Kdo je to?
Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart?

Kdo to byl Wolfgang Amadeus Mozart? Stručný životopis

Wolfgang Amadeus Mozart byl rakouský skladatel a hudebník, představitel tzv. Vídeňského klasicizmu. Byl považován za zázračné dítě, koncertoval již od svých čtyř let. Hrál především na cembalo a klavír a v osmi letech složil svou první symfonii. Působil nejdříve jako varhaník u dvora salcburského arcibiskupa, odkud odešel do Vídně. Tam se brzy stal proslulým a obsadil místo císařského komorního skladatele. Velkou popularitu získal i v Praze. Později byl svobodným umělcem a psal na zakázku pro své přátele a příznivce.
Je autorem více než 600 skladeb, symfonií, koncertů, oper a dalších děl. K nejznámějším a nejoblíbenějším Mozartovým dílům patří Malá noční hudba (serenáda pro smyčce) nebo opery jako Figarova svatba, Kouzelná flétna či Don Giovanni. V průběhu života Wolfgang Amadeus Mozart zažil období hojnosti i chudoby. V závěru života byl osamocený a neměl mnoho prostředků, takže byl pohřben ve Vídni do hrobu pro chudinu.Kdo byl Wolfgang Amadeus Mozart? Životopis Wolfgang Amadeus Mozart, slavní lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Wolfgang Amadeus Mozart

Národnost: rakouská
Datum narození: 27. ledna 1756
Místo narození: Salzburg
Datum úmrtí: 5. prosince 1791

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Wolfgang Amadeus Mozart? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Základní deska? Vzpomněli byste si na význam slova Kabala? Pamatujete si definici pojmu Přirovnání? Znáte definici termínu Ontologie?

Klíčová slova: informace, význam pojmu, co je to Wolfgang Amadeus Mozart?, popis, vysvětlení, formulace, význam slova, odborný výraz, co znamená, kdo je Wolfgang Amadeus Mozart?, slovo, pojem, termín, wiki, kdo to je, hudba

Pojem Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Wolfgang Amadeus Mozart na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wolfgang Amadeus Mozart ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Wolfgang Amadeus Mozart ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Wolfgang Amadeus Mozart například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Wolfgang Amadeus Mozart

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Wolfgang Amadeus Mozart? Kdo to byl Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kde se narodil Wolfgang Amadeus Mozart? Kdy zemřel Wolfgang Amadeus Mozart? Wolfgang Amadeus Mozart je v kategorii hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Wolfgang Amadeus Mozart např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Wolfgang Amadeus Mozart i v jiné kategorii než je hudba.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?