Kdo je to?
Kdo je Eva Zamrazilová? Životopis Eva Zamrazilová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Kdo je Eva Zamrazilová?

Kdo je Eva Zamrazilová? Životopis, informace, biografie, politika

Eva Zamrazilová je česká ekonomka, která se narodila v Praze dne 8. května 1961.
Studovala na Vysoké škole ekonomické (VŠE) v Praze na Národohospodářské fakultě, kde získala titul Ing. Následně pokračovala na Katedře statistiky téže fakulty v doktorském studiu, které úspěšně zakončila v roce 1990 promocí a byl jí udělen titul CSc.
Po studiu vyučovala na VŠE ekonomickou statistiku a teorii statistiky a byla vědeckou pracovnicí v Ústavu prognózování VŠE v Praze. Pracovala i na Československé akademii věd v Ekonomickém ústavu a mimo akademii ve Výzkumném ústavu práce a sociálních věcí.
Během 90. let 20. století se zajímala o transformaci české ekonomiky. V této době vycestovala do zahraničí na několik krátkodobých stáží.
Od roku 1994 do 2008 byla součástí týmu hlavního ekonoma Komerční banky a podílela se na makroekonomických analýzách a prognózách. Dne 1. března 2008 nastoupila do funkce členky bankovní rady České národní banky, do které ji jmenoval tehdejší prezident Václav Klaus. V radě byla do vypršení svého mandátu 28. února 2014. Poté se 1. srpna 2014 stala hlavní ekonomkou České bankovní asociace. V této funkci setrvala do 24. ledna 2018. Několik měsíců předtím byla navržena vládou na předsedkyni Národní rozpočtové rady, která měla nově vzniknout. Do funkce nastoupila 5. ledna 2018 a zůstala v ní do 30. června 2022. Před koncem jejího působení v Národní rozpočtové radě ji prezident Miloš Zeman jmenoval viceguvernérkou České národní banky a členkou bankovní rady tamtéž. Obou funkcí se ujala 1. července 2022.
V roce 2014 se Eva Zamrazilová rozhodla kandidovat do Evropského parlamentu. Kandidovala z pozice nestraníka na třetím místě kandidátky strany ODS. Ve volbách však ODS získala pouze 7,67 % a straně tak připadly jen dva mandáty. Z tohoto důvodu se členkou Evropského parlamentu nestala.Kdo je Eva Zamrazilová? Životopis Eva Zamrazilová, osobnosti, slavná žena z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Eva Zamrazilová

Národnost: česká
Datum narození: 8. května 1961
Místo narození: Praha

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Eva Zamrazilová sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Guarana? Vzpomněli byste si na význam slova Remarketing? Vzpomněli byste si co znamená slovo Iontový nápoj? Znáte definici termínu Červené maso?

Klíčová slova: kdy se narodila Eva Zamrazilová?, kde se narodila Eva Zamrazilová?, wiki, kdo je Eva Zamrazilová?, datum narození, politika, politika, národnost, osobnost, život, životopis, popis, informace, zajímavosti, lexikon, vysvětlení

Pojem Eva Zamrazilová je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Eva Zamrazilová ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Eva Zamrazilová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Eva Zamrazilová ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Eva Zamrazilová na Google.cz

Vyhledat heslo Eva Zamrazilová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Zamrazilová například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Eva Zamrazilová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Eva Zamrazilová? Kdy se narodila Eva Zamrazilová? Kde se narodila Eva Zamrazilová? Eva Zamrazilová je v kategorii Politika

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Eva Zamrazilová třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Zamrazilová i v jiné kategorii než je politika.