Kdo je to?
Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart?

Kdo to byl Wolfgang Amadeus Mozart? Stručný životopis

Wolfgang Amadeus Mozart byl rakouský skladatel a hudebník, představitel tzv. Vídeňského klasicizmu. Byl považován za zázračné dítě, koncertoval již od svých čtyř let. Hrál především na cembalo a klavír a v osmi letech složil svou první symfonii. Působil nejdříve jako varhaník u dvora salcburského arcibiskupa, odkud odešel do Vídně. Tam se brzy stal proslulým a obsadil místo císařského komorního skladatele. Velkou popularitu získal i v Praze. Později byl svobodným umělcem a psal na zakázku pro své přátele a příznivce.
Je autorem více než 600 skladeb, symfonií, koncertů, oper a dalších děl. K nejznámějším a nejoblíbenějším Mozartovým dílům patří Malá noční hudba (serenáda pro smyčce) nebo opery jako Figarova svatba, Kouzelná flétna či Don Giovanni. V průběhu života Wolfgang Amadeus Mozart zažil období hojnosti i chudoby. V závěru života byl osamocený a neměl mnoho prostředků, takže byl pohřben ve Vídni do hrobu pro chudinu.Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Wolfgang Amadeus Mozart

Národnost: rakouská
Datum narození: 27. ledna 1756
Místo narození: Salzburg
Datum úmrtí: 5. prosince 1791

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Referendum? Pamatujete si definici pojmu Downův syndrom? Pamatujete si definici pojmu Halal? Vzpomněli byste si co znamená slovo Prdelačka?

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, vysvětlení, popis, lexikon, přesný výraz, význam slova, co znamená, slovo, etymologie, kdo je Wolfgang Amadeus Mozart?, wiki, definice, odborný výraz, formulace, heslo

Pojem Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Wolfgang Amadeus Mozart ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wolfgang Amadeus Mozart ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Wolfgang Amadeus Mozart například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart? Kdo to byl Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kde se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy zemřel Wolfgang Amadeus Mozart? Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Wolfgang Amadeus Mozart třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wolfgang Amadeus Mozart i v jiné kategorii než je hudba.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?