Kdo je to?
Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart?

Kdo to byl Wolfgang Amadeus Mozart? Stručný životopis

Wolfgang Amadeus Mozart byl rakouský skladatel a hudebník, představitel tzv. Vídeňského klasicizmu. Byl považován za zázračné dítě, koncertoval již od svých čtyř let. Hrál především na cembalo a klavír a v osmi letech složil svou první symfonii. Působil nejdříve jako varhaník u dvora salcburského arcibiskupa, odkud odešel do Vídně. Tam se brzy stal proslulým a obsadil místo císařského komorního skladatele. Velkou popularitu získal i v Praze. Později byl svobodným umělcem a psal na zakázku pro své přátele a příznivce.
Je autorem více než 600 skladeb, symfonií, koncertů, oper a dalších děl. K nejznámějším a nejoblíbenějším Mozartovým dílům patří Malá noční hudba (serenáda pro smyčce) nebo opery jako Figarova svatba, Kouzelná flétna či Don Giovanni. V průběhu života Wolfgang Amadeus Mozart zažil období hojnosti i chudoby. V závěru života byl osamocený a neměl mnoho prostředků, takže byl pohřben ve Vídni do hrobu pro chudinu.Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, slavní lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Wolfgang Amadeus Mozart

Národnost: rakouská
Datum narození: 27. ledna 1756
Místo narození: Salzburg
Datum úmrtí: 5. prosince 1791

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Wolfgang Amadeus Mozart sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Referendum? Znáte pojem Zlatý řez? Pamatujete si definici pojmu Halal? Vzpomenete si na definici slova Korfbal?

Klíčová slova: co je to Wolfgang Amadeus Mozart?, pojem, lexikon, slovo, etymologie, kdo je Wolfgang Amadeus Mozart?, termín, wiki, definice, význam slova, popis, popis, význam pojmu, hudba, heslo, informace

Pojem Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Wolfgang Amadeus Mozart lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Wolfgang Amadeus Mozart ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Wolfgang Amadeus Mozart ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wolfgang Amadeus Mozart například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Wolfgang Amadeus Mozart

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart? Kdo to byl Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kde se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy zemřel Wolfgang Amadeus Mozart? Wolfgang Amadeus Mozart se nachází v sekci hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Wolfgang Amadeus Mozart dejme tomu např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wolfgang Amadeus Mozart i v jiné kategorii než je hudba.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?