Kdo je to?
Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Polednice?

Co znamená a jaký je význam slova Polednice?

Polednice patří ke strašidlům, zmiňovaným především v lidových vyprávěnkách, pověstech a říkankách. Jedná se o smyšlenou ženskou postavu, která straší nebo odnáší děti přesně v poledne. Polednici proslavil K. J. Erben svou stejnojmennou básní ze sbírky Kytice, ve které matka vyzve Polednici, aby si odnesla zlobivé dítě, a když se jí přání splní, přitiskne dítě k sobě, aby je zachránila, a přitom je udusí. Polednice údajně patří ke zlým vílám.
Postava Polednice vystupuje i ve stejnojmenném filmu, v divadle se objevila v komediální hře Jiřího Suchého v Divadle Semafor, kde bájnou bytost ztvárnil herec Josef Dvořák.Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Líbí se vám definice kdo je to Polednice? Pak se podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Cyklon? Víte, co je to Cytologie? Rozumíte pojmu NASA? Rozumíte pojmu Klenba?

Klíčová slova: Polednice, informace, popis, formulace, odborný výraz, přesný výraz, význam, význam slova, lexikon, význam pojmu, definice, kdo je Polednice?, co je to Polednice?, vysvětlení, etymologie, termín

Pojem Polednice je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Polednice ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Polednice na Google.cz

Hledat termín Polednice ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Polednice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Polednice například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Co znamená Polednice? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Polednice? Kdo to byl Polednice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polednice? Definice pojmu Polednice je v sekci nadpřirozené. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo kupříkladu v projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Polednice i v jiné kategorii než je sekce nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.