Kdo je to?
Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Apolinář? Lidé, křesťanství

Apolinář

Co znamená a jaký je význam slova Apolinář?

Apolinář je křesťanský světec - též sv. Apolinář z Ravenny.
Není zcela jasné, v jakém období Apolinář žil, jde však o světce rané křesťanské církve. Doložitelně byl prvním biskupem Ravenny. Působil také jako misionář. Stal se mučedníkem, když byl zavražděn, protože odmítl obětovat pohanským bohům.
Informace o jeho životě čerpáme hlavně z tzv. Zlaté legendy, což je rukopis ze 13. století věnovaný životopisům svatých. Právě odtud se dozvídáme legendu o zázracích, které Apolinář konal - především se jednalo o zázračná uzdravení. I proto patří k těm světcům, na které se křesťané obracejí s modlitbou v případě nemocí.
Římskokatolická církev slaví svátek svatého Apolináře 20. července. Uznáván je i jinými křesťanskými církvemi.Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Apolinář? Lidé, křesťanství

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Zvratné sloveso? Víte co je Ešus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Honitba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aliterace?

Klíčová slova: Apolinář, etymologie, význam slova, křesťanství, formulace, popis, co znamená, synonymum, přesný výraz, původ slova, pojem, odborný výraz, přesný význam, informace, význam, wiki

Pojem Apolinář je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít Apolinář na Google obrázcích

Vyhledat heslo Apolinář v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Apolinář ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apolinář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Apolinář na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apolinář například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Apolinář, definice, vysvětlení pojmu

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Apolinář? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Apolinář? Definice pojmu Apolinář patří do kategorie Křesťanství

Kategorie křesťanství, kostel prázdný, apolinář, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Vyzkoušejte nalézt informace výraz, slovo, definici, slovíčko dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než křesťanství).