Kdo je to?
Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Apolinář? Lidé, křesťanství

Kdo je to Apolinář?

Co znamená a jaký je význam slova Apolinář?

Apolinář je křesťanský světec - též sv. Apolinář z Ravenny.
Není zcela jasné, v jakém období Apolinář žil, jde však o světce rané křesťanské církve. Doložitelně byl prvním biskupem Ravenny. Působil také jako misionář. Stal se mučedníkem, když byl zavražděn, protože odmítl obětovat pohanským bohům.
Informace o jeho životě čerpáme hlavně z tzv. Zlaté legendy, což je rukopis ze 13. století věnovaný životopisům svatých. Právě odtud se dozvídáme legendu o zázracích, které Apolinář konal - především se jednalo o zázračná uzdravení. I proto patří k těm světcům, na které se křesťané obracejí s modlitbou v případě nemocí.
Římskokatolická církev slaví svátek svatého Apolináře 20. července. Uznávám je i jinými křesťanskými církvemi.Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Apolinář? Lidé, křesťanství

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Emise? Znáte definici termínu Sangvinik? Vzpomněli byste si co označuje výraz Libreto? Pamatujete si definici pojmu Semestr?

Klíčová slova: etymologie, přesný výraz, formulace, Apolinář, informace, co znamená, wikipedie, synonymum, slovo, přesný význam, význam slova, pojem, přesný výraz, původ slova, vysvětlení, heslo

Pojem Apolinář je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Apolinář na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apolinář ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Apolinář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Apolinář ve Wikislovníku

Najít výraz Apolinář na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Apolinář například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Co znamená Apolinář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Apolinář? Definice pojmu Apolinář se nachází v sekci Křesťanství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste též najít informace pojem, definici, text, výraz dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Křesťanství).