Kdo je to?
Kdo byl Jiří Helán? Životopis Jiří Helán, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo byl Jiří Helán?

Kdo byl Jiří Helán? Životopis, informace, biografie, politici

Jiří Helán byl český politik a podnikatel.
Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity. Dosáhl titulu JUDr.
Jiří Helán se živil jako právník a podnikatel. V 90. letech se začal angažovat v politice, a to v barvách Občanské demokratické strany.
V komunálních volbách v roce 1994 se mu podařilo uspět a stát se zastupitelem v Brně-Žabovřeskách. V následujících volbách už vedl kandidátku ODS v Brně a po úspěchu se stal starostou této městské části. Ve vedení Žabovřesk zůstal i o čtyři roky později, tentokrát jako místostarosta. Totéž se opakovalo po volbách v roce 2006. Na pár měsíců se potom vrátil na místo starosty po korupční kauze v roce 2010, která donutila rezignovat dosavadního starostu. Po volbách v roce 2010 se však Helán již z politiky stáhnul. Zemřel v roce 2015.Kdo byl Jiří Helán? Životopis Jiří Helán, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Jiří Helán

Národnost: česká
Datum narození: 12. července 1946
Místo narození: Brno
Datum úmrtí: 13. června 2015

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jiří Helán sdílet s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Herpes? Znáte pojem Příkazový řádek? Rozumíte pojmu Notářská úschova? Vzpomenete si na definici slova Interakce?

Klíčová slova: kdy se narodil Jiří Helán?, životopis, osobnost, lexikon, kdo je Jiří Helán?, vysvětlení, kde se narodil Jiří Helán?, život, datum narození, Jiří Helán, biografie, popis, kdo to je, národnost, Kdy zemřel Jiří Helán, Jiří Helán

Pojem Jiří Helán je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít výraz Jiří Helán ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Jiří Helán ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jiří Helán na Youtube

Zkusit najít heslo Jiří Helán ve Wikipedii

Najít slovo Jiří Helán ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Helán například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Jiří Helán? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Jiří Helán? Kdy se narodil Jiří Helán? Kde se narodil Jiří Helán? Kdy zemřel Jiří Helán? Jiří Helán se nachází v sekci Politici

Sepsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jiří Helán kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Helán i v jiné kategorii než je politici.