Kdo je to?
Kdo byl Pavel Peca? Životopis Pavel Peca, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Pavel Peca

Kdo byl Pavel Peca? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, zločin

Pavel Peca byl český sériový vrah, který za trojnásobnou vraždu dostal roku 1994 doživotní trest. Peca se narodil v Československu. Pracoval několik let v Hradci Králové jako řidič (multikára). Měl manželku Zdeňku a dvě dcery. S ženou se rozvedl roku 1987, ale i po rozvodu spolu sdíleli střechu nad hlavou.
Dne 19. 5. 1993 se účastnil Peca protipožárního školení, po kterém odešel z práce. Cestou domů navštívil nejprve restauraci Na malém růžku, poté ještě jednu restauraci, aby to vypadalo, že se normálně vrací z práce. Následně přišel domů opilý, začal se hádat se ženou a odešel do stodoly. Ve stodole sebral sekeru a vrátil se do domu. Nejprve devíti ranami sekerou zabil starší dceru Petru (19 let) a následně ubil i svou manželku sedmi ranami. Po tomto hrůzném činu sepsal dopis na rozloučenou, kde vinil manželku z nevěry a rozpadu manželství (nevěrný ale byl Peca). Poté se vrátila domů i mladší dcera Radka, kterou Peca deseti ranami sekerou usmrtil také. Bylo ji teprve 14 let.
Peca odešel z domu a šel do hospody. Přemýšlel nad sebevraždou, ale nevěděl jak to udělat. Po pár hodinách byl policií dopaden.
V roce 1994 byl Pavlu Pecovi udělen Krajským soudem v Hradci Králové trest odnětí svobody v délce 25 let. Státní zástupce Miroslav Antl se odvolal k Vrchnímu soudu v Praze, který následně zvýšil Pecovi trest na doživotí. Trest si odseděl postupně ve věznicích Mírov, Valdice, Rýnovice a Ruzyně.
Pavel Peca zemřel v roce 2012 pravděpodobně na rakovinu. Bylo mu 63 let.Kdo byl Pavel Peca? Životopis Pavel Peca, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní údaje o osobě Pavel Peca

Národnost: česká
Datum narození: 22. 10. 1948
Místo narození: Československo
Datum úmrtí: 24. 5. 2012

Zaujala vás biografie osobnosti Pavel Peca? Potom se podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Pišingr? Znáte termín Pátá kolona? Vzpomněli byste si na význam slova Jogamatka? Víte, co je to Laser game?

Klíčová slova: wikipedie, vysvětlení, datum úmrtí, kdy se narodil Pavel Peca?, Pavel Peca, popis, národnost, zajímavosti, zločin, místo narození, nežijící, život, informace, biografie, wiki, lexikon

Pojem Pavel Peca je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Pavel Peca lze najít v následujících zdrojích

Hledat výraz Pavel Peca ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Pavel Peca ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Pavel Peca ve Wikislovníku

Najít výraz Pavel Peca ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Pavel Peca ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Peca například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Životopis, kdo je Pavel Peca? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Pavel Peca? Kdy se narodil Pavel Peca? Kde se narodil Pavel Peca? Kdy zemřel Pavel Peca? Pavel Peca se nachází v sekci Zločin

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Pavel Peca dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Peca i v jiné kategorii než je zločin.