Polednice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Polednice ve vyhledávači Yandex

Najít termín Polednice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Polednice například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Polednice

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Polednice? Kdo to byl Polednice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polednice? Definice pojmu Polednice patří do sekce nadpřirozené. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se vyhledat pojem, text, definici, kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Polednice hledat i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.