Kdo je to?
Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart?

Kdo to byl Wolfgang Amadeus Mozart? Stručný životopis

Wolfgang Amadeus Mozart byl rakouský skladatel a hudebník, představitel tzv. Vídeňského klasicizmu. Byl považován za zázračné dítě, koncertoval již od svých čtyř let. Hrál především na cembalo a klavír a v osmi letech složil svou první symfonii. Působil nejdříve jako varhaník u dvora salcburského arcibiskupa, odkud odešel do Vídně. Tam se brzy stal proslulým a obsadil místo císařského komorního skladatele. Velkou popularitu získal i v Praze. Později byl svobodným umělcem a psal na zakázku pro své přátele a příznivce.
Je autorem více než 600 skladeb, symfonií, koncertů, oper a dalších děl. K nejznámějším a nejoblíbenějším Mozartovým dílům patří Malá noční hudba (serenáda pro smyčce) nebo opery jako Figarova svatba, Kouzelná flétna či Don Giovanni. V průběhu života Wolfgang Amadeus Mozart zažil období hojnosti i chudoby. V závěru života byl osamocený a neměl mnoho prostředků, takže byl pohřben ve Vídni do hrobu pro chudinu.Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní údaje o osobě Wolfgang Amadeus Mozart

Národnost: rakouská
Datum narození: 27. ledna 1756
Místo narození: Salzburg
Datum úmrtí: 5. prosince 1791

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Wolfgang Amadeus Mozart s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem 3G modem? Rozumíte pojmu AWD? Pamatujete si definici pojmu Montessori? Znáte pojem Think tank?

Klíčová slova: vysvětlení, definice, popis, formulace, význam, hudba, pojem, přesný výraz, odborný výraz, etymologie, přesný význam, Wolfgang Amadeus Mozart, kdo je Wolfgang Amadeus Mozart?, původ slova, co znamená, informace

Pojem Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Wolfgang Amadeus Mozart ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Wolfgang Amadeus Mozart v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Wolfgang Amadeus Mozart ve Wikipedii

Zkusit najít Wolfgang Amadeus Mozart ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Wolfgang Amadeus Mozart například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart? Kdo to byl Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kde se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy zemřel Wolfgang Amadeus Mozart? Wolfgang Amadeus Mozart se nachází v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Wolfgang Amadeus Mozart dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wolfgang Amadeus Mozart i v jiné kategorii než je hudba.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?