Kdo je to?
Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Polednice?

Co znamená a jaký je význam slova Polednice?

Polednice patří ke strašidlům, zmiňovaným především v lidových vyprávěnkách, pověstech a říkankách. Jedná se o smyšlenou ženskou postavu, která straší nebo odnáší děti přesně v poledne. Polednici proslavil K. J. Erben svou stejnojmennou básní ze sbírky Kytice, ve které matka vyzve Polednici, aby si odnesla zlobivé dítě, a když se jí přání splní, přitiskne dítě k sobě, aby je zachránila, a přitom je udusí. Polednice údajně patří ke zlým vílám.
Postava Polednice vystupuje i ve stejnojmenném filmu, v divadle se objevila v komediální hře Jiřího Suchého v Divadle Semafor, kde bájnou bytost ztvárnil herec Josef Dvořák.Kdo je to, byl Polednice? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Polednice? Lidé, nadpřirozené

Definici slova Polednice můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Cyklon? Víte co je Smalt? Rozumíte pojmu NASA? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zeolit?

Klíčová slova: heslo, původ slova, vysvětlení, wiki, etymologie, slovo, nadpřirozené, synonymum, kdo to je, termín, popis, definice, pojem, kdo je Polednice?, význam, informace

Pojem Polednice je v kategorii Nadpřirozené, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat frázi Polednice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Polednice na Youtube

Vyhledat heslo Polednice v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Polednice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Polednice například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Polednice, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Polednice? Kdo to byl Polednice? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Polednice? Definice pojmu Polednice se nachází v sekci nadpřirozené. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat výraz, termín, heslo, výraz dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nadpřirozené.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.