Kdo je to?
Kdo je Petra Pyšová? Životopis Petra Pyšová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Petra Pyšová

Kdo je Petra Pyšová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Petry Pyšová je česká filmová herečka, moderátorka, manažerka a novinářka. Pyšová se narodila v roce 1967. Už od mládí chtěla hrát ve filmech. Když měla čtrnáct let, šla na svůj první konkurz pro televizní film Bota jménem Melichar. Přestože žádnou roli ve filmu nezískala, režisér filmu Zdeněk Troška si na Petru vzpomněl o rok později. Připravoval totiž svůj nový film s názvem Slunce, seno, jahody (1984), kam Pyšovou okamžitě obsadil. Film zaznamenal obrovský úspěch, a tak ji Troška obsadil i do pokračování Slunce, seno a pár facek (1989) a Slunce, seno, erotika (1991). Tím však pro ni herecká kariéra skončila.
Poté Pyšová studovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Po úspěšných studiích začala pracovat jako redaktorka, zpravodajka a moderátorka publicistických pořadů na České televizi. V televizi jsme ji mohli vidět také v roce 1998, kde moderovala politický diskusní pořad Nedělní partie na TV Prima.
V roce 2000 začala Pyšová pracovat pro Komerční banku, kde zastávala nejprve funkci tajemnice představenstva, a poté jako vedoucí Public Relations a komunikace eBanky. Posléze se z ní stala ředitelka Nadace Duhová energie společnosti ČEZ.
Pyšová má za manžela manažera společnosti ČEZ Vladimíra Schmalze, se kterým má celkem tři děti (Bára a Kateřina Schmalzová a Vladimír Schmalz).Kdo je Petra Pyšová? Životopis Petra Pyšová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Petra Pyšová

Národnost: česká
Datum narození: 19. 11. 1967

Sdílejte tuto stránku s osobností Petra Pyšová s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Jesličky? Víte co je Binární opce? Znáte pojem Luteální fáze? Vzpomněli byste si co označuje výraz Čest?

Klíčová slova: popis, osobnost, kdy se narodila Petra Pyšová?, wikipedie, biografie, herectví, život, datum narození, Petra Pyšová, kdo je Petra Pyšová?, lexikon, zajímavosti, životopis, osobnosti, národnost, wiki

Pojem Petra Pyšová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat frázi Petra Pyšová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Petra Pyšová ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Petra Pyšová na Google.cz

Vyhledat heslo Petra Pyšová ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Petra Pyšová na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Petra Pyšová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Petra Pyšová? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Petra Pyšová? Kdy se narodila Petra Pyšová? Petra Pyšová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, muž zelené vlasy, petra Pyšová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Petra Pyšová kupříkladu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petra Pyšová i v jiné kategorii než je herectví.