Kdo je to?
Kdo byl Victor Capesius? Životopis Victor Capesius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Victor Capesius?

Kdo byl Victor Capesius? Životopis, informace, biografie, zločin

Victor Capesius byl během druhé světové války od roku 1943 hlavním lékárníkem v koncentračním táboře v Osvětimi a válečný zločinec. Capesius se narodil ve městě Szerdahely (dnešní Rumunsko) v dobách Rakouska-Uherska, kde patřil do rodiny německé menšiny. V Szerdahely úspěšně odmaturoval na gymnáziu a poté nastoupil na studium farmakologie v rumunské Kluži. Během studia absolvoval povinnou vojenskou službu v rumunské armádě. Po návratu z armády pokračoval ve studiu na Vídni, kde studia také dokončil.
Když Německo obsadilo Rumunsko, nastoupil Capesius ihned do německé armády, kde prošel výcvikem u jednotek SS. Díky vystudovanému oboru farmakologie se Capesius stal v armádě lékárníkem. Prošel koncentračními tábory Dachau a Oranienburg. Následně byl poslán do polské Varšavy, kde působil v ústředním sanitárním skladě, stejně jako předtím i v Berlíně.
Jeho poslední štací za druhé světové války byl koncentrační tábor Osvětim, kde se stál hlavním vedoucím lékárny SS roku 1943. V táboře se účastnil selekcí vězňů. Často využíval také znalost maďarského jazyka, když byli do tábora přivezeni židé z Maďarska. V Osvětimi působil jako vedoucí lékárny a skladoval také cyklon B až do ledna 1945, kdy musel být tábor evakuován.
Po druhé světové válce byl Capesius v britském zajetí. Kvůli nedostatku svědků byl následně ze zajetí propuštěn. Kvůli své minulosti v SS bylo pro něj těžké najít zaměstnání. Začal proto studovat ve Stuttgartu na místní elektrotechnice. Přestěhoval se do Mnichova, kde byl rozpoznán jedním vězněm z Osvětimi a zatčen (tentokrát) americkou armádou. Byl však opět propuštěn.
Casepius si v roce 1950 založil v německém městě Göppingen vlastní lékárnu a kosmetický salón (je pravděpodobné, že peníze získával v táborech okrádáním vězňů – to však Capesius později u soudu popřel).
Roku 1959 byl Capesius vzat do vazby a byl shledán vinným v Osvětimském procesu. Za jeho zločiny proti lidskosti dostal devět let odnětí svobody. Trest si odseděl a v roce 1969 byl propuštěn na svobodu. Do Rumunska se již nikdy nevrátil. Zemřel v Göppingenu roku 1985 ve věku 78 let.Kdo byl Victor Capesius? Životopis Victor Capesius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní informace o osobě Victor Capesius

Národnost: rakouská
Datum narození: 7. 2. 1907
Místo narození: Szerhadely, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 20. 3. 1985

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Victor Capesius sdílet s ostatními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Nagajka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Komorbidita? Víte, co je to Princip? Znáte termín THX?

Klíčová slova: kdo to je, osobnost, biografie, lexikon, kdy se narodil Victor Capesius?, Kdy zemřel Victor Capesius, kdo je Victor Capesius?, nežijící, vysvětlení, místo narození, národnost, životopis, wiki, život, osobnosti, narození

Pojem Victor Capesius je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Victor Capesius ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Victor Capesius ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Victor Capesius ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Victor Capesius ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Victor Capesius ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Victor Capesius například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Victor Capesius? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Victor Capesius? Kdy se narodil Victor Capesius? Kde se narodil Victor Capesius? Kdy zemřel Victor Capesius? Victor Capesius patří do kategorie Zločin

Sepsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Victor Capesius třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Victor Capesius i v jiné kategorii než je zločin.