Kdo je to?
Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Wolfgang Amadeus Mozart

Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Wolfgang Amadeus Mozart byl rakouský skladatel a hudebník, představitel tzv. Vídeňského klasicizmu. Byl považován za zázračné dítě, koncertoval již od svých čtyř let. Hrál především na cembalo a klavír a v osmi letech složil svou první symfonii. Působil nejdříve jako varhaník u dvora salcburského arcibiskupa, odkud odešel do Vídně. Tam se brzy stal proslulým a obsadil místo císařského komorního skladatele. Velkou popularitu získal i v Praze. Později byl svobodným umělcem a psal na zakázku pro své přátele a příznivce.
Je autorem více než 600 skladeb, symfonií, koncertů, oper a dalších děl. K nejznámějším a nejoblíbenějším Mozartovým dílům patří Malá noční hudba (serenáda pro smyčce) nebo opery jako Figarova svatba, Kouzelná flétna či Don Giovanni. V průběhu života Wolfgang Amadeus Mozart zažil období hojnosti i chudoby. V závěru života byl osamocený a neměl mnoho prostředků, takže byl pohřben ve Vídni do hrobu pro chudinu.Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Wolfgang Amadeus Mozart

Národnost: rakouská
Datum narození: 27. ledna 1756
Místo narození: Salzburg
Datum úmrtí: 5. prosince 1791

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Wolfgang Amadeus Mozart s vašimi známými a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Slabika? Vzpomněli byste si na význam slova Karbon? Pamatujete si definici pojmu Konsiliární vyšetření? Znáte definici termínu OnlyFans?

Klíčová slova: informace, Wolfgang Amadeus Mozart, popis, datum úmrtí, národnost, datum narození, narození, wikipedie, kdy se narodil Wolfgang Amadeus Mozart?, Kdy zemřel Wolfgang Amadeus Mozart, wiki, život, Wolfgang Amadeus Mozart, kdo to je, osobnost, osobnosti

Pojem Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Wolfgang Amadeus Mozart

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wolfgang Amadeus Mozart ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Wolfgang Amadeus Mozart ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Wolfgang Amadeus Mozart na Google.cz

Hledat videa s názvem Wolfgang Amadeus Mozart na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Wolfgang Amadeus Mozart například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart?

Právě jste zjistili Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kde se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy zemřel Wolfgang Amadeus Mozart? Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Wolfgang Amadeus Mozart například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wolfgang Amadeus Mozart i v jiné kategorii než je hudba.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?