Kdo je to?
Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Apolinář? Lidé, křesťanství

Kdo je to Apolinář?

Jaký je význam slova Apolinář? Co to znamená?

Apolinář je křesťanský světec - též sv. Apolinář z Ravenny.
Není zcela jasné, v jakém období Apolinář žil, jde však o světce rané křesťanské církve. Doložitelně byl prvním biskupem Ravenny. Působil také jako misionář. Stal se mučedníkem, když byl zavražděn, protože odmítl obětovat pohanským bohům.
Informace o jeho životě čerpáme hlavně z tzv. Zlaté legendy, což je rukopis ze 13. století věnovaný životopisům svatých. Právě odtud se dozvídáme legendu o zázracích, které Apolinář konal - především se jednalo o zázračná uzdravení. I proto patří k těm světcům, na které se křesťané obracejí s modlitbou v případě nemocí.
Římskokatolická církev slaví svátek svatého Apolináře 20. července. Uznáván je i jinými křesťanskými církvemi.Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Apolinář? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Apolinář? s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Zvratné zájmeno? Víte, co je to Blesk? Vzpomněli byste si co označuje výraz Výtržnictví? Rozumíte pojmu Bliny?

Klíčová slova: formulace, význam, wiki, křesťanství, význam pojmu, Apolinář, přesný výraz, křesťanství, popis, Apolinář, přesný význam, wikipedie, heslo, co znamená, termín, definice

Pojem Apolinář je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít heslo Apolinář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Apolinář ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Apolinář ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Apolinář na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Apolinář ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apolinář například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Apolinář? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Apolinář? Definice pojmu Apolinář je v sekci Křesťanství

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste najít informace pojem, slovo, termín, definici třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie křesťanství.