Kdo je to?
Kdo je to Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polednice? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Polednice?

Co znamená a jaký je význam slova Polednice?

Polednice patří ke strašidlům, zmiňovaným především v lidových vyprávěnkách, pověstech a říkankách. Jedná se o smyšlenou ženskou postavu, která straší nebo odnáší děti přesně v poledne. Polednici proslavil K. J. Erben svou stejnojmennou básní ze sbírky Kytice, ve které matka vyzve Polednici, aby si odnesla zlobivé dítě, a když se jí přání splní, přitiskne dítě k sobě, aby je zachránila, a přitom je udusí. Polednice údajně patří ke zlým vílám.
Postava Polednice vystupuje i ve stejnojmenném filmu, v divadle se objevila v komediální hře Jiřího Suchého v Divadle Semafor, kde bájnou bytost ztvárnil herec Josef Dvořák.Kdo je to Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Polednice? Lidé, nadpřirozené

Definici pojmu Polednice sdílejte s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Unisex? Vzpomněli byste si co znamená slovo PCR test? Rozumíte pojmu Gastronomie? Víte co je Poloostrov?

Klíčová slova: Polednice, termín, wiki, formulace, etymologie, přesný výraz, původ slova, pojem, přesný výraz, význam, Polednice, přesný význam, synonymum, lexikon, heslo, informace

Pojem Polednice je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Polednice v dalších zdrojích

Najít výraz Polednice ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Polednice na Youtube

Najít termín Polednice na Google obrázcích

Vyhledat termín Polednice ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Polednice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Polednice například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Polednice, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Polednice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polednice? Definice pojmu Polednice je v kategorii Nadpřirozené

Text vytvořen pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Polednice i v jiných kategoriích (než nadpřirozené).

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.