Kdo je to?
Kdo byl Jiří Helán? Životopis Jiří Helán, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jiří Helán

Kdo byl Jiří Helán? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Jiří Helán byl český politik a podnikatel.
Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Dosáhl titulu JUDr.
Jiří Helán se živil jako právník a podnikatel. V 90. letech se začal angažovat v politice, a to v barvách Občanské demokratické strany.
V komunálních volbách v roce 1994 se mu podařilo uspět a stát se zastupitelem v Brně-Žabovřeskách. V následujících volbách už vedl kandidátku ODS v Brně a po úspěchu se stal starostou této městské části. Ve vedení Žabovřesk zůstal i o čtyři roky později, tentokrát jako místostarosta. Totéž se opakovalo po volbách v roce 2006. Na pár měsíců se potom vrátil na místo starosty po korupční kauze v roce 2010, která donutila rezignovat dosavadního starostu. Po volbách v roce 2010 se však Helán již z politiky stáhnul. Zemřel v roce 2015.Kdo byl Jiří Helán? Životopis Jiří Helán, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jiří Helán

Národnost: česká
Datum narození: 12. července 1946
Místo narození: Brno
Datum úmrtí: 13. června 2015

Sdílejte tuto stránku s osobností Jiří Helán s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Fio banka? Víte co je Anorexie? Rozumíte pojmu Kombinované úročení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tejpování?

Klíčová slova: biografie, informace, osobnosti, Jiří Helán, vysvětlení, život, Kdy zemřel Jiří Helán, místo narození, životopis, kdy se narodil Jiří Helán?, lexikon, osobnost, datum narození, kdo to je, wiki, národnost

Pojem Jiří Helán je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jiří Helán v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Jiří Helán ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Jiří Helán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Jiří Helán na Google obrázcích

Najít výraz Jiří Helán ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Jiří Helán ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Helán například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Helán

Teďka již bezesporu víte Kdo byl Jiří Helán? Kdy se narodil Jiří Helán? Kde se narodil Jiří Helán? Kdy zemřel Jiří Helán? Jiří Helán patří do kategorie Politici

Kategorie politici, šedovlasý politik, jiří Helán, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Jiří Helán dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Helán i v jiné kategorii než je politici.