Kdo je to?
Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart?

Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis, informace, biografie, hudba

Wolfgang Amadeus Mozart byl rakouský skladatel a hudebník, představitel tzv. Vídeňského klasicizmu. Byl považován za zázračné dítě, koncertoval již od svých čtyř let. Hrál především na cembalo a klavír a v osmi letech složil svou první symfonii. Působil nejdříve jako varhaník u dvora salcburského arcibiskupa, odkud odešel do Vídně. Tam se brzy stal proslulým a obsadil místo císařského komorního skladatele. Velkou popularitu získal i v Praze. Později byl svobodným umělcem a psal na zakázku pro své přátele a příznivce.
Je autorem více než 600 skladeb, symfonií, koncertů, oper a dalších děl. K nejznámějším a nejoblíbenějším Mozartovým dílům patří Malá noční hudba (serenáda pro smyčce) nebo opery jako Figarova svatba, Kouzelná flétna či Don Giovanni. V průběhu života Wolfgang Amadeus Mozart zažil období hojnosti i chudoby. V závěru života byl osamocený a neměl mnoho prostředků, takže byl pohřben ve Vídni do hrobu pro chudinu.Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Wolfgang Amadeus Mozart

Národnost: rakouská
Datum narození: 27. ledna 1756
Místo narození: Salzburg
Datum úmrtí: 5. prosince 1791

Zaujala vás biografie osobnosti Wolfgang Amadeus Mozart? Potom se podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Referendum? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pašmína? Pamatujete si definici pojmu Velur? Znáte termín Ganglion?

Klíčová slova: život, kde se narodil Wolfgang Amadeus Mozart?, Kdy zemřel Wolfgang Amadeus Mozart, zajímavosti, wiki, hudba, vysvětlení, místo narození, Wolfgang Amadeus Mozart, nežijící, životopis, popis, kdo je Wolfgang Amadeus Mozart?, kdo to je, wikipedie, osobnost

Pojem Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wolfgang Amadeus Mozart ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Wolfgang Amadeus Mozart ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Wolfgang Amadeus Mozart například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart?

Právě jste zjistili Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kde se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy zemřel Wolfgang Amadeus Mozart? Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Wolfgang Amadeus Mozart například v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wolfgang Amadeus Mozart i v jiné kategorii než je hudba.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?