Kdo je to?
Kdo je Cyndi Lauper? Životopis Cyndi Lauper, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Cyndi Lauper?

Kdo je Cyndi Lauper? Životopis, informace, biografie, hudba

Cynthia Ann Stephanie Lauper Thornton, americká zpěvačka, skladatelka, herečka a velká aktivistka, si své jméno zkrátila na jednoduché a lehce zapamatovatelné jméno Cyndi Lauper. Její kariéra začala se skupinou Angel. V roce 1982 se ale skupina rozpadla a Cyndi nastoupila na svoji úspěšnou, sólovou kariéru, trvající více než 40 let. V roce 2016 se dočkala vlastní hvězdy na Hollywodském chodníku slávy.
Že byla její kariéra více nežli plodná, dokazuje 11 studiových alb. Její aktivity zasahovaly i do skládaní písní k filmům a muzikálům. V roce 2013 za to získala cenu Tony za nejlepší původní hudbu k muzikálu Kinky Boots. Tím se zapsala do historie udílení těchto cen jako první žena, která ji získala. Muzikální projekt sám o sobě obdržel dalších pět cen Tony, včetně ceny za nejlepší nový muzikál. Další úspěch přišel o rok později, kdy Lauper získala cenu Grammy za muzikálové album. Několik dalších ocenění na sebe nenechalo dlouho čekat.
Byla uvedena do Síně slávy skladatelů, včetně již zmiňovaného chodníku slávy. Také je jedním z mála zpěváků, kteří dokázali vyhrát tři ze čtyř hlavních amerických cen za zábavu. Není se ani čemu divit, protože Lauper za celou svoji dlouhou hudební kariéru prodala více než 50 milionů desek po celém světě.
Lauper je také známá pro svoji osobitost, a hlavně střídání různých barev vlasů, včetně excentrického oblékání. Zapomenout se samozřejmě nesmí na její barvu hlasu, a hlavně čtyřoktávový pěvecký rozsah. Také je potřeba zmínit její další aktivitu. Je velkou zastánkyní práv LGBT ve Spojených státech. Zřejmě její myšlení ovlivnila starší sestra, která je lesba. Za tohle její úsilí obdržela v roce 2013 další ocenění a byla pozvána jako speciální host na druhou inauguraci tehdejšího prezidenta Baracka Obamy.
Dětství a mládí Lauper bylo poznamenáno katolismem. Její otec Fred měl německé a švýcarské předky, matka Catrin se mohla pochlubit italskými kořeny, konkrétně sicilskými. Lauper má mladšího bratra Freda a starší sestru Ellen. Manželství jejich rodičů bylo rozvedeno, když bylo Cyndi pouhých pět let. Matka se záhy znovu vdala a opět rozvedla. Ve svých dvanácti letech v sobě objevila muzikálnost. Začala skládat písně a hrát na svoji první kytaru, kterou dostala od své sestry. Již tehdy začala provokovat různými barvami vlasů, který vedl k tomu, že po ní její spolužáci házeli kameny a různě ji šikanovali. Lauper začala studovat na Richnmond Hill High School, ale školu nedokončila. Díky svému násilnickému otčímovi utekla v sedmnácti z domu, aby dva týdny trávila pouze se svým psem v lese. Nakonec se rozhodla odjet do Vermontu, kde začala navštěvovat umělecké kurzy, a přitom se živit různými druhy práce. Vyplatilo se a v roce 2019 získala Lauper čestný titul doktora literatury. V roce 1991 se provdala za herce Davida Thortona, s nímž počala svého jediného syna.Kdo je Cyndi Lauper? Životopis Cyndi Lauper, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Cyndi Lauper

Národnost: americká
Datum narození: 22. června 1953
Místo narození: Brooklyn, New York

Líbí se stručný životopis s osobou Cyndi Lauper? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Antropologie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fundus? Vzpomněli byste si na význam slova Paralaxa? Znáte termín Flattr?

Klíčová slova: zajímavosti, místo narození, lexikon, národnost, kdy se narodila Cyndi Lauper?, biografie, životopis, kde se narodila Cyndi Lauper?, hudba, wiki, osobnosti, popis, hudba, Cyndi Lauper, datum narození, život

Pojem Cyndi Lauper je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Cyndi Lauper v následujících zdrojích

Najít termín Cyndi Lauper ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Cyndi Lauper ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Cyndi Lauper ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Cyndi Lauper ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Cyndi Lauper na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyndi Lauper například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Cyndi Lauper? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Cyndi Lauper? Kdy se narodila Cyndi Lauper? Kde se narodila Cyndi Lauper? Cyndi Lauper je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Cyndi Lauper dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cyndi Lauper i v jiné kategorii než je hudba.