Kdo je to?
Kdo je Eva Zamrazilová? Životopis Eva Zamrazilová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Eva Zamrazilová

Kdo je Eva Zamrazilová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Eva Zamrazilová je česká ekonomka, která se narodila v Praze dne 8. května 1961.
Studovala na Vysoké škole ekonomické (VŠE) v Praze na Národohospodářské fakultě, kde získala titul Ing. Následně pokračovala na Katedře statistiky téže fakulty v doktorském studiu, které úspěšně zakončila v roce 1990 promocí a byl jí udělen titul CSc.
Po studiu vyučovala na VŠE ekonomickou statistiku a teorii statistiky a byla vědeckou pracovnicí v Ústavu prognózování VŠE v Praze. Pracovala i na Československé akademii věd v Ekonomickém ústavu a mimo akademii ve Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí.
Během 90. let 20. století se zajímala o transformaci české ekonomiky. V této době vycestovala do zahraničí na několik krátkodobých stáží.
Od roku 1994 do 2008 byla součástí týmu hlavního ekonoma Komerční banky a podílela se na makroekonomických analýzách a prognózách. Dne 1. března 2008 nastoupila do funkce členky bankovní rady České národní banky, do které ji jmenoval tehdejší prezident Václav Klaus. V radě byla do vypršení svého mandátu 28. února 2014. Poté se 1. srpna 2014 stala hlavní ekonomkou České bankovní asociace. V této funkci setrvala do 24. ledna 2018. Několik měsíců předtím byla navržena vládou na předsedkyni Národní rozpočtové rady, která měla nově vzniknout. Do funkce nastoupila 5. ledna 2018 a zůstala v ní do 30. června 2022. Před koncem jejího působení v Národní rozpočtové radě ji prezident Miloš Zeman jmenoval viceguvernérkou České národní banky a členkou bankovní rady tamtéž. Obou funkcí se ujala 1. července 2022.
V roce 2014 se Eva Zamrazilová rozhodla kandidovat do Evropského parlamentu. Kandidovala z pozice nestraníka na třetím místě kandidátky strany ODS. Ve volbách však ODS získala pouze 7,67 % a straně tak připadly jen dva mandáty. Z tohoto důvodu se členkou Evropského parlamentu nestala.Kdo je Eva Zamrazilová? Životopis Eva Zamrazilová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Základní údaje o osobě Eva Zamrazilová

Národnost: česká
Datum narození: 8. května 1961
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Eva Zamrazilová s jinými lidmina internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Zoom? Vzpomenete si na definici slova Penetrace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kickbox? Vzpomněli byste si na význam slova Exodus?

Klíčová slova: wiki, kdo je Eva Zamrazilová?, osobnosti, popis, místo narození, život, vysvětlení, zajímavosti, narození, politika, kdy se narodila Eva Zamrazilová?, životopis, biografie, Eva Zamrazilová, Eva Zamrazilová, lexikon

Pojem Eva Zamrazilová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít Eva Zamrazilová ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Eva Zamrazilová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Eva Zamrazilová ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Eva Zamrazilová na Youtube

Vyhledat pojem Eva Zamrazilová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Zamrazilová například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eva Zamrazilová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Eva Zamrazilová? Kdy se narodila Eva Zamrazilová? Kde se narodila Eva Zamrazilová? Eva Zamrazilová je v sekci Politika

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Eva Zamrazilová řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Zamrazilová i v jiné kategorii než je politika.