Kdo je to?
Kdo je Martin Řezníček? Životopis Martin Řezníček, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Martin Řezníček

Kdo je Martin Řezníček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, novináři

Martin Řezníček je český novinář a reportér, který se narodil 5. prosince 1976 v Praze. Mezi lety 2012 a 2017 působil na pozici zahraničního zpravodaje České televize ve Spojených státech amerických. Vystudoval obchodní akademii a po úspěšném složení maturitní zkoušky nastoupil na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Zde se zabýval masovou komunikací a mezinárodními studii.
V roce 2000 začal pracovat v Praze a Londýně v české redakci BBC. V roce 2006 nastoupil do zahraniční redakce České televize. Zahraniční redakci dokonce mezi lety 2007 a 2012 vedl. Nějakou dobu také působil jako zástupce šéfredaktora a vedoucí vysílání pořadu Události čili hlavní zpravodajské relace České televize. Patří tedy k předním českým novinářům a reportérům.
Od začátku roku 2013 se stal zahraničním zpravodajem České televize ve Washingtonu, kde nahradil Michala Kubalu. V roce 2017 se Martin Řezníček vrátil do Prahy a byl nahrazen na svém postu Davidem Miřejovským. Později vydal o svých zkušenostech ze zahraničí knihu, v níž se zabýval současnými problémy Spojených států amerických, s názvem Rozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerou.
V červnu 2018 se stal moderátorem hlavní zpravodajské relace České televize Události a v listopadu 2021 byl zvolen zástupcem České televize v Evropské vysílací unii.
V únoru 2022 získal Cenu Ferdinanda Peroutky.
Za svou dosavadní kariéru moderoval mnoho pořadů včetně Událostí, komentářů, Událostí, Superdebaty o vztahu celostátní a komunální politiky, Superdebaty a Prezidentského duelu. Zejména poslední z uvedených pořadů sklidil rozporuplné reakce, jelikož byl Řezníček zastánci neúspěšného prezidentského kandidáta Andreje Babiše kritizován za předpojatost. Nutno však podotknout, že s podobnou kritikou se v rámci téhož předvolebního období setkala celá řada jeho novinářských kolegů.
V osobním životě tvoří Martin Řezníček pár s psycholožkou Hanou Sotákovou. Manželé spolu mají dvě děti – syna marka a dceru Kláru.Kdo je Martin Řezníček? Životopis Martin Řezníček, osobnosti, slavný člověk z kategorie novináři

Základní údaje o osobě Martin Řezníček

Národnost: česká
Datum narození: 5. prosince 1976
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Martin Řezníček se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu RSS? Vzpomněli byste si co znamená slovo Desatero? Vzpomněli byste si co označuje výraz Apsida? Víte co je Opičí neštovice?

Klíčová slova: kde se narodil Martin Řezníček?, informace, kdo je Martin Řezníček?, národnost, narození, lexikon, novináři, Martin Řezníček, wikipedie, život, vysvětlení, zajímavosti, kdy se narodil Martin Řezníček?, novináři, místo narození, Martin Řezníček

Pojem Martin Řezníček je v kategorii Novináři, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít Martin Řezníček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Martin Řezníček ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Martin Řezníček ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Martin Řezníček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Řezníček ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Řezníček například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martin Řezníček

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Martin Řezníček? Kdy se narodil Martin Řezníček? Kde se narodil Martin Řezníček? Martin Řezníček je v kategorii Novináři

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Martin Řezníček dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Řezníček i v jiné kategorii než je novináři.