Kdo je to?
Kdo byl Victor Capesius? Životopis Victor Capesius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Victor Capesius?

Kdo byl Victor Capesius? Životopis, informace, biografie, zločin

Victor Capesius byl během druhé světové války od roku 1943 hlavním lékárníkem v koncentračním táboře v Osvětimi a válečný zločinec. Capesius se narodil ve městě Szerdahely (dnešní Rumunsko) v dobách Rakouska-Uherska, kde patřil do rodiny německé menšiny. V Szerdahely úspěšně odmaturoval na gymnáziu a poté nastoupil na studium farmakologie v rumunské Kluži. Během studia absolvoval povinnou vojenskou službu v rumunské armádě. Po návratu z armády pokračoval ve studiu na Vídni, kde studia také dokončil.
Když Německo obsadilo Rumunsko, nastoupil Capesius ihned do německé armády, kde prošel výcvikem u jednotek SS. Díky vystudovanému oboru farmakologie se Capesius stal v armádě lékárníkem. Prošel koncentračními tábory Dachau a Oranienburg. Následně byl poslán do polské Varšavy, kde působil v ústředním sanitárním skladě, stejně jako předtím i v Berlíně.
Jeho poslední štací za druhé světové války byl koncentrační tábor Osvětim, kde se stál hlavním vedoucím lékárny SS roku 1943. V táboře se účastnil selekcí vězňů. Často využíval také znalost maďarského jazyka, když byli do tábora přivezeni židé z Maďarska. V Osvětimi působil jako vedoucí lékárny a skladoval také cyklon B až do ledna 1945, kdy musel být tábor evakuován.
Po druhé světové válce byl Capesius v britském zajetí. Kvůli nedostatku svědků byl následně ze zajetí propuštěn. Kvůli své minulosti v SS bylo pro něj těžké najít zaměstnání. Začal proto studovat ve Stuttgartu na místní elektrotechnice. Přestěhoval se do Mnichova, kde byl rozpoznán jedním vězněm z Osvětimi a zatčen (tentokrát) americkou armádou. Byl však opět propuštěn.
Casepius si v roce 1950 založil v německém městě Göppingen vlastní lékárnu a kosmetický salón (je pravděpodobné, že peníze získával v táborech okrádáním vězňů – to však Capesius později u soudu popřel).
Roku 1959 byl Capesius vzat do vazby a byl shledán vinným v Osvětimském procesu. Za jeho zločiny proti lidskosti dostal devět let odnětí svobody. Trest si odseděl a v roce 1969 byl propuštěn na svobodu. Do Rumunska se již nikdy nevrátil. Zemřel v Göppingenu roku 1985 ve věku 78 let.Kdo byl Victor Capesius? Životopis Victor Capesius, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Victor Capesius

Národnost: rakouská
Datum narození: 7. 2. 1907
Místo narození: Szerhadely, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 20. 3. 1985

Sdílejte tuto stránku s osobností Victor Capesius s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Nagajka? Pamatujete si definici pojmu Rovnodennost? Víte, co je to Velikonoce? Vzpomněli byste si co znamená slovo P2P?

Klíčová slova: Kdy zemřel Victor Capesius, zločin, život, národnost, narození, kdy se narodil Victor Capesius?, kdo je Victor Capesius?, datum narození, osobnost, národnost, wiki, wikipedie, informace, zajímavosti, kdo to je, popis

Pojem Victor Capesius je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít frázi Victor Capesius ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Victor Capesius na Youtube

Vyhledat slovo Victor Capesius na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Victor Capesius ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Victor Capesius ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Victor Capesius například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Victor Capesius?

Nyní již víte Kdo byl Victor Capesius? Kdy se narodil Victor Capesius? Kde se narodil Victor Capesius? Kdy zemřel Victor Capesius? Victor Capesius je v kategorii Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Victor Capesius řekněme třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Victor Capesius i v jiné kategorii než je zločin.